Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu – zainwestuj w swój rozwój

0
(0)

Praktyczna nauka zawodu, nazywana powszechnie przyuczeniem praktycznym do zawodu albo PNZ, to zajęcia prowadzone w szkołach zawodowych. Jak z pewnością się domyślasz, ich głównym celem jest przygotowanie do wykonywania danego zawodu w przyszłości poprzez opanowanie umiejętności potrzebnych zarówno do objęcia samodzielnego stanowiska, jak i do uzyskania tytułu czeladnika poprzez zdanie egzaminu kwalifikacyjnego. Chcesz w tym pomóc swoim uczniom? A może chcesz zacząć przyjmować praktykantów? W takim razie warto zainwestować w swój rozwój, zapisując się na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu – komu jest polecany?

Czy polecany kurs jest dla ciebie? Sprawdźmy, co mówią na ten temat przepisy. Zgodnie z polskim prawem, a dokładniej z ustawą z dnia 22 lutego 2019 roku w sprawie praktycznej nauki zawodu, instruktor powinien mieć uprawnienia pedagogiczne, odpowiedni staż pracy oraz właściwe kwalifikacje zawodowe. Wspomniany kurs pedagogiczny jest doskonałym rozwiązaniem dla trenerów i instruktorów, którzy prowadzą zajęcia z uczniami oraz praktykantami w zakładach pracy.

Najprościej mówiąc, kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu pozwoli ci zdobyć kompetencje potrzebne do prowadzenia i organizowania zajęć oraz przyjmowania praktykantów i stażystów w zakładzie pracy. W tym celu opracowano program obejmujący zagadnienia z różnych dziedzin – psychologii, metodyki nauczania czy pedagogiki, zwłaszcza pedagogiki pracy. To wszystko po to, abyś po jego ukończeniu mógł pochwalić się nie tylko znajomością przyuczanego rzemiosła, ale także umiejętnością efektywnego przekazywania wiedzy, motywacji uczniów i zachęcania ich do rozwoju.

Dlaczego warto zapisać się na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu?

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu to wygodny i jednocześnie skuteczny sposób nie tylko na własny rozwój, ale także na zdobycie uprawnień wymaganych przez placówki edukacyjne współpracujące właśnie ze wspomnianymi instruktorami. Dzięki wysokim standardom kształcenia będziesz w stanie pochwalić się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami, które pomogą uczniom, stażystom i praktykantom w opanowywaniu nowego zawodu.

Co ciekawe, nie musisz ograniczać się do roli instruktora. W ofercie kursów znajdziesz również szkolenie kwalifikacyjne z zakresu pedagogiki specjalnej dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu (czyli pracujących z młodzieżą niepełnosprawną) oraz kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych.

A może kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu online?

Chcesz się zapisać na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, ale ze względu na obowiązki zawodowe albo prywatne masz ograniczone możliwości czasowe? Na szczęście nie musisz rezygnować w takiej sytuacji z inwestowania w swój rozwój. Z myślą o tobie zostały stworzone szkolenia online, które znajdziesz np. na platformie ePedagog.

Ich zaletą jest możliwość przerabiania wysokiej jakości materiałów dydaktycznych na intuicyjnej i nowoczesnej platformie e-learningowej. Co istotne, zostały one przygotowane zgodnie z wytycznymi i rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a sam program kursu dla instruktorów praktycznej nauki zawodu został również zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Dzięki temu słuchacze mogą mieć pewność, że zdobywają aktualną wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć albo przyjmowania stażystów.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: