Czarny czosnek i jego właściwości

0
(0)

Chociaż czarny czosnek może się niektórym wydawać produktem egzotycznym, to wcale takim nie jest! Powstaje on z naturalnego, białego czosnku, który poddawany jest specjalistycznemu procesowi starzenia. Po sześćdziesięciu dniach w specjalnej komorze o temperaturze od 60 stopni Celsjusza, zyskuje charakterystyczny, czarny kolor, tracąc przy tym swój nieprzyjemny zapach i ostry smak. Co ważne, na koniec zachowuje wszystkie swoje właściwości zdrowotne!

Czarny czosnek – naturalny antybiotyk bez przykrego zapachu!

Jeśli cenisz zdrowotne właściwości czosnku, ale nie lubisz, gdy po jego zjedzeniu nieprzyjemnie pachnie z ust, to czarna wersja czosnku będzie dla Ciebie stworzona! Mało tego, poza tradycyjnymi korzyściami białego czosnku, zyskasz nawet więcej, ponieważ w procesie jego starzenia, nabiera on nowych, dobrych dla zdrowia „mocy”.

Zawiera aż 18 z 20 podstawowych aminokwasów i wg naukowców cechuje się posiadaniem o dziesięć razy większej liczby właściwości leczniczych niż czosnek klasyczny. W smaku może się on kojarzyć z wędzoną śliwką z dodatkiem aromatu wanilii i moreli, a po jego zjedzeniu usta są wolne od znanego nam „czosnkowego chuchnięcia”.

  • Doskonale wpływa na układ immunologiczny, pokarmowy i krążenie człowieka
  • Jest bazą antyoksydantów o znanych walorach antynowotworowych
  • Ma działanie mocno oczyszczające organizm i wspiera jego detoksykację
  • Skutecznie obniża poziom cukru we krwi
  • Łagodzi bóle stawów i jednocześnie dodaje energii, dobrze wpływając na układ nerwowy
  • Opóźnia procesy starzenia się
  • Jest cennym źródłem cynku, wapnia i magnezu
  • Bardzo dobrze działa na kondycję, zdrowie i wygląd zarówno naszej skóry, paznokci, jak i włosów
  • Pełni ogromne znaczenie w walce z wirusami i różnego rodzaju stanami zapalnymi organizmu
  • Obniża cholesterol we krwi oraz poziom trójglicerydów
  • Przyczynia się do zapobiegania otyłości

Część naukowców badających od lat właściwości zdrowotnego czosnku czarnego zauważa, że może on pozytywnie wpływać na płodność. W ząbkach tego czosnku wytwarza się związek zwany Allidiaminem, który świetnie łączy się z witaminą B1, a dalej, wspólnie regulują one hormony i wybitnie poprawiają funkcje całego układu rozrodczego.

Czosnek w kolorze czerni uważany jest nie tylko za naturalny antybiotyk, ale i tzw. żywność funkcjonalną, nutraceutyk czy po prostu superfood. Historia jego powstawania sięga ponad pięciu tysięcy lat, kiedy to na terenach Japonii i Korei ówcześni mieszkańcy zaczęli zostawiać zwykły czosnek w gorącym i zarazem wilgotnym środowisku, a potem jeść jego pyszną, pozbawioną ostrego zapachu wersję.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł