Baterie umywalkowe- na co zwracać uwagę przy zakupie?

0
(0)

Bateria umywalkowa bez wątpienia stanowi jeden z najczęściej eksploatowanych produktów w każdej łazience. Z uwagi na to, przy remoncie lub rearanżacji naszego wnętrza musimy dobrze zastanowić się nad jej rozsądnym wyborem, pamiętając o tym, że bateria poza walorami estetycznymi powinna być także funkcjonalna i solidna. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Rodzaj montażu baterii

Aktualnie na rynku producenci baterii umywalkowych proponują nam wiele różnych rodzajów baterii. Począwszy od wielości kolorów, kształtów, przez wymiary, aż po rodzaj montażu. Wyróżniamy baterie podtynkowe, stojące oraz ścienne.

Baterie umywalkowe podtynkowe są zdecydowanie najbardziej nowoczesnym i minimalistycznym wyborem, z uwagi na to, że wszystkie instalacje, które stanowią mniej estetyczną część baterii schowane są głęboko w ścianie oraz pozostają niewidoczne dla oka. My widzimy tylko tą ładną i elegancką część baterii umywalkowej.

Baterie umywalkowe stojące są bardzo powszechnym i klasycznym wyborem. Przeznaczone są do montażu stawianego bezpośrednio na umywalce. W tym miejscu podkreślić należy łatwość w ich montażu, która jest wielkim atutem. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, głównie ze względu na połączenie nowoczesności z ponadczasowym minimalizmem.

Baterie umywalkowe ścienne to natomiast uniwersalne i eleganckie rozwiązanie, które pasuje do wnętrza każdej łazienki. Jej wielkim plusem jest fakt, iż jeżeli kiedykolwiek zapragniemy zmiany umywalki, nie będzie potrzeby ingerowania w baterię! Dostępne w wielu kształtach mogą stanowić niekonwencjonalne rozwiązanie.

Kolor baterii umywalkowej

Kolor baterii umywalkowej jest równie ważny co jej rodzaj. Estetyczny i spójny efekt osiągniemy wtedy, gdy zadbamy o to, aby wszystkie baterie łazienkowe w naszym pomieszczeniu były w możliwie tym samym lub bardzo podobnym do siebie kolorze. Zastosowanie tego samego koloru pozwoli nam na uniknięcie uzyskania nieestetycznego efektu przepychu i misz maszu.  Aktualnie producenci w swoich ofertach posiadają praktycznie każdy kolor baterii umywalkowych, dlatego jego wybór może nie należeć do najłatwiejszych. Najbardziej powszechnym wyborem zarówno architektów jak i naszych klientów są baterie umywalkowe w kolorach klasycznej bieli, eleganckiej czerni, ponadczasowego chromu oraz ekstrawaganckiego złota szczotkowanego.

Innowacyjne technologie zastosowane w baterii umywalkowej

Wiele producentów opracowuje specjalne innowacyjne technologie wbudowane w bateriach umywalkowych, które zapewniają ich użytkownikom znacznie większy komfort ich użytkowania. Nowoczesne rozwiązania odpowiadające za oszczędność wody, ekologię a także łatwiejszą pielęgnację potrafią wznieść wygodę korzystania z baterii na wyższy poziom. Warto zdecydować się na przykład na baterię umywalkową wyposażoną w termostat, czyli w mechanizm, który pozwala w prosty i dynamiczny sposób osiągnąć, a także utrzymać żądaną przez nas temperaturę wody. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie szczególnie w domu, w którym obecne są dzieci, a także osoby starsze bądź o ograniczonej sprawności.

Podsumowując, wybór baterii umywalkowej jest jednym z najważniejszych wyborów przy aranżacji każdej łazienki. Uwagę musimy zwrócić na wiele różnych czynników, które pozwolą nam na jej długoletnią, bezproblemową, a przede wszystkim pełną komfortu eksploatację. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom jesteś już świadom tego, co w pierwszej kolejności powinieneś zaplanować!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: