Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej? Przeczytaj, zanim zapiszesz się na zabieg!

5
(1)

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety, plastry z woskiem lub maszynka do golenia gwarantują krótkotrwałe efekty. Jedyną skuteczną i permanentną metodą usunięcia nadmiernego owłosienia jest depilacja laserowa. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa usuwa włosy w sposób bezpieczny i bezbolesny. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Wiązka lasera dociera aż do cebulki włosa, niszczy ją i sprawia, że owłosienie nie pojawia się ponownie. Chociaż zabieg depilacji laserowej przynosi najlepsze efekty u osób z ciemnymi i grubymi włoskami, to postęp technologiczny sprawił, że kosmetolodzy potrafią dopasować parametry lasera w taki sposób, aby mogły z niego korzystać również blondynki oraz rudowłose panie.

Depilacja laserowa to seria kilku zabiegów!

Czy wiesz, że usługa depilacji laserowej obejmuje całą serię zabiegów? Żeby osiągnąć wymarzony efekt, konieczne jest regularne powtarzanie procedury. Wiąże się to z cyklem życia naszych włosów, które nie rosną w jednakowym tempie i znajdują się w jednej z trzech faz:

  • aktywnego wzrostu,
  • przejściowej,
  • uśpienia.

Zabieg depilacji laserowej usuwa jedynie włoski znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, a jedna sesja może przyczynić się do zniwelowania około 20-30% owłosienia na obszarze zabiegowym. O tym, z ilu wizyt powinna składać się nasza seria, zawsze decyduje kosmetolog. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może on dokładnie ocenić, po jakim czasie pacjentka będzie cieszyć się efektem nieskazitelnie gładkiej skóry. Ważne, aby pomiędzy każdą sesją zachować odpowiedni odstęp czasowy – z reguły wynosi on ok. 5-9 tygodni, a jego długość zależy m.in. od depilowanej partii ciała.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Nie każdy zabieg depilacji laserowej wygląda tak samo. Procedurę zawsze należy dopasować do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz części ciała, z której zniknie owłosienie. Przed jej rozpoczęciem specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z klientką, podczas którego dowiaduje się, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Depilacji laserowej nie można przeprowadzić między innymi u kobiet w ciąży, karmiących matek, czy u osób ze świeżą opalenizną. Kosmetolog powinien ocenić owłosienie pacjentki, aby poprawnie dobrać parametry lasera. Depilację wykonuje się na ogolonym ciele pokrytym specjalnym żelem. Po zakończeniu sesji specjalista oczyści i nawilży miejsce zabiegowe i wyznaczy termin kolejnej wizyty.

Największe zalety depilacji laserowej

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej? Bezpieczna i bezbolesna metoda permanentnego usuwania owłosienia to gwarancja:

  • Błyskawicznego efektu – jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, a już po pierwszej sesji można zauważyć, że depilowany obszar stał się przyjemny w dotyku.
  • Gładka skóra – dzięki wykorzystaniu wiązki lasera efekt gładkiej skóry już nigdy nie zniknie. Włoski zostaną usunięte wraz z cebulką, dlatego pacjentki raz na zawsze mogą pożegnać się z nieestetycznym efektem ciemnych kropek na nogach lub rękach.
  • Poprawy komfortu życia – po zabiegu depilacji laserowej nie trzeba będzie zaprzątać sobie głowy codzienny goleniem lub wyrywaniem odrastających włosków.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana osobom, które nie akceptują swojego ciemnego i gęstego owłosienia. Niechciane włoski na całym ciele mogą wpędzać w kompleksy, na szczęście istnieje prosty i skuteczny sposób, by raz na zawsze pozbyć się tego problemu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: