Ile cm trzeba mieć żeby sprzedac włosy?

Photo of excited pretty model lady hold hands long hairdo curls ends good, condition showing good new mask effect wear beige singlet isolated grey color background
0
(0)

Sprzedaż włosów to naprawdę niezły biznes. Szczególnie od czasu, gdy modne stało się przedłużanie za pomocą doczepów wzrosło zapotrzebowanie na naturalne włosy. Niezmiennie właśnie z naturalnego włosia produkowane są peruki do codziennego użytku, głównie dla osób po chemioterapii. O ile w wypadku peruk służących nam okazyjnie, jak te do cosplayów czy przebieranych imprez lub zakładanych jedynie do sesji zdjęciowych zadowalają nas syntetyczne włosy, które są coraz lepszej jakości, tak nie zdadzą one egzaminu w codziennym użytku. Peruki z naturalnego włosia, dobrze wykonane i dopasowane będą niczym nasza naturalna fryzura. Jak łatwo się domyślić, przy takim zapotrzebowaniu bez problemu można spieniężyć swoje pasma. Głównym pytaniem, jakie nasuwa się, gdy zaczynamy rozważać tą opcję jest wymagana długość. Ile cm trzeba mieć, żeby sprzedać włosy? Czy każde włosy można sprzedać? Przede wszystkim interesuje nas również cena. Jeśli przymierzasz się do spieniężenia swoich włosów lub po prostu interesuje cię ten temat, to sprawdź artykuł niżej. Zawarliśmy w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Jakie włosy można sprzedać?

Czy każde włosy możemy sprzedać? Co jest najbardziej pożądaną cechą, na którą patrzą skupy? Przede wszystkim jeśli chcemy sprzedać włosy, to nie mogą być one farbowane. Kolor musi być w pełni naturalny. Skup nie będzie zainteresowany kupnem również wtedy, gdy pasma przeszły jakiś zabieg chemiczny. Włosy powinny być zdrowe, w dobrej kondycji, bez rozdwojonych końcówek. Im grubsze tym oczywiście lepsze. Nie powinny być one także cieniowane. Niektóre skupy przyjmą je mimo tego, lecz obniża to ich wartość. Najlepiej więc, gdy pasma są równej długości. Są za to pewne cechy, które sprawią, że skupy zainteresują się na pewno naszymi włosami i będą gotowe zapłacić za nie więcej. Szczególnie pożądane są bowiem jasne włosy- blond i siwe. Wyżej cenione są także falowane i kręcone pasma. 

Ile kosztują włosy?

Cena niewątpliwie jest tym, co przekonuje nas do rozstania się z włosami, które zapuszczamy przecież latami. Na sprzedaży możemy zarobić nawet kilka- kilkanaście tysięcy! Im dłuższe, gęstsze i grubsze włosy tym większa ich wartość. Pierwszym parametrem branym pod uwagę jest długość. Od niej zależna jest z kolei cena za kilogram włosów. Za pasma o długości 40 cm możemy dostać około 3000 zł.. 5 cm więcej to 3500 zł. Analogicznie- 50 cm to 4000 zł, 60 warte jest około 5000 zł. Najbardziej pożądane pasma o długości 70 cm lub więcej są wyceniane zazwyczaj przez każdy skup indywidualnie. Podane ceny są oczywiście cenami za kilogram. 

Włosy na sprzedaż- jaka długość?

Ile cm trzeba mieć, żeby sprzedać włosy? Zazwyczaj niezbędnym minimum w skupie jest 20-30 cm długości. Wiele miejsc skupuje jednak pasma mające przynajmniej 40 cm. Warto sprawdzić i porównać wymagania różnych firm. Jeśli nasze włosy nie spełniają wymogów w jednym skupie to nie znaczy, że nie uda nam się sprzedać  ich w innym. 

Jak przygotować je do skupu? Samodzielne cięcie.

Włosy, które chcemy sprzedać muszą być odpowiednio przygotowane. Możemy zrobić to samodzielnie w domu- to nic trudnego. Włosy należy umyć delikatnym szamponem. Nie nakładamy odżywek ani masek. Osuszamy je ręcznikiem i pozwalamy naturalnie wyschnąć do końca. Włosy dzielimy na sekcje w zależności od gęstości i grubości. Każde pasmo związujemy gumką recepturką mniej więcej 3 od miejsca cięcia. Z  każdego z nich wykonujemy warkocz lub pozostawiamy kucyki- wybierzmy wygodniejszą przy naszej ilości włosów opcję. Warkocz czy kucyk należy zakończyć również  gumką recepturką, najlepiej w innym kolorze, by odróżnić później bez problemu górę i dół. Odcinamy pojedyncze pasma i każde z osobna zabezpieczamy ręcznikiem papierowym, papierem lub folią. Tak przygotowane  pasma gotowe są do zważenia w skupie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł