Na czym polegają wróżby z kart klasycznych?

4
(1)

Niepowstrzymana i zupełnie niezależna od epoki, w której żyjemy chęć poznania przyszłości, sprawia że chętnie sięgamy po różnego rodzaju przepowiednie, mogące nam ją przybliżyć. Jedną z najbardziej popularnych opcji, głównie z racji na powszechną dostępność, są wróżby z kart klasycznych. Na czym one polegają i jak nauczyć się wróżenia z ich pomocą?

Jak zacząć wróżby z kart klasycznych?

Zamiast stosunkowo drogiej wizyty u „wróżki” wiele osób decyduję się dziś na rozpoczęcie samodzielnej przygody z kartami. To właśnie przy ich pomocy i po nauczeniu się zasad rządzących takim „przepowiadaniem” przyszłości, można odkryć dla siebie rąbek tego, co nieznane i co jeszcze się nie wydarzyło.

Na początek dobrze jest wiedzieć, że wróżenie z kart ma bardzo daleką historię. Geneza tej magii datowana jest na XI-XII wiek, a więc stosunkowo niedługo po tym, kiedy karty w ogóle wynaleziono. Kluczem do udanego przepowiadania z nich przyszłości jest umiejętność nadania znaczeń poszczególnym, karcianym figurom, układom i kolorom.

  • Każda z 52 kart klasycznej talii ma inne znaczenie, zarówno sama w sobie jak i np. w parze. Co innego może znaczyć walet pik, a co innego ten sam walet przy królu karo czy dziesiątce kier.
  • Największą sztuką jest odpowiednie wyciąganie kart pojedynczych z talii, rozkładanie ich na stole, a następnie „odczytywanie” ich znaczenia w kontekście do osoby, dla której układamy wróżbę, lub po prostu dla siebie
  • Największą trudnością jest zrozumienie tego, że każde ze znaczeń może tylko częściowo odpowiadać prawdzie, a więc dosłowne ich odczytywanie nie zawsze jest dobrym pomysłem i wcale nie musi zgadzać się z tym, co wydarzy się w przyszłości. Kwestia niuansów ma tu ogromne znaczenie!

Co mówią karty?

  • Karo – będą wskazywać na informacje związane z przyszłą karierą, pracą, pieniędzmi, zasobnością portfela, ale i prestiżem oraz twórczością.
  • Kiery – to wszystko to, co symbolizuje rodzinę, dom rodzinny, miłość, kwestia macierzyństwa, radość i spełnienie małżeńskie.
  • Piki – są ściśle związane z naszym intelektem, ale co ciekawe, również z wiarą! Ich symbolika nawiązuje i odpowiada na pytania dotyczące podróży, spraw zawodowych oraz urzędowych.
  • Trefle – będą tym, co dotyczy wprost naszego zdrowia, zarówno tego fizycznego (choroby, kondycja, wypadki itd.), jak i psychicznego oraz emocjonalnego. To sfera wróżb duchowych zawsze w jakiś sposób związana ze zdrowiem.

Dobre wróżenie opiera się również na odpowiednim rozkładaniu kart, w zależności od tego, o jaką wróżbę nam chodzi. Jeśli szukamy odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia to np. karty karo nie udzielą nam takich informacji.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł