Profesjonalne urządzenia do manicure: Co warto wiedzieć przed zakupem

0
(0)

Urządzenia wykorzystywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych muszą spełniać najwyższe standardy w zakresie jakości wykonania oraz bezpieczeństwa użytkowania. Do najważniejszych produktów z tej kategorii należą lampy UV i LED do utwardzania lakieru hybrydowego oraz frezarki, które wykorzystuje się do szeregu zabiegów w obrębie naskórka i paznokci. Sprawdź, co warto wiedzieć i czym kierować się przy zakupie tego typu urządzeń.

Czym powinny charakteryzować się urządzenia do manicure?

Wszystkie wykorzystywane profesjonalnie urządzenia kosmetyczne do paznokci powinny posiadać dedykowane atesty, które umożliwiają ich wykorzystanie w zabiegach związanych z pielęgnacją paznokci. Ponadto urządzenia tego typu muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Warto wybierać rozwiązania od renomowanych producentów, którzy od lat dostarczają swoje produkty na rynek i cieszą się one zaufaniem profesjonalistów. 

Urządzenia do manicure powinny być wytrzymałe i odporne na intensywną eksploatację w salonie. Dzięki temu pozwolą na wydajne użytkowanie przez lata i na zoptymalizowanie kosztów prowadzenia salonu kosmetycznego. Słabej jakości sprzęt będzie bardziej narażony na ewentualne uszkodzenia i drogie naprawy. Dodatkowym atutem tego typu narzędzi jest prostota ich obsługi. Ponadto muszą być przystosowane do intuicyjnej i szybkiej dezynfekcji oraz sterylizacji. Wszystko po to, aby każdej klientce zapewnić najwyższy standard higieny i bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu kosmetycznego. 

Wybór lampy UV i LED do manicure – czym się kierować?

Przy wykonywaniu manicure hybrydowego niezwykle ważna jest dobrej jakości lampa UV i lampa LED. W ostatnich latach pielęgnacja i stylizacja paznokci z wykorzystaniem lakierów hybrydowych cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet. Obecnie na rynku dostępne są lampy wyposażone tylko w jedną technologię UV lub LED oraz urządzenia hybrydowe, które łączą obie te technologie w sobie. Jeszcze innym rodzajem jest lampa CCFL, która poza UV i LED do hybryd, umożliwia również utwardzanie manicure żelowego. 

Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Oczywiście pierwszym jest funkcjonalność lampy. Obecnie rekomenduje się zakup urządzeń UV i LED w jednym. Ponadto ważna jest moc lampy, ponieważ wpływa ona na efektywność pracy specjalisty oraz jej efekty. Przy zakupie warto jeszcze sprawdzić liczbę diod LED lub lamp UV w urządzeniu, dodatkowe funkcjonalności, wymiary lampy oraz prostotę obsługi. W salonach kosmetycznych należy postawić na najwyższej jakości urządzenia i produkty do paznokci, które są przygotowane do pracy w większej skali. 

Wybór frezarki do manicure – czym się kierować?

Kolejnym z podstawowych narzędzi pracy specjalisty od manicure jest frezarka kosmetyczna. To urządzenie, które pozwala na wykonanie kilku podstawowych zabiegów takich jak: ściągnięcie starego manicure, piłowanie, ścinanie i modelowanie paznokci, czy też wycinanie skórek i nieestetycznych zgrubień skóry. Wszystko po to, aby efekt końcowy zabiegu był idealny, a paznokcie klientki piękne. Od jakości świadczonych usług i zadowolenia klientki zależy to, czy chętnie wróci do danego salonu oraz, czy poleci go swoim znajomym. 

Na rynku dostępne są różne frezarki. Niektóre modele wyposażone są w pochłaniacz, a inne w chłodzenie wodne. Rodzaj tego urządzenia do paznokci należy dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb oraz specyfiki wykonywanych w salonie zabiegów. Przyjmuje się, że frezarka do użytku profesjonalnego powinna mieć moc na poziomie 40 W – 45 W. Inne kluczowe parametry techniczne, które bierze się pod uwagę przy zakupie, to m.in.: obroty freza, głowica i jej funkcję, regulacja kierunku obrotów i ich liczby, ergonomiczny uchwyt urządzenia, włączanie pedałem nożnym itd. Im więcej aspektów weźmiesz pod uwagę, tym lepszego wyboru dokonasz.

Urządzenia do manicure od Naildrop

Szukasz wysokiej jakości urządzeń do manicure do swojego salonu kosmetycznego? Zachęcamy do sprawdzenia oferty hurtowni kosmetycznej Naildrop. To miejsce, w którym bez problemu kompleksowo wyposażysz swój salon. Eksperci Naildrop oferują nie tylko urządzenia do manicure, ale również inne narzędzia i produkty kosmetyczne. Pochodzą one od renomowanych producentów. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy Naildrop oraz do skorzystania z oferty tej hurtowni. To wybór prawdziwych profesjonalistów. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: