Jak zadbać o okolice ust?

0
(0)

Usta to część naszej twarzy, która często przykuwa uwagę innych osób. Niemalże każdy marzy o tym, aby okolica ust była zadbana, wyglądała młodo i była pozbawiona zmarszczek. To samo dotyczy czerwieni wargowej, wiele kobiet chce mieć pełne i ponętne usta. Jednak natura nie zawsze obdarza nas idealnymi ustami, a dodatkowo upływający czas przysparza powstawanie zmarszczek w ich okolicy. Jak zadbać o usta? Jakie zabiegi są polecane dla zachowania ich młodego i ponętnego wyglądu?

Usta i okolice jak zadbać?

Usta to delikatna okolica naszej twarzy. Czerwień wargowa jest narażona na działanie czynników zewnętrznych przez co często dochodzi do jej wysuszenia, spierzchnięcia i popękania ust. Dodatkowo wiele osób posiada wargi o wąskiej budowie przez co mają kompleksy. W okolicy ust znajduje się mięsień okrężny ust, który w wyniku kurczenia się prowadzi do powstania zmarszczek mimicznych tzw. zmarszczek palacza oraz bruzd nosowo-wargowych.

Do najczęstszych niedoskonałości występujących w tej okolicy należą:

– zmarszczki palacza i bruzdy nosowo-wargowe

– wąskie usta

– wysuszona, spierzchnięta i popękana czerwień wargowa

Zabiegi na okolice ust

W zależności od niedoskonałości zabiegi na okolice ust dobiera się indywidualnie.

W przypadku osób u których występują zmarszczki w okolicy ust najczęściej stosuje się zabiegi medycy estetycznej takie jak toksyna botulinowa, która blokuje skurcze mięśni i wygładza oraz zapobiega pogłębianiu zmarszczek. Skutecznym zabiegiem na bruzdy nosowo wargowe jest usieciowany kwas hialuronowy, który wypełnia głębokie ubytki tkanek, wygładzając zmarszczki i odmładzając wygląd okolicy w której został podany.

Dodatkowo usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest również do modelowania ust. Jest to substancja, która wykorzystana przez doświadczonego specjalistę  w szybki bezpieczny sposób  nadaje ustom wymarzony przez pacjenta kształt oraz objętość. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym wskazany jest dla osób które posiadają wąskie usta, w czerwieni wargowej występuję asymetria, usta są wysuszone i spierzchnięte oraz aby odmłodzić okolicę ust i zredukować zmarszczki.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: