Białe paznokcie- modne inspiracje

5
(2)

Białe paznokcie to niezmiennie od lat uniwersalny sposób na klasyczny, elegancki i stonowany manicure. Stylizacja w kolorach bieli to szczególnie lubiany temat przez wszystkie kobiety, które starają się, by ich wygląd wpasował się w kanony szeroko pojętej elegancji. Mało które barwy na paznokciach uznawane są za spójne z formalnym dress codem. Zaliczamy do nich jeszcze jedynie beże i jasne róże lub transparentny lakier. Nawet czerwień mająca status najbardziej klasycznej jest tutaj dalej kontrowersyjna. Spotykamy tyle samo jej zwolenników co przeciwników. Białe paznokcie za to zawsze wyglądają elegancko o ile oczywiście jest to klasyczna biel bez krzykliwych zdobień. Skąd więc z drugiej strony tyle głosów przeciwnych białemu manicure? Może wynikać to z tendencji do prześcigania się w coraz to wymyślniejszych, mocniejszych i bardziej rzucających się w oczy stylizacjach. Dla osób  zakochanych w oryginalności i niepowtarzalności wyglądu manicure białe paznokcie są zwyczajnie za bardzo oklepane. Jak to więc w końcu jest z tą bielą na paznokciach- hit czy kit? Z czym możemy połączyć biały manicure by przełamać nudę?

Białe paznokcie- hit czy kit?

Wielu uważa, że białe paznokcie są nudne lub wręcz ,,kiczowate”. Jakimś sposobem zdobyły one jednak miano jednego z najmodniejszych kolorów zeszłego lata. Nie zabraknie go również na pewno w najbliższe wakacje. Biały kolor wspaniale w końcu kontrastuje z opaloną skórą podkreślając jej brązową barwę. Jest jeszcze jeden powód dla którego biel nigdy nie wyjdzie z mody. Mianowicie kolor biały jest kwintesencją klasy. Jako jeden z nielicznych wpisuje się w kanony szeroko pojętej elegancji. Zgodnie z jej zasadami paznokcie powinny być schludne, krótkie i pomalowane na jasny, stonowany kolor. Niewiele jest ich do wyboru. Oprócz naszej bieli w założeniach elegancji mieści się jeszcze zaledwie jasny róż i beże. Z tego powodu możemy być pewni, że czego by o białych paznokciach nie mówili, one zwyczajnie  nigdy nie znikną. 

Białe paznokcie – z czym łączyć ten odcień?

Białe paznokcie są tak uniwersalne jak tylko możemy to sobie wyobrazić. Nie ma przecież bardziej neutralnego koloru, który można połączyć z dosłownie wszystkim. Klasyczne połączenie bieli z czernią to znany każdemu zestaw. Istnieją dalej wielbiciele złotych lub srebrnych zdobień na białym tle, choć kojarzy się to pewnie niektórym z rokiem 2010. Nie oznacza to, że obecnie takie połączenie wyszło już zupełnie z mody. Biel to także wspaniałe tło dla delikatnych wzorów, zwłaszcza tych ręcznie malowanych jak choćby kwiaty. 

Paznokcie biało- złote.

Choć połączenie bieli ze złotem na paznokciach może kojarzyć nam się nieco z modą sprzed przeszło 10 lat, to istnieje kilka sposobów na stworzenie stylizacji tak, by wyglądała nowocześnie i nieco bardziej poważnie niż złote paseczki lub zawijaski na białym tle. Na pewno z pomocą przyjdą nam tu wszelkiego rodzaju pyłki czy efekty takie jak syrenka czy lustro. Świetnym dodatkiem jest także folia. Możemy pokryć nią zarówno całą płytkę paznokcia jak i wyciąć pojedyncze skrawki, z których stworzymy kompozycję. 

Białe paznokcie z brokatem.

Białe paznokcie są świetną bazą dla brokatowych zdobień. Możemy stworzyć z niego wzory, paski lub zdecydować się na pokrycie całej płytki wybranego paznokcia. Sprawdzi się tu zarówno klasyczny brokat przykryty warstwą topu jak i położony na top no wipe tworząc szorstką strukturę. Oprócz tego podobnie możemy wykorzystać wszelkie pyłki.

Białe paznokcie z czarnymi akcentami.

Choć czerń na paznokciach nie wpisuje się z zasady w kanony klasycznej elegancji, to jako dodatek na białych paznokciach może być uznana za dość stonowaną. Jeśli urozmaicimy biały manicure delikatnymi, czarnymi paseczkami czy kropeczkami nadamy mu więcej charakteru i wciąż pozostaniemy w eleganckim klimacie.

Białe paznokcie i zwierzęce wzory.

Biel to idealny podkład dla zwierzęcych wzorów. Bardzo modnym zdobieniem od lat jest zebra. W ostatnim sezonie zdecydowanym hitem okazały się paznokcie w stylu cownails, czyli białe w czarne łatki. Z mody nie wychodzi także klasyczna panterka. Odkryciem ostatnich sezonów są też paznokcie przypominające wyglądem przepiórcze jaja. 

Białe paznokcie hybrydowe.

Biel na paznokciach to trudny temat. Dobrze wyglądają jedynie, kiedy są zadbane, bez odprysków i czyste. Przy tak jasnym kolorze nie jest łatwe utrzymać go w dobrej kondycji. Z pomocą na pewno przyjdzie nam hybryda. Białe paznokcie hybrydowe będą mniej podatne na uszkodzenia i odpryśnięcia a zabezpieczone topem nie będą się tak brudzić jak zwykły lakier. 

Białe paznokcie jako objaw choroby. 

Białe paznokcie to klasyczny i lubiany przez wielu manicure. Są jednak okoliczności, w których biel na nich wcale nas nie cieszy. Czasem zdarza się tak, że kolor biały na paznokciach oznacza kłopoty. Wielu z nas spotkało się za pewne z widokiem białych plamek na paznokciach nie wynikających bynajmniej z takiego zdobienia. Jeśli na naszej naturalnej płytce występują takie przebarwienia należy niezwłocznie udać się na badania. Może być to bowiem objaw leukonychii, czyli tak zwanego bielactwa paznokci.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł