Koszulki streetwear – przegląd T-shirtów utrzymanych w stylistyce urban. 3 przykłady!

0
(0)

Koszulki czy też T-shirty typu streetwear, urban albo po prostu miejskie od wielu już lat świecą tryumfy na ulicach polskich miast. Wydawać by się mogło, że wyłącznie osoby związane jakoś z subkulturą hip-hopową noszą tego typu odzież, ale jest to daleko posunięte stwierdzenie. Faktem jest, że wiele osób nosi tego typu koszulki. Oto trzy przykłady T-shirtów streetwear, które świetnie obrazują, jak różnorodny jest to rodzaj odzieży!

Koszulki streetwear, ale polo?

Oczywiście! To jeden z najbardziej oryginalnych streetwear’owych twistów dostępnych na rynku. Marki takie jak na przykład Tommy Hilfiger tworzą koszulki streetwear w nowatorski i bardzo estetyczny sposób. Koszula polo od tego projektanta jest przykładem na to, że można tworzyć odzież miejską w bardzo elegancki sposób.

Jednolita barwa T-shirtu, drobne logo, kołnierzyk i krótkie rękawy – oto bardzo elegancka forma, jaką przybierają koszulki młodzieżowe męskie. Nie są utrzymane w typowej stylistyce miejskiej, jednak zgrabnie się w nią wpisują. Nieco ją także przekraczają.

Koszulki męskie tego typu z łatwością zestawisz zarówno z bardzo casualowymi spodniami, jak i bardziej eleganckimi. Koszulki polo są w stylu miejskim bazą do tworzenia bardzo oryginalnych stylizacji, dlatego nie bój się z nimi eksperymentować i łączyć pozornie nieprzystające do siebie stylistycznie elementy ubioru czy obuwia!

Koszulki projektowane przez raperów

Każdy większy raper w Kraju nad Wisłą tworzy merch. Jego obowiązkowym składnikiem są oczywiście koszulki męskie streetwear z logiem brandu rapera bądź z motywami graficznymi nawiązującymi do jego twórczości czy osoby.

Tego typu koszulki są zazwyczaj bardzo barwne. Jeśli jednak czarne, to z kolorowymi nadrukami. Są dość uniwersalne, bo mogą służyć jako główna część ubioru, odzież noszona pod spodem, a także jako koszulka do uprawiania sportu (jeśli ma odpowiedni skład, oczywiście).

Motywy graficzne koszulek tego typu są typowo miejskie. Dość powiedzieć, że pewna rasa psów pojawia się tutaj wyjątkowo często. Miasto, ulice, miejskie życie, graffiti, logomania – bardzo częsty element zdobny koszulek streetwear’owych. Siłą rzeczy nie połączy się ich z każdym rodzajem odzieży, ale nie do tego zostały stworzone. Casualowe i sportowe stylizacje – tam odnajdują się najlepiej.

T-Shirt streetwear’owy od projektantów mody

Osobną kategorię koszulek utrzymanych w miejskiej stylistyce są te projektowane przez takie modowe gwiazdy jak Calvin Klein, Hugo Boss czy Ralph Lauren. Te koszulki są zazwyczaj prostsze pod względem zróżnicowania graficznego. Projektanci stawiają na jednolite barwy, ograniczoną logomanię (czasami logo jest większe, ale rzadko bywa olbrzymie) i dobry skład.

Tego typu koszulki są eleganckie, proste, schludne i służą jako baza do tworzenia zarówno casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji miejskich. Zdecydowanie dla tych, którzy lubią prostotę i oszczędność wyrazu!

Oto trzy główne rodzaje męskich koszulek streetwear’owych, które możesz znaleźć na rynku. Każda warta jest uwagi, przynajmniej jedną powinieneś mieć w swojej garderobie!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: