Jak dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza? Wskazówki

0
(0)

Coraz częściej decydujemy się na poszukiwanie idealnej bielizny w sieci – nie zawsze jednak jesteśmy w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni rozmiar. Najwięcej wątpliwości budzą oczywiście biustonosze, których dobór bywa kłopotliwy także podczas zakupów stacjonarnych. Czym warto się kierować podczas wyboru stanika, aby jak najszybciej odnaleźć rozmiar dopasowany do naszych kształtów? Zebraliśmy dla ciebie 5 ważnych wskazówek – trzymaj się ich, a kupowanie i noszenie bielizny staną się czystą przyjemnością!

Dobieranie rozmiaru stanika – tych błędów lepiej unikać

Czy wiesz, jaki błąd przy wyborze stanika popełniamy najczęściej? Wiele z nas przyjmuje, że raz wykonany pomiar obwodu w biuście i pod nim obowiązuje przez dłuższy czas – nic bardziej mylnego! Nasze ciała wciąż przybierają różne kształty – nawet jeżeli nie zauważyłaś u siebie większych wahań, może ono zmieniać objętość nawet w ciągu kilku dni. Przykładem tego jest cykl menstruacyjny – przed miesiączką organizm zatrzymuje więcej wody, co może mieć duży wpływ na objętość piersi. Jeśli więc szukasz biustonosza, nie kieruj się rozmiarem noszonym od kilku lat, lecz postaraj się zmierzyć swoje obwody jeszcze raz. O tym, że stanik nie jest do ciebie dopasowany, świadczą również takie sytuacje:

  • biustonosz powoduje podrażnienia skóry i zostawia na niej ślady,
  • piersi wylewają się z miseczki i są „przecięte” przez jej krawędź na pół,
  • obwód stanika jest luźny i marszczy się niczym falbanka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego biustonosza? Jeśli wykonałaś już pomiary i znalazłaś pasujący do nich rozmiar w tabeli, pamiętaj o kilku najważniejszych wskazówkach. Dzięki nim upewnisz się, że przymierzany stanik jest wręcz stworzony dla ciebie – oto one!

Jak wybrać odpowiedni rozmiar? 5 wskazówek

Dopasuj biustonosz do kształtu ciała

Piersi mają różnorodne kształty, na które wpływa rozstaw żeber, a także kondycja naszych mięśni klatki piersiowej i skóry. Podczas wyboru odpowiedniego stanika warto pamiętać o tych cechach naszego ciała i wziąć je pod uwagę na zakupach.

Wybierz miseczki mieszczące całe piersi

Podstawowym wyznacznikiem dobrze dobranego rozmiaru biustonosza jest miska, w której mieszczą się całe piersi, przy czym nie jest ona ani zbyt luźna, ani nie przecina biustu wpół. Ten drugi przypadek poznasz po nieestetycznym wylewaniu się piersi. W ich doborze kieruj się tabelą wymiarów proponowaną przez producenta danego biustonosza. Pamiętaj też o istnieniu tak zwanych rozmiarów siostrzanych, które oferują podobne wielkości miseczek przy różnicy w obwodzie.

Sprawdź, czy mostek przylega do klatki piersiowej

W sporej części biustonoszy – zwłaszcza tych z fiszbinami – pomiędzy piersiami znajduje się rozdzielająca je część, zwana mostkiem. Jeżeli rozmiar został wybrany odpowiednio do twoich wymiarów, powinna ona mocno przylegać do klatki piersiowej – oczywiście nie powodując przy tym większego dyskomfortu. Luźny mostek sprawia, że piersi są nieustabilizowane i zlewają się w jedną całość, przez co są bardziej narażone na deformacje.

Zadbaj o stabilność i pozostawanie stanika w miejscu

Na co dzień życie stawia nas przed wieloma wyzwaniami – nie możesz pozwolić na to, aby ograniczała cię w nich twoja bielizna. Przykład? Jeśli jesteś aktywna i sporo się ruszasz, musisz mieć biustonosz, który pozostanie na miejscu niezależnie od pozycji, którą przybierzesz. Niewskazane jest także, aby biust był nieustabilizowany, a jego ruch powodował u ciebie dyskomfort.

Zapięcie na haftki, czyli dopasuj biustonosz w obwodzie

Większość biustonoszy posiada 3 lub więcej haftek, które pomagają w regulacji obwodu. Idealnie dobrany stanik powinien zapinać się na ostatnią zewnętrzną z nich – czyli najluźniejszą. Skóra nie powinna tworzyć pod nim wałeczków – te oznaczają, że obwód biustonosza jest za ciasny. Za szeroki stanik zaś nie zagwarantuje odpowiedniego podtrzymania piersi. Najluźniejszy zakres zapięcia pozwala także na zachowanie dalszych haftek na wypadek rozciągnięcia się bielizny.

Skonsultuj się ze specjalistką i znajdź biustonosz marzeń!

Pamiętaj, że pomiary wykonywane centymetrem krawieckim nie zawsze są dokładne, dlatego warto skonsultować je na przykład z brafitterką. Najpierw obejrzyj więc biustonosze na Intymna.pl i znajdź dla siebie idealny model – a w razie wątpliwości związanych z rozmiarem skorzystaj z naszej infolinii! Czekają tam na ciebie specjaliści, którzy na co dzień pomagają kobietom w dobraniu biustonosza o właściwych wymiarach.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: