Modne fryzury z opaskami – jak czesać? Inspiracje

0
(0)

Już od dłuższego czasu opaska nie jest tylko sposobem na dobre ułożenie odstających, puszących się i niesfornych włosów. To również bardzo popularny trend w tworzeniu zgrabnych, oryginalnych fryzur, które zmieniają codzienny look i dodają mu ciekawego wyrazu! Jak go wykorzystać?

Pomysłowe fryzury z opaskami

Zacznijmy od tego, że fryzury z opaskami noszone są dziś zarówno przez kobiety o włosach długich, średnich, jak i krótkich! Same w sobie są one ładną dekoracją (różnorodność ich wyboru w sklepach wprost zaskakuje!), a dobrana do nich fryzurka może prezentować się w naprawdę piękny sposób!

Inspiracje z opaską w roli głównej

  • Pin-up girl – to uczesanie wprost nawiązujące do lat 50. XX wieku, które można uzyskać i na styl bardzo dopracowany, wręcz ułagodzony i z odrobiną luzu podszytego brakiem pokory! Dobrym przykładem fryzury pin-up girl są koki i rulony, w których sama opaska jest zarazem ozdobą, jak i punktem nadającym uczesaniu stabilność i podtrzymującym całość. Minus: wykonanie fryzury typu kok/rulon z opaską może zająć niewprawnej ręce nawet godzinę, więc trzeba się tu przygotować na poświęcenie czasu.
  • W stylu boho – czyli subtelnie, delikatnie, bardzo kobieco i z nutą wspomnień z czasów bohemy, hipisowskiego luzu, a nawet cyganerii. W inspirujących blogach modowych można znaleźć pomysły na wykorzystanie opaski do uczesań boho nawet na kilkanaście różnych sposobów. Zdecydowany, wakacyjny hit! Warto do niego dodać również inne ozdoby, jak kwiaty, kolorowe chustki czy delikatnie wplatane we włosy piórka.
  • Nowocześnie i swobodnie – rozpuszczone włosy i opaska, której zadaniem jest tu jedynie powstrzymanie burzy włosów od opadania na czoło i twarz. Minimalizm w czystej postaci!
  • Fryzury weselne – to stosunkowa nowość, ale opaski coraz częściej wykorzystuje się właśnie do fryzury szykowanych dla panny młodej (i druhen!) na ślub. Tu zarówno w opcji pięknego, dostojnego koka i innych upięć podtrzymywanych opaską, jak i do swobodnie rozpuszczonych włosów np. z dodatkiem perełek i biżuterii.
  • W klimatach retro – najlepiej na włosach półdługich i średnio krótkich, które świetnie wpisują się w długość noszoną w latach 20 minionego wieku. Styliści zauważają, że do tego uczesania z opaską najlepiej sprawdzają się też włosy lekko lub mocno falowane – opaska podtrzyma je i dodatkowo ozdobi, a całość fryzury nie będzie elegancka jak z uroczystości galowych, a swobodna, kusząca, wręcz romantyczna.

Ciekawostka: ostatnio w modzie są opaski będące imitację wiązania (charakterystyczny punkt na środku lub z boku), więc wybierając dla siebie konkretną opaskę, warto je wziąć pod uwagę!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł