Tatuaże rękaw damski- najpopularniejsze wzory

0
(0)

Pokrywanie swojego ciała licznymi dziełami sztuki w ostatnich latach bardzo zyskało na popularności. Kobiety decydują się na coraz odważniejsze tatuaże, damski rękaw jest coraz częstszym widokiem, zupełnie jak w przypadku mężczyzn. Zadowoleni klienci coraz częściej i liczniej wracają po kolejne wzory uzupełniając powoli dalsze fragmenty ciała. Niektórzy poprzestają na paru mniejszych dziarkach, inni czując ciągły niedosyt decydują się na coraz większe i skomplikowane projekty. Takim sposobem z czasem z paru tatuaży tworzy się tak zwany rękaw.

Damski tatuaż rękaw- które wzory są najpopularniejsze?

Kobiety na całym świecie w zależności od kraju pochodzenia, mody oraz przede wszystkim gustu tatuują się niemalże w każdym możliwym stylu. Nie ulega jednak wątpliwości, że przeważnie są to wzory delikatne, podkreślające kobiecość i urodę.W Polsce najbardziej pożądanym stylem jest czarno – biały realizm. Subtelne wzory florystyczne, portrety damskich twarzy oraz szeroka gama zwierząt to tylko niektóre z najpopularniejszych motywów wybieranych przez panie. Można także zaobserwować fakt, iż kobiety decydują się na kolorowe tatuaże dużo częściej, niż mężczyźni.

Tatuaż rękaw męski- jakie motywy najchętniej wybierają mężczyźni?

Panowie dużo częściej decydują się na wyraziste, mocne i ciemne prace. Dawniej najpopularniejszymi wzorami były tak zwane tribale. Obecnie na polskim rynku króluje już wcześniej wspomniany realizm, jednak jest on niemalże na równi ze stylem komiksowym, który ma nie mniej zwolenników. Męska część tatuowanych decyduje się zazwyczaj na motywy zwierzęce. Warto nadmienić, że zazwyczaj są to drapieżniki, mające symbolizować odwagę, bezwzględność i niezależność. Równie często mężczyźni tatuują sobie również wojowników, czaszki lub coraz popularniejsze ostatnio portrety kobiece. Zazwyczaj panowie noszą czarne tatuaże, choć coraz częściej znajdują się tacy, którzy robią sobie tylko kolorowe prace.

Sztuczny tatuaż rękaw – alternatywa dla tradycyjnego tatuażu.

Istnieją także tatuaże, a dokładniej ich projekty umieszczone na rękawach ze specjalnego, uciągliwego materiału, który po naciągnięciu dopasowuje się do ręki tworząc imitację wytatuowanej skóry. Przedmiot ten znajduje swoje zastosowanie w dwóch przypadkach. Pierwszym jest zabawka dziecięca dodawana często do kolorowych czasopism i prenumerat różnorakich komiksów. Wykonane są  z materiału do złudzenia przypominającego rajstopy, przedstawiają animowanych bohaterów. Sztuczne rękawy znalazły także swoje miejsce w kinematografii. Charakteryzatorzy zakładają aktorowi sztuczny tatuaż, nie tracąc cennych na planie godzin na odwzorowywanie ich na skórze pędzlem i farbami. Rękawy takie są wykonane z innego materiału, bardziej elastycznego i przezroczystego, lepiej dopasowującego się do skóry, tworzone przeważnie na zamówienie.

Jak zaprojektować tatuaż na rękaw?

Rękawy dzielimy na dwa typy. Takie, które powstały z poszczególnych, pojawiających się w swoim sąsiedztwie prac oraz takie, które od początku zaprojektowane miały stanowić spójną całość. Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku warto się czymś zainspirować. Na dobry początek najlepiej poszukać artysty, który pracuje w pożądanym przez nas stylu. Tym sposobem zaoszczędzimy sporo czasu na etapie omawiania z tatuatorem wzoru. Bardzo pomocne mogą okazać się także grafiki koncepcyjne, jednak należy pamiętać o tym, że potraktuje on je tylko jako inspiracje i nie odtworzy identycznego wzoru. Jeśli chcemy by nasz rękaw charakteryzował się oryginalnością warto poinformować artystę o wszystkich istotnych szczegółach, które mają być zamieszczone we wzorze, a następnie dać mu wolną rękę. To zagwarantuje, że kompozycja będzie unikatowa i niepowtarzalna. W przypadku tak dużej pracy jak cały rękaw, artysta wysyła do klienta projekt z wyprzedzeniem do akceptacji lub naniesienia ewentualnych poprawek. W zależności od artysty może to być zarówno szkic jak i gotowy projekt.

Jak zrobić rękaw tatuaż?

Warto na wstępie zaznaczyć istotny element. Tak duże prace jak rękawy artyści rozdzielają na sesje, gdyż często nie jest fizycznie możliwe, aby na raz wytatuować całą rękę. Ważnym czynnikiem jest również próg bólu klienta, który maleje proporcjonalnie do długości sesji. Decydując się na pokrycie tatuażami całej ręki musimy być przygotowani na to, że jest to proces bardzo czasochłonny. W zależności od czynników takich jak wielkość, skomplikowanie wzoru poprzez ilość kolorów i detali tatuatorzy rozkładają pracę na całym ręku na 4-6 spotkań. Ciekawostką jest również to, że jedna taka sesja to czas około aż 6-8 godzin.

Jaki jest koszt tatuażu rękaw?

Pokrycie całej kończyny, to dość kosztowny tatuaż. Rękaw damski przeważnie jest minimalnie tańszy z przyczyn estetycznych oraz budowy ciała. W przypadku kobiet są to subtelniejsze i jaśniejsze wzory, dodatkowo są one zazwyczaj mniejszej postury niż mężczyźni. Ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować cennik tego typu prac, stałymi czynnikami wpływającymi na cenę jest skomplikowanie wzoru oraz ilość kolorów. W przypadku rękawów jest to praca rozdzielana na sesje całodzienne, które w zależności od studia i artysty mogą wahać się między 1200 a 2000 PLN. warto wspomnieć, że płacimy nie tylko za zaprojektowanie wzoru i tak zwaną robociznę. W skład tej kwoty wchodzi również doświadczenie artysty, jego umiejętności, czas a także wykorzystane materiały.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł