Filmy Bollywood: TOP 10 indyjskich produkcji !

1
(1)

Hitowe indyjskie produkcje są w Polsce oglądane znacznie częściej, niż moglibyśmy przypuszczać! Magia kolorów, pełne świecidełek stroje aktorów, oszałamiające wnętrza i dekoracje, taniec, który budzi zmysły i oczywiście miłość tak samo pełna pasji, co przeszkód! Po które z bollywoodzkich filmów warto sięgnąć, jeśli dopiero odkrywany ten gatunek? Podpowiadamy!

Najlepsze Filmy Bollywood: TOP 10 indyjskich produkcji !

  1. Dzisiejsza miłość, reż. Imtiaz Ali, 2009 – klasyczny, bollywoodzki wyciskacz łez. Romantyczny komediodramat, od którego ciężko jest się oderwać! Podobno wzrusza nawet największych twardzieli.
  2. Nigdy nie mów żegnaj, reż. Karan Johar, 2006. Doskonały sportowiec, żona, syn, rodzina idealna. Wypadek samochodowy nagle przekreśla karierę piłkarskiej sławy, a w małżeństwie zaczyna dochodzić do konfliktów.
  3. Gdyby jutra nie było, reż. Nikhil Advani, 2003 – skłócona rodzina, zdrada, dramat samobójstwa, a później trudne próby pojednania, miłość i poświęcenie, które przekracza wszelkie granice.
  4. Housefull 4, reż. Farhad Samji, 2019 – ciekawe i nietuzinkowe ujęcie problematyki reinkarnacji obejmującej czas aż sześciuset lat. Magicznie podane!
  5. Czasem słońce, czasem deszcz, reż. Karan Johar, 2001 – z niezwykle lubianym w Indiach aktorem Shah Rukh Khanem (jego obecność na ekranie to niemal murowany hit!). Młode małżeństwo adoptuje dziecko, a chwilę później rodzi się ich biologiczny syn.
  6. Tanhaji: The Unsung Warrior, reż. Om Raut, 2020 – XVII wiek i heroiczna próba odzyskania fortecy przejętej przez Mongołów.
  7. Koyla, reż. Rakesh Roshan, 1997 – piękne połączenie musicalu, filmu akcji i miłosnego dramatu, przy którym zatrzymuje się serce.
  8. Saathiya, reż. Shaad Ali, 2002 – dramat o mężczyźnie z Bombaju, który zakochuje się w kobiecie poznanej w pociągu. Rodzinne spotkanie rujnuje ich plany i para decyduje się na wielką ucieczkę.
  9. Lagaan, reż. Ashutosh Gowariker, 2001 – wspaniały, historyczny epos będący mieszanką kolonialnego dramatu, opowieści o miłości i szalonego musicalu. Ciekawostka: to produkcja nominowana do Oscara w kategorii najlepszego, nieanglojęzycznego filmu.
  10. Fanaa, reż. Kunal Kohli, 2006 – Przebój indyjski już od ponad 14 lat. Część zdjęć do niego kręcono w Indiach, a część w Zakopanem! Niewidoma, kaszmirska dziewczyna spotyka lokalnego przewodnika flirciarza.

W internetowych rankingach z cyklu Filmy Bollywood: TOP 10 indyjskich produkcji, znajdziecie różne zestawienia, ale w/w dziesiątka jest zdecydowanie najczęściej wymieniana przez tych widzów, którzy rozsmakowali się już w barwnych opowieściach tamtego rejonu i chętnie do nich wracają.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł