Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny? Wszystko, co powinnaś wiedzieć przed podjęciem decyzji

0
(0)

Zabieg powiększania ust to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Stanowi dobrą i skuteczną alternatywą dla chirurgicznego liftingu ust. Ale czy jest bezpieczny? Co warto wiedzieć na jego temat przed podjęciem decyzji o powiększeniu ust? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę, decydując się na powiększanie ust?

Najważniejszą decyzją jest wybór odpowiedniego lekarza wykonującego zabieg powiększania ust. Powinna to być osoba kompetentna, posiadająca duże doświadczenie. Aby to sprawdzić, warto na wstępnej konsultacji poprosić o zdjęcia innych pacjentek przed i po zabiegu, by zobaczyć efekty uzyskane u tego specjalisty.

Zwróć też uwagę na opinie zarówno o lekarzu, jak również o klinice, zwłaszcza jeśli chodzi o standardy sanitarne, profesjonalizm i stosowane preparaty oraz narzędzia.

Ponadto warto zweryfikować swoje oczekiwania względem zabiegu oraz uzyskanych efektów. Nierealistyczne oczekiwania zawsze wiążą się z rozczarowaniem, dlatego przed zabiegiem dobrze jest się zorientować, na co można liczyć po jednym zabiegu oraz ile zabiegów trzeba wykonać, by uzyskać pożądany efekt.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to nie tylko zwiększenie rozmiaru warg. Zabieg ten pozwala też na głębokie nawilżenie ust lub poprawę ich asymetrii. Być może taki efekt sprawi, że usta będą wyglądać lepiej. Warto to omówić ze swoim lekarzem.

Zobacz także: Metody powiększania ust i ich koszty

Jakie są techniki powiększania ust kwasem hialuronowym?

Usieciowany kwas hialuronowy może być podany na kilka sposobów. Technikę podania dobiera się pod kątem efektów, jakie chcemy uzyskać. Nakłucie wykonuje się igłą lub kaniulą.

Igła jest bardziej precyzyjna i świetnie nadaje się do wykonywania korekt, na przykład poprawy asymetrii ust.

Kaniula stosowana jest przede wszystkim do budowania objętości ust, ale też w wypadku wyjątkowo wąskich lub asymetrycznych ust.

Kwas hialuronowy można podawać na trzy sposoby: liniowy, punktowy oraz w formie mikrodepozytów. W zależności od oczekiwań i dla uzyskania najlepszych efektów metody te można ze sobą łączyć.

Czy powiększanie ust boli?

Zabieg powiększania ust niesie za sobą pewne nieprzyjemne odczucia, takie jak np. rozpieranie tkanek tuż po podaniu preparatu. Może się też pojawić ból w chwili nakłuwania ust.

Na ogół jednak stosuje się maść znieczulającą, opcjonalnie znieczulenie stomatologiczne, dzięki czemu dyskomfort w czasie zabiegu jest mniejszy.

Przeciwwskazania do powiększania ust

Wśród przeciwwskazań do poddania się zabiegowi powiększania ust znajdują się:

  • aktywna infekcja, na przykład angina, infekcja dróg moczowych, próchnica, opryszczka,
  • leczenie stomatologiczne przebyte w ciągu ostatnich dwóch tygodni (dotyczy także wybielania lub piaskowania zębów),
  • aktywne choroby nowotworowe oraz trwająca radio- lub chemioterapia,
  • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca typu 1 i 2 lub nadciśnienie tętnicze,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie niektórych leków (antybiotyków, izotretynoiny),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Ile to kosztuje?

Cena zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym jest zależna od rodzaju zastosowanego preparatu oraz jego ilości. Preparaty z bardziej usieciowanym kwasem hialuronowym, które dają trwalsze efekty wypełnienia, są zazwyczaj droższe.

Z tego względu zabiegi z ich wykorzystaniem mogą kosztować od 1300 do 1600 złotych. Znacząco niska cena zabiegu, na przykład 400 złotych, wskazuje na użycie preparatów wątpliwej jakości, dlatego lepiej nie kierować się najniższą ceną, ale przede wszystkim renomą kliniki i profesjonalnym podejściem, co musi kosztować więcej.

Dla tych, którzy od lat marzą o powiększeniu ust w celu poprawy wyglądu i własnej pewności siebie, ale nie mogą pozwolić sobie na taki jednorazowy wydatek, ciekawą opcją może być kredyt gotówkowy na leczenie, rozłożony na wygodne w spłacie raty.

Taką formę dofinansowania oferują na przykład MediRaty z systemem płatności odroczonych MediPay i MediKod.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: