Impreza baby shower – jak ją zorganizować?

0
(0)

Bocianowe przyjęcie, czyli baby shower to świetna okazja, aby w tajemnicy przed przyszłą mamą zorganizować przyjęcie z okazji narodzin dziecka. Co kupić na taką imprezę? Podpowiadamy!

Organizacja baby shower – zaproszenia i winietki

Impreza baby shower najczęściej organizowana jest w tajemnicy przed kobietą w ciąży. Jej planowaniem zajmują się przyjaciele bądź krewni. Czego potrzebują na sam początek? Oczywiście zaproszeń, w których informuje się o terminie rozpoczęcia imprezy.

Zaproszenia na baby shower w bezpośredni sposób nawiązują do wydarzenia, jakim jest przyjście na świat dziecka. Kartki często zdobi motyw bociana, misia, smoczka czy bucików dziecięcych. Znając płeć dziecka, możemy zakupić zaproszenia w kolorze niebieskim dla chłopca, a różowym dla dziewczynki. W zaproszeniu warto ująć ważne informacje – miejsce przyjęcia, datę i godzinę oraz dodać adnotację o ewentualnych prezentach dla malucha.

Gdy zaproszenia są już rozdane, a lista gości potwierdzona, można przystąpić do tworzenia winietek na stół. Dzięki nim każdy z zaproszonych gości będzie znał swoje miejsce przy stole.

Impreza baby shower – jakie dekoracje wybrać?

Podczas imprezy baby shower spotkać można wiele elementów dekoracyjnych charakterystycznych dla tego typu celebracji. Ozdoby na baby shower to przede wszystkim balony, girlandy oraz banery, które zdobią ściany i sufit sali, w której przebywają goście. Oczywiście nawiązują one do tematyki dziecięcej, również za sprawą kolorów. Dużą popularnością cieszą się foliowe błony z napisem Baby Boy oraz Baby Girl nadmuchane powietrzem bądź helem.

Co do stołów na imprezie, to udekorowane mogą być one obrusami i bieżnikami z motywem dziecięcym. Zamiast zwykłych białych serwetek warto wyposażyć się w serwetki z dziecięcą grafiką, czy też postaciami z bajek. Dobrym wyborem są także papierowe kubki i talerze, ponieważ ułatwiają utrzymanie czystości na stole i nie trzeba ich myć jak porcelanową zastawę. Do kubków i talerzyków polecamy papierowe słomki do napojów.

Co jeszcze przyda się na baby shower?

Największym wydarzeniem na baby shower jest pokrojenie tortu. Ciasto można udekorować ozdobnym topperem, podobnie jak babeczki (o ile są na stole). Kolejną niezwykłą dekoracją na baby shower są kolorowe girlandy, konfetti, serpentyny oraz rozwijane gwizdki.

Impreza baby shower to także czas na pamiątkowe zdjęcia z brzuszkiem. W tym celu można stworzyć mini ścianę z dziecięcymi ozdobami, przed którą będą wykonywane fotografie. Dobrym pomysłem jest także zakup księgi pamiątkowej. Tam własnoręczne życzenia pozostawiają zaproszeni goście. Na wykonane podczas imprezy zdjęcia można przygotować personalizowany album – specjalnie wykonany na właśnie tę okazję.

Organizacja imprezy baby shower to wymagające przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli nie wie o niej najważniejsza osoba, czyli kobieta w ciąży. Ułatwieniem w organizacji jest zakup gotowych dekoracji z motywem dziecięcym, które ustawione w odpowiednim miejscu dodadzą imprezie efektu wow.

Artykuł sponsorowany

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: