Jak nosić koszulę – w spodniach, czy na wierzchu?

Koszula do jeansów klasyczne zestawienie, które wcale nie musi być nudne
0
(0)

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że męska koszula zawsze powinna być schowana w spodniach. Obecnie mężczyźni z chęcią noszą  koszule na wierzchu, nawet te formalne. Współcześnie nie możemy narzekać na brak krojów do wyboru, a także motywów czy kolorów. Koszul jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, jakie koszule masz do wyboru, a także jak je nosić!

Koszula jest fundamentalnym elementem męskiej garderoby. Nosi się ją na co dzień, od święta, ubiera na spotkanie z ważnym klientem, jaki na kolację z rodziną. Mnogość fasonów pozwala na swobodne dopasowanie typu koszuli do okazji. Jednak z drugiej strony co koszula, to inny sposób noszenia. Jakie są ogólne zasady noszenia koszul męskich? Czy koszule można nosić do jeansów?

Podstawowe zasady noszenia męskich koszul

Ogólne zasady mówią, że koszula z prostym dołem powinna być noszona na wierzchu, czyli na spodniach. Jeśli koszula bądź koszulka posiada zaokrąglony dół – wtedy należy ją włożyć do spodni. 

Nie ma jednak nigdzie zasady, że koszule zaokrąglonym dołem nie mogą pozostać na wierzchu. Wystarczy, że zobaczymy męskie stylizacje składające się z letnich koszul z zaokrąglonym dołem, które mężczyźni zazwyczaj noszą na spodniach. Jest to specyficzny rodzaj koszul, ponieważ zazwyczaj noszone są nie tylko na wierzchu, ale również komponowane są z szortami.

Niezależnie od tego, z jakiej okazji nosimy koszulę oraz jaką dokładnie koszulą wybieramy, warto założyć pasek do spodni. Ten nietuzinkowy element sprawi, że cały wizerunek będzie prezentował się schludnie. 

Męskie koszule

Wkładanie koszuli do spodni — tak czy nie?

Dobre sklepy odzieżowe oferują sporą gamę koszul męskich, jak i szeroki wybór męskich spodni jeansowych i nie tylko. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną stylówkę, koniecznie sprawdź, jak nosić konkretne koszule.

Koszulki polo można schować do spodni, choć mają prosty dół. Zazwyczaj zaleca się jednak trzymanie ich na wierzchu. W ten sposób cała stylizacja będzie prezentować się bardziej swobodnie i nowocześnie.

Noszenie koszul casualowych z długimi rękawami zależy głównie od stopnia formalności konkretnej okazji. Z jednej strony można je pozostawić na wierzchu, a z drugiej — schować do spodni. Wybierając się na spotkanie z kolegami, można koszulę zostawić na wierzchu, a swobodny styl podkreślić podwiniętymi rękawami. Tę samą koszulę można też założyć na wyjątkową okazję, wkładając do spodni, nie podwijając rękawów oraz dołączają formalne obuwie.

Koszula do jeansów — klasyczne zestawienie, które wcale nie musi być nudne

Koszule wieczorowe i biznesowe aż się proszą, aby włożyć je do spodni. Zwłaszcza jeśli łączy się je z marynarką i chinosami bądź pełnym garniturem. 

Koszule na co dzień, zwłaszcza te z krótkimi rękawami, mogą być noszone poza spodniami. Takich koszul nie warto wkładać do spodni, ponieważ nie będzie się to dobrze prezentowało. Z kolei wkładanie koszul z krótkim rękawem w sytuacjach formalnych nie jest mile widziane. Ten aspekt także warto wziąć pod uwagę decydując się na konkretny typ koszul!

Artykuł sponsorowany

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: