Fryzury półdługie z grzywką – inspiracje i pomysły

0
(0)

Jakie uczesanie sprawdzi się najlepiej dla kobiet o włosach półdługich, jeśli uwielbiają grzywki i szukają dla siebie czegoś nowego? Inspiracji jest mnóstwo: fryzura półdługie z grzywką to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie takich, przy których fryzjerzy mają naprawdę duże po do artystycznego popisu!

Pomysłowa fryzura – włosy półdługie z grzywką

Po pierwsze, decydując się na wybór konkretnej fryzury do takiej długości włosów, należy pamiętać by dobrać ją również do kształtu twarzy i wysokości czoła. Takie połączenie „warunków” do zrobienia idealnego uczesania sprawi, że będziemy z niego maksymalnie zadowolone, a efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania.

Co dają stylizacji odpowiednie fryzury pod włosy półdługie?

 • Większe odbicie włosa u nasady
 • Efektowną objętość, która od razu robi wrażenie
 • Bardziej kobiecy, delikatny wygląd
 • Podkreślenie rysów twarzy
 • Wyszczuplenie i sprytne ukrycie wysokiego czoła dzięki dobrze ściętej grzywce

Inspiracje

 • Bob – ponadczasowa, wiecznie modna fryzura z dziesiątkami wariacji, które można uzyskać dzięki właściwemu cięciu grzywki. Przy włosach półdługich warto tu postawić na tzw. long boba, kończącego się tuż za linią ramion. Co ważne: to jedna z niewielu fryzur, która będzie pasowała do każdego kształtu twarzy!
 • Bob z falowanymi pasmami – tu kluczem jest sprawienie, by fryzura nie była idealnie prosta i „sztywna”, a cechowała się tak zrobionymi falami, by całość wyglądała na lekko zmierzwioną. Często określa się ją jako popularny „artystyczny nieład”.
 • Fryzura z włosem cieniowanym – zwiększy naturalną objętość, tworząc wrażenie, że włosów jest więcej. Dodatkowo wyłagodzi ostrzejsze rysy. Idealna dla kobiet o kwadratowym i trójkątnym kształcie twarzy.
 • Shaggy hair czyli bardzo mocne cieniowanie włosów, po którym wyglądają one wręcz ja postrzępione, pełne charakterystycznych pazurków. Tu warto przemyśleć stworzenie na środku głowy przedziałka. Grzywka na boki lub prosta, ale wystrzępiona.
 • Fryzura z włosami do ramion – popularna wariacja uwzględniająca grzywkę prostą, sięgającą brwi, grubą lub cienką. Takie uczesanie świetnie przykrywa czoło – w przypadku włosa gęstego, ale rewelacyjnie wygląda też na włosie cienkim, gdy czoło romantycznie przez włosy prześwituje.
 • Curtain bangs czyli grzywka w formie rozchodzącej się na boki firanki. Atutem tego uczesania, jest podobnie jak w przypadku boba – idealne dopasowanie do każdego kształtu twarzy. Dodatkowo można je wykonać zarówno na półdługich prostych, falowanych, jak i mocno kręconych włosach. Robi wrażenie!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł