Jak wydłużyć zapach perfum? To nie jest żadna tajemnica! Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, by skóra pięknie pachniała przez cały dzień. Jeśli uważasz, że twoje perfumy są nietrwałe, być może źle ich używasz.
Jak nakładać perfumy, żeby pachniały dłużej?
Kiedy zwykle nakładamy perfumy? Tuż przed wyjściem z domu. To błąd, który szybko się na nas zemści. Woda perfumowana ani toaletowa nie lubią suchej skóry. Zapach zdecydowanie lepiej utrzyma się na nawilżonej. Najlepiej jest perfumować się tuż po wyjściu spod prysznica i delikatnym wytarciu się, gdy skóra jest jeszcze lekko wilgotna.
Jeśli skóra jest z natury sucha, warto ją wcześniej nawilżyć mleczkiem lub balsamem. Niektóre zestawy perfum zawierają takie kosmetyki o tej samej nucie zapachowej.
Pocieranie poperfumowanych miejsc to bardzo zły zwyczaj. To nieprawda, że dzięki wtarciu w skórę będą trwalsze. Jedyny efekt, jaki uzyskamy, to zniszczenie struktury zapachu. Nieważne, gdzie nakłada się perfumy, absolutnie nie wolno ich rozcierać. Zasada ta dotyczy także nadgarstków – z niewiadomych powodów pocieranie jednego o drugi jawi się jako obowiązkowe. To błąd!
Mieszanie zapachów w nadziei uzyskania oryginalnego i niepowtarzalnego jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Co więcej – zmieszane perfumy nie będą pachniały dłużej. Jest za to wielce prawdopodobne, że olejki eteryczne uwolnią się i znikną w o wiele krótszym czasie, niż gdybyśmy użyli tylko jednego rodzaju perfum.
Gdzie nakładać perfumy, żeby najpełniej wyeksponować ich zapach?
Perfum nie da się oszukać. Są miejsca na skórze, które bardzo sprzyjają rozprowadzaniu i podkreślaniu zapachu. Jeśli chcesz, by zapach perfum był wyczuwalny z daleka i uwalniany stopniowo, nałóż je na:
– szyję – tu skóra jest bardzo cienka i ciepła, a wyczuwalny puls dodatkowo wspiera uwalnianie zapachu,
– zgięcie łokci – bardzo niedoceniane miejsce, jeśli chodzi o perfumy, a ma takie same zalety jak szyja,
– wewnętrzne strony nadgarstków – tu skóra jest bardzo cienka, bez trudu przedostaje się na jej powierzchnię ciepło z żył, co pomaga w rozprzestrzenianiu się zapachu,
– wewnętrzne strony kolan – to opcja dla osób, które lubią pachnieć od stóp do głów. Cienka skóra pod kolanami ma dokładnie te same właściwości, co ta pod łokciami i świetnie utrzyma zapach.
Co jeszcze przedłuży trwałość zapachu?
Perfumy możemy kupić pojedynczo, ale często dostępne są one w zestawach. Takie pakiety mogą zawierać kilka różnych flakonów lub miniaturek, ale najczęściej jest to zestaw kosmetyków o tej samej nucie zapachowej. Może to być woda perfumowana i toaletowa, ale często będzie jej towarzyszył balsam do ciała, żel pod prysznic lub dezodorant.
Spójność wszystkich elementów zestawu jest bardzo ważny. Korzystanie z niego na pewno podkreśli wybrany zapach i przedłuży jego żywotność. Bardzo wydajny balsam może być świetną bazą dla wody perfumowanej, a dobrze dobrany dezodorant zapobiegnie mieszaniu zapachu perfum z potem.
Robisz wszystko, jak trzeba, a zapach utrzymuje się bardzo krótko? Zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz: zastanów się, czy dobrze przechowujesz perfumy. Te kosmetyki bardzo nie lubią światła i ciepła. Aby zmaksymalizować ich czas trwałości, pamiętaj o ostatniej zasadzie: przechowuj perfumy w ciemnym i chłodnym miejscu.