Czy warto stosować pumeksy do stóp?

0
(0)

Gładka i elastyczna skóra wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele z nich można wykonać samodzielnie, przy użyciu prostych i tanich produktów. Dlaczego warto stosować pumeksy?

Czym są pumeksy?

Naturalny pumeks stosowany jest nie tylko w zabiegach pielęgnacyjnych, ale również budownictwie. To wulkaniczna skała magmowa, o porowatej, szklistej i drobnoziarnistej strukturze. Pumeks cieszy się ogromną popularnością w branży beauty ze względu na swoją zdolność do usuwania zrogowaciałego naskórka, odcisków oraz głębokich zabrudzeń. Jego dużą zaletą jest uniwersalność. Pumeks ze względu na bogactwo naturalnych składników mineralnych można bez problemu stosować w domu. Stanowi on prostą alternatywę np. dla peelingu.

Pumeks czy tarka do pielęgnacji stóp?

Wiele osób zastanawia się, czy tarka do stóp nie jest lepszym wyborem w codziennej pielęgnacji. Należy pamiętać, że wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Zarówno tarka, jak i pumeks mają swoje zalety. By pumeks zachował skuteczność w walce z niedoskonałościami pięt, konieczne jest odpowiednie przechowywanie w suchym miejscu, np. w szczelnym pudełeczku. Po każdym użyciu warto go dokładnie umyć pod wodą z odrobiną mydła. W przeciwnym razie struktura pumeksu może ulec zniszczeniu.

Naturalny pumeks wulkaniczny

Naturalny pumeks wulkaniczny to idealne rozwiązanie dla osób o wrażliwej cerze. Czym różni się on od produktów syntetycznych? Naturalny pumeks wulkaniczny jest cięższy i bardziej odporny na ścieranie. Przez dłuższy czas zachowuje swoją objętość, nie wywołując reakcji alergicznych.  Używanie pumeksu nie powinno być jednak zbyt częste, gdyż może to prowadzić do szybszego i intensywniejszego wzrostu zrogowaciałego naskórka. Warto również pamiętać, że jest to produkt dla jednego użytkownika. Pumeksu nie należy zatem dzielić z inną osobą.

Pumeks naturalny

W naszym sklepie Bratek znaleźć można różnorodne pumeksy, a ich cena nie przekracza kilku złotych. Każdy produkt pozwala na uzyskanie pięknych stóp, pozbawionych niedoskonałości. Pumeksy naturalne dostępne w naszym sklepie mają różny poziom chropowatości, dzięki czemu bez problemu można dobrać wariant dostosowany do indywidualnych potrzeb. Nasze klientki bardzo często używają np. pumeksów kwarcowych, które zostały wykonane z naturalnych składników mineralnych. Mają średnią chropowatość, pozwalającą na oczyszczenie i wygładzenie pięt. Powierzchnia pumeksów w trakcie użytkowania ulega naturalnemu sproszkowaniu, co ułatwia utrzymanie kostki w optymalnej czystości.

Jak stosować pumeksy?

Stosując pumeks, warto zachować ostrożność. Zbyt długie i intensywne ścieranie może doprowadzić do bolesnych podrażnień skóry. Duże znaczenie ma również sam kształt pumeksu. Kostka powinna dobrze leżeć w dłoni, by możliwe było dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ścieranie pumeksem najlepiej wykonać wieczorem, po kąpieli albo prysznicu. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto przeprowadzić relaksujący masaż swoich stóp, by pobudzić krążenie. Następnie, należy przejechać powierzchnią ścierającą po zrogowaciałych fragmentach skóry, wykonując jednokierunkowe ruchy.  Po zakończeniu zabiegu zaleca się zastosowanie olejku lub delikatnego balsamu. Pumeks należy dokładnie opłukać w wodzie z dodatkiem mydła, a następnie osuszyć i włożyć do szczelnego opakowania. Jeśli kostka została użyta już kilka razy, warto pomyśleć o jej odkażeniu. Wystarczy zostawić pumeks na całą noc w osolonej wodzie. Rano można dodatkowo opłukać kostkę, wytrzeć i włożyć do pojemniczka (woreczka).

Regularne używanie naturalnego pumeksu to gwarancja pięknych pięt pozbawionych zrogowaciałego naskórka i zabrudzeń. Warto zatem zainwestować kilka złotych, by cieszyć się z naturalnego, estetycznego wyglądu swoich stóp. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pumeksów dostępnych w naszym sklepie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: