Dlaczego warto postawić na torebki Gucci?

0
(0)

Wiele osób zastanawia się dlaczego niektóre ubrania i akcesoria, zwłaszcza pochodzące od światowej sławy projektantów czy znanych domów mody, są znacznie droższe niż produkty z tzw. sieciówek, a także czy zakup takich towarów luksusowych jest opłacalną inwestycją. Jedną z marek, która wyróżnia się wysokimi cenami, lecz jednocześnie doskonałą jakością, jest Gucci. Konsumenci chętnie sięgają nie tylko po ubrania tej marki, ale przede wszystkim po torebki Gucci. Czym jednak wyróżniają się takie modele i dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Wysoka jakość torebek Gucci

Jeżeli tylko mamy taką możliwość i nasz budżet pozwala nam na zakup ekskluzywnej torebki cenionego projektanta, na przykład modelu od Gucci, warto go nabyć, aby zobaczyć, jak duża jest różnica w jakości takich produktów w porównaniu do tych z sieciówek. Oczywiście, kupując torebkę Gucci, płacimy za renomowaną nazwę i logo. Jednak produkty typu Premium wyróżniają się także wyższą jakością, ze względu na to, że muszą one stanowić swego rodzaju wizytówkę producenta, ponieważ w przeciwnym wypadku nie byłyby one już tak cenionym dobrem luksusowym. Z tego powodu takie modele są dopracowane nawet w najdrobniejszym calu.

Takie produkty zazwyczaj wykonywane są z najlepszych materiałów i posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Dobierane są starannie zarówno skóry naturalne, jak i ekologiczne, a szwy wykonywane są z najwyższą pieczołowitością. Torebka Gucci znacznie przewyższa jakością wykonania modele produkowane seryjnie. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka prezentuje się solidnie, a jednocześnie może być traktowana nawet nieco jak małe dzieło sztuki ze względu na to, że żaden jej detal nie jest kwestią przypadku.

Torebka Gucci może być inwestycją

Kupując torebkę Gucci, możemy uznać, że czynimy swego rodzaju inwestycję na lata. Z jednej strony z tego powodu, że będzie ona stanowiła modny dodatek, który każdej stylizacji nada wyjątkowego charakteru przez wiele lat. Ze względu na to, że jest bardzo trwała, może posłużyć nam przez wiele sezonów i długo nie będzie widać na niej śladów użytkowania. Dodatkowo wtedy kiedy uznamy, że wybrany model nie pasuje już do naszej garderoby czy stylu, możemy zdecydować się na jego sprzedaż. Nawet używane torebki znanych producentów osiągają bardzo wysokie ceny na rynku wtórnym, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z kultowymi lub limitowanymi modelami. Dlatego kupując taki produkt, nawet po kilku latach jego użytkowania, jeżeli nadal będzie on utrzymany w dobrym stanie, możemy liczyć na spory zwrot takiej inwestycji.

Torebka Gucci jest synonimem luksusu 

Wysoka cena produktów od projektantów spowodowana jest nie tylko wyższym kosztem produkcji związanym z ręcznym szyciem czy wysokiej jakości materiałami, ale również kosztem, który ponosimy, stawiając na luksusową i znaną markę. Niektórzy nazywają to podatkiem od historii, ponieważ to właśnie Gucci rozpoczął trend lokowania monogramu firmowego na torebkach. Produkty od znanych projektantów są drogie ze względu na to, że dostarczają konsumentom luksusu. Jak wiadomo, luksus jest drogi, nie zawsze dlatego, że jest tego wart. Posiadając torebkę Gucci, podbijamy więc swój status społeczny. Z tego powodu nawet osoby, które na co dzień nie przywiązują dużej wagi do swojego ubioru, bardzo często dostrzegają chęć posiadania produktów pochodzących ze sławnych domów mody.

Warto mieć świadomość tego, że istnieje również coś takiego jak piramida luksusu. Na jej różnych szczeblach, umieszczane są marki, które sprawiają, że konsumenci czują, że ich status społeczny wzrasta. Wyróżnia się wiele firm, które znajdują się w takiej piramidzie. U podnóża tego zestawienia umieszczono markowe perfumy, zegarki czy wypady do restauracji, a więc luksus codzienny. Wyżej plasują się z kolei markowe okulary i ubrania, a także buty i torebki marek Premium, które jednak dostępne są dla wielu osób i możemy znaleźć je w standardowych drogeriach handlowych. Kolejnym szczeblem piramidy są ubrania i dodatki domów mody, właśnie takich jak Gucci czy Prada.

Gucci to marka z wieloletnią tradycją 

Warto mieć w swojej kolekcji torebki Gucci również ze względu na to, że jest to marka z wieloma tradycjami, która zwraca dużą uwagę na jakość wykonania swoich produktów. Obecnie, mimo że ten dom mody jest już znany na całym świecie, to jednak nadal w kolekcjach przez niego wypuszczanych, możemy dostrzec doskonały kunszt wykonania bazujący na włoskiej tradycji. Dlatego akcesoria takie jak torebki produkowane są z najlepszej jakościowo skóry, a same projekty są unikalne, przez co wiele z nich jest poszukiwanych przez kolekcjonerów. Tymi akcesoriami z włoskim rodowodem chętnie swoje stylizacje uzupełniają również gwiazdy, co również podnosi status tych dodatków.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: