Jak znaleźć piękne i najbardziej wytrzymałe parasole?

0
(0)

Parasole, tak samo jak ubrania, podlegają trendom. Każdy sezon to nowe wzory i kolory. Różnice widać zarówno na płótnie, jak i w wykończeniu stelażu oraz uchwytu. Tym, co łączy wszystkie parasolki jest jakość. Wymaga się jej od parasoli ogrodowych i przeciwdeszczowych, damskich, męskich i dla dzieci.

Co trzeba wiedzieć, żeby znaleźć najbardziej wytrzymałe parasole? Sprawdzamy, jakie modele są najpopularniejsze, z jakiego materiału się je wykonuje i jak przedłużyć żywot parasola.

Materiał na parasol damski i męski

Sposób wykonania i użyte materiały zależą od wielu czynników. Zamykana automatycznie parasolka damska powinna być lekka i stabilna. Taki model łatwo utrzymać nad głową nawet przez długi czas. Pewność, że materiał się nie rozerwie ani nie odkształci, daje bezpieczeństwo i ochronę przed deszczem, a przy tym zapewnia trwałość mechanizmu zamykającego.

Jeśli chcemy długo używać jednego parasola, to zwracajmy uwagę materiały. Płótno (najczęściej z poliestru) powinno mieć dodatek włókna szklanego, które wzmacnia materiał. Jest też hydrofobowe, co powoduje, że parasol nie nasiąka deszczem. Ta właściwość pozwala wodzie spływać na boki, dzięki czemu pod parasolem jest sucho. Czasza wykonana z mocnych materiałów jest wytrzymała także na wiatr.

Stelaż i uchwyt

Kupując parasolkę, trzeba myśleć też o uchwycie i stelażu. Stelaż wykonany powinien być z mocnego metalu, np. stali węglowej. Podtrzymuje on czaszę, więc jest najbardziej istotnym elementem parasola. Odkształcenie stelażu sprawia, że parasolka otwierana automatycznie przestaje być użyteczna. Najbardziej wytrzymałe parasole mają dodatek włókna węglowego. To nie tylko czyni stelaż stabilnym, ale też powoduje, że rączka staje się przyjemniejsza do trzymania i nie ściera się. Taki solidny parasol męski to produkt, który wytrzyma w każdych warunkach – ochroni przed deszczem i słońcem, a także wygra z wiatrem.

Jakie wzory na parasol?

Najważniejsze jest zastosowanie, jednak prezencja parasoli też jest ważna. Parasolka damska powinna być składana tak, żeby zmieściła się do torebki. Warto też mieć na nią pokrowiec. To uchroni inne przedmioty przed wilgocią i pomoże zachować kolory na płótnie. A nadruki są istotne! Zwłaszcza dla pań. Parasolka damska to kategoria produktów w różnych wzorach. Nieustannie popularnością cieszy się tęcza, ale często pojawiają się kropki, pasy czy wzór kwiatowy.

Parasol męski zwykle jest w kolorze czarnym lub granatowym. To eleganckie rozwiązanie, które często wybierają też firmy projektując parasole reklamowe. Na takim modelu pojawia się logo i w przypadku stonowanych kolorów jest ono lepiej widoczne.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: