Diagnostyka biorezonansem – kiedy jest wskazana?

0
(0)

Biorezonans to metoda diagnostyki wykorzystywana w medycynie niekonwencjonalnej. Technika została wynaleziona w 1977 roku przez niemieckiego lekarza Franza Morella oraz inżyniera Ericha Rasche. Celem badania jest wykrycie w organizmie pacjenta częstotliwości impulsów elektromagnetycznych charakterystycznych dla określonych patogenów czy obcych organizmów.

Na czym polega biorezonans?

Technika skupia na sobie założenia medycyny chińskiej oraz nowoczesnych technologii. Badanie opiera się głównie na tym, iż każdy mikroorganizm wywołuje specyficzne drgania, wytwarzając równocześnie impulsy elektromagnetyczne, które różnią się od wibracji powstałych naturalnie w ciele człowieka. Aparaty służące do wykonywania biorezonansu są w stanie wykryć wszelkie obce częstotliwości świadczące o istniejących w organizmie stanach chorobowych wywołanych przez przeróżne patogeny, m.in. pasożyty, wirusy, bakterie czy grzyby. 

Co ważne, badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne oraz trwa około 1-2 godziny (w zależności od potrzeb). Pacjent w pozycji siedzącej lub leżącej trzyma w dłoniach metalowe końcówki aparatury, przez które przepływa prąd o niewielkim natężeniu. Osoba wykonująca badanie co kilka minut zmienia natężenie fal elektromagnetycznych. Pacjent może jedynie odczuwać charakterystyczne mrowienie. 

Biorezonans pomaga w diagnostyce oraz wdrożeniu indywidualnego leczenia, a także może być zastosowany w celach terapeutycznych (seria fal o określonej częstotliwości przesłanych do organizmu może doprowadzić do rozpadu i wyeliminowania szkodliwych patogenów). Zaleca się, aby na kilka godzin przez biorezonansem nie spożywać alkoholu i mocnej kawy.

Kiedy zalecana jest diagnostyka biorezonansem?

Badanie biorezonansem znajduje coraz więcej zwolenników. Metoda dostarcza informacji o całościowym stanie zdrowia pacjenta wraz z identyfikacją drobnoustrojów, metali ciężkich oraz różnych chorób. Biorezonans jest stosowany głównie podczas badania alergenów, w tym szczególności do wykrywania alergii pokarmowych, które są trudne w zdiagnozowaniu poprzez użycie tradycyjnych testów. W tym przypadku opisywana metoda może być wykorzystana również na etapie odczulania. Biorezonans może także wykryć nietolerancje pokarmowe, niedobory witamin, mikro- i makroelementów, zatrucia (obciążenia metalami ciężkimi i pestycydami) oraz boreliozę. 

Wskazaniem do poddania się diagnostyce biorezonansem jest podejrzenie alergii oraz infekcji:

  • bakteryjnej,
  • pasożytniczej,
  • grzybiczej,
  • wirusowej.

Część terapeutów wykorzystujących na co dzień tę metodą zauważa jej skuteczność w leczeniu uzależnień, w tym od alkoholu czy tytoniu.

Nowoczesne terapie, takie jak biorezonans znajdują coraz szersze zastosowanie zarówno podczas diagnostyki, jak i leczenia niektórych schorzeń. Innowacyjna metoda jest wykorzystywana również w weterynarii. Biorezonansem z pewnością zainteresują się osoby szukające alternatywnych terapii. Decydując się na badanie, należy wybrać placówkę wyposażoną w odpowiedni sprzęt diagnostyczny i zatrudniającą przeszkolonych terapeutów. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: