Niebieskie oczy- co mówią o człowieku? Jak je malować?

0
(0)

Niebieskie oczy- co mówią o człowieku? Jak je malować, by podkreślić ich blask? Jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką niebieskich oczu i chcesz dowiedzieć się, jakie kolory powinny dominować w twoim makijażu to świetnie się składa. Przygotowaliśmy dla ciebie małe zestawienie. Oprócz tego podsumowaliśmy, co wiąże się według wielu osób z posiadaniem niebieskich tęczówek. Najpierw więc sprawdźmy, co oznaczają niebieskie oczy- co mówią o człowieku? Jak je malować dowiecie się z kolei z drugiej części artykułu. 

Niebieskie oczy- co mówią o człowieku?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Według wielu osób, zwłaszcza starszej daty, kolor oczu mówi o usposobieniu i charakterze ich posiadacza i można na jego podstawie określić pewne cechy osoby. Ciężko nie zgodzić się, że w wielu wypadkach się to potwierdza. Osób jest jednak tak wiele, że część z nich zwyczajnie musi wpasować się w narzuconą charakterystykę. Mimo wszystko dobrze wiedzieć, jak ludzie mogą nas postrzegać ze względu na nasz kolor oczu. Osoby niebieskookie postrzegane są jako nieco powściągliwe a czasem nawet chłodne. Jednocześnie jednak w życiu codziennym są bardzo wrażliwe i uczuciowe. Pod względem sposobu bycia są odwrotnością osób ciemnookich. Można określić ich bardziej jako introwertyków. Są powściągliwi jeśli chodzi o wyrażanie uczuć, mniej ekspresywni. Potrzebują więcej przestrzeni, choć nie są nietowarzyscy. To raczej ścisłe umysły. Potrzebują w życiu planu, porządku i ładu. 

Jak malować niebieskie oczy?

Niebieskie oczy mają wiele odcieni. W każdym wypadku zaliczamy je jednak do oczu jasnych. Takie tęczówki lubią kontrast. Im bardziej odmienny od nich kolor, tym lepiej uwydatniają swoją barwę. Oczy niebieskie lubią też ciemne oprawy. Makijaż codzienny powinien opierać się na brązach i beżach, które stworzą idealne, naturalne tło. W takim makijażu to błysk naszego oka będzie przyciągał uwagę a nie same cienie. Oczy jasne mają tą zaletę, że są bardziej wyraziste od choćby oczu brązowych. Nawet jeśli zastosujemy stonowany, ciemny i matowy makijaż bez rozjaśniania, to wciąż nie wyda się on zbyt mocny. Inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o smoke eyes. Z tym makijażem osoby o niebieskich oczach muszą być ostrożne- tak mocny kontrast może tworzyć wrażenie sztuczności. Konieczne jest tu odpowiednie operowanie jasnymi odcieniami i uzupełnienie całości mocno podkreślonymi rzęsami. Niebieskie oczy wyglądają za to przeuroczo w odważnych różach, zieleniach i fioletach tworząc kolorowe spojrzenie. To świetna wiadomość dla miłośniczek festiwalowych i artystycznych makijaży.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł