Piwne oczy, czyli jakie? Znaczenie i jak je malować?

SONY DSC
4,5
(2)

Piwne oczy, czyli jakie? Znaczenie i jak je malować? Jeśli interesują cię odpowiedzi na te pytania, to świetnie. Tak się składa, że przygotowaliśmy na nie odpowiedzi. Jesteś posiadaczem/ posiadaczką piwnych oczu i chcesz dowiedzieć się, jakie kolor ma znaczenie i co mówi o tobie? A może szukasz porady, jak uwydatnić twoje ciemne oczy, by robiły jeszcze większe wrażenie i przyciągały spojrzenia? Sprawdźmy, co kryje się za piwnymi tęczówkami. Odpowiemy najpierw na odwieczne pytanie: piwne oczy, czyli jakie? Znaczenie i jak je malować znajdziecie za to w dalszej części artykułu.

Piwne oczy, czyli jakie?

Oczy piwne często mylnie nazywane są zamiennie oczami brązowymi. Nie jest to jednak prawidłowe określenie. Oczy brązowe to oczy… brązowe. Określenie piwne nawiązuje z kolei do tego, że w tęczówce występują co najmniej dwa kolory. Jest to warunek, który posiadacz musi spełniać, aby jego oczy można było nazwać piwnymi. Zazwyczaj występuje w tej mieszance przewaga brązu z lekkimi akcentami zieleni. Można jednak spotkać się też z błękitem zamiast zieleni. Wbrew powszechnemu przekonaniu osób o piwnych oczach jest więc bardzo mało w odróżnieniu do ludzi brązowookich. Szacunkowo jest to zaledwie 5% populacji. Na czym polega trudność w określaniu tego koloru? Oczy piwne wyglądają bardzo różnie w zależności od światła- raz wydadzą się praktycznie zielone a raz zupełnie brązowe.

Co mówią o tobie piwne oczy?

Niektórzy uważają, że od koloru tęczówki zależą cechy osobowości. Jeśli nie należysz do tych osób, to warto sprawdzić to nawet w ramach ciekawostki. Ludzie o piwnych oczach zaliczani są do ekstrawertyków. Świetnie odnajdują się wśród innych. Doskonale radzą sobie z nowymi wyzwaniami. Są pełne życia i radosne. Jeśli chodzi o relacje, to z kolei piwnoocy są niezwykle delikatni i uczuciowi. Tworzą trwałe i długie związki dzięki oddaniu partnerowi. Uchodzą za empatycznych i wysoce wrażliwych. 

Jak malować piwne oczy?

Piwne oczy mają ten przywilej, że pasują im wszystkie odcienie. Dobrze wyglądają zarówno beże i  brązy jak i odważne zielenie czy róże. Aby na co dzień podkreślić piwny kolor najlepiej stawiać na brązowo- beżowe odcienie. Jeśli rozjaśnimy makijaż bliżej kącika oka i zastosujemy rozświetlacz, to uzyskamy idealne tło dla naszych ciekawych tęczówek. Kolor piwny uwielbia też eyeliner i mocno podkreślone rzęsy. Jeśli chcesz uwydatnić przebłyski w twoim oku, to żółte i zielone odcienie wspaniale będą podkreślać to, jak twoja tęczówka mieni się w słońcu. Piwne oczy wyglądają  także obłędnie w makijażu smoke eyes. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł