5 sukni ślubnych księżniczek, które przeszły do historii

0
(0)

Suknia ślubna księżniczka należy do klasyki mody ślubnej. Fason ten, jak chyba żaden inny, podkreśla odświętność i wyjątkowość chwili. Panna młoda wygląda w nim zjawiskowo. Błyszczy i króluje na parkiecie – niczym prawdziwa księżniczka z bajki. Suknie ślubne księżniczki faktycznie wywodzą się z dworskich tradycji. Poznaj 5 wspaniałych princesek, które zapisały się na kartach historii. Może znajdziesz wśród nich inspirację na własny ślub…

  1. Suknia ślubna królowej Wiktorii – pierwszej panny młodej w bieli

Chociaż jedną z pierwszych kobiet, które ubrały białą suknię ślubną, była Maria I Stuart, biel w modzie ślubnej stała się popularna dopiero po ślubie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem w 1840 roku. Królowa Wielkiej Brytanii poszła do ołtarza w iście bajkowej kreacji. Oficjalna fotografia ślubna była wielokrotnie publikowana, a stylizacja panny młodej stała się inspiracją dla kobiet spoza królewskich rodzin. Pomogło powszechne przekonanie, że Albert i Wiktoria są szczęśliwym, zgodnym i kochającym się małżeństwem.

  1. Jackie Kennedy Onassis w ikonicznej sukni ślubnej księżniczce

Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onasis, żona prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego, zasłynęła m.in. ze swojego niepowtarzalnego stylu. 12 września 1953 roku stanęła przed ołtarzem w kreacji wielokrotnie uznawanej za jedną z najpiękniejszych w historii. Była to księżniczka z górą odsłaniającą ramiona oraz z imponującym, rozkloszowanym dołem ozdobionym falbankami. Suknię dopełnił koronkowy welon babci panny młodej.

  1. Spektakularna suknia ślubna księżniczka Lady Di

Suknia ślubna księżnej Diany, w której poślubiła księcia Karola w 1981 roku, przeszła do historii mody ślubnej jako jedna z najbardziej spektakularnych kreacji wszechczasów. Była to wystawna, objętościowa księżniczka uszyta z jedwabnej tafty – model z bufiastymi rękawami i blisko 8-metrowym trenem, ozdobiony XIX-wiecznymi koronkami irlandzkimi oraz 10 000 pereł. Autorami projektu byli małżonkowie David i Elizabeth Emanuelowie. Wartość sukni oszacowano na 9 tys. funtów. Warto wiedzieć, że kreacja Lady Di stała się inspiracją dla Very Wang – projektantki sukni ślubnej Mariah Carey. Podczas ślubu z Tommym Mottolą, dyrektorem Sony Music, piosenkarka wyglądała jak prawdziwa księżniczka. Jej kreację wieńczył (oczywiście) 8-metrowy tren.

  1. Eksponująca kształty suknia ślubna księżniczka Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor zachwycała na każdym ze swoich 8 ślubów, jednak do historii przeszła suknia ślubna księżniczka, którą gwiazda miała na sobie w 1950 roku, wychodząc za mąż po raz pierwszy. Conradowi Hiltonowi powiedziała „tak” w kreacji z mocno dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem. Krój ten pozwolił podkreślić perfekcyjne kształty aktorki – bardzo wąską talię oraz bujny biust.

  1. Majestatyczna suknia ślubna księżniczka Céline Dion

Jedną z najpiękniejszych i najbardziej wyróżniających się kreacji ślubnych miała na sobie francusko-kanadyjska piosenkarka Céline Dion, wychodząc za mąż w 2011 roku za swojego menadżera, René Angélilę. Była to majestatyczna, barokowa suknia ślubna księżniczka projektu Mirelli i Steve’a Gentile’ów – z bogato zdobionym gorsetem i mocno rozkloszowanym dołem. Jej uszycie trwało ponad… 1000 godzin! Stylizację uzupełniła tiara wysadzana 2000 kryształów austriackich, ważąca ponoć 3 kg.

Też marzysz o sukni ślubnej księżniczce?

Kiedyś suknie ślubne księżniczki zarezerwowane były dla panien młodych wywodzących się z wyższych warstw społecznych. Dzisiaj marzenie o pójściu do ołtarza w olśniewającej, rozkloszowanej, białej kreacji może spełnić znacznie szersze grono kobiet. Jak zamówić suknię ślubną księżniczkę?

  1. Wejdź na stronę: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne-ksiezniczka.
  2. Wybierz idealny model dla siebie.
  3. Umów się na przymiarki do pracowni w Warszawie lub do autoryzowanego salonu w swojej okolicy.

W aktualnej kolekcji atelier DAMA Couture znajduje się ponad 30 różnorodnych księżniczek, zarówno strojnych i objętościowych, jak również skromniejszych i bez koła. Każda suknia ślubna księżniczka jest szyta na miarę. Szycie miarowe pozwala wprowadzać modyfikacje w kreacji. Przyszła panna młoda otrzymuje opiekę i wsparcie na każdym etapie szycia. Poczujesz się jak prawdziwa księżniczka.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę pracowni ślubnej DAMA Couture: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne.  

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: