Zofia Zborowska-Wrona – wiek, Instagram, partnerzy

5
(1)

Zofia Zborowska to polska aktorka, która od jakiegoś czasu z powodzeniem spełnia się też jako i influencerka. Na swoim profilu na Instagramie w zabawny i szczery sposób pokazuje, jak wygląda jej codzienność jako matka, żona i kobieta pracująca. W jakich filmach grała Zofia Zborowska? Co warto wiedzieć o jej życiu prywatnym?

Kim jest Zofia Zborowska?

Zofia Zborowska pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojcem jest Wiktor Zborowski, a matką – Maria Winiarska. Aktorka ma starszą siostrę Hannę, która jest prezenterką telewizyjną. Ile lat ma Zofia Zborowska? Kobieta urodziła się 17 maja 1987 roku, a więc obecnie ma 35 lat.

Od drugiego roku życia była wychowywana przez nianię, gdyż jej rodzice zajęci byli pracą.

Ja to się zawsze śmieję się, że miałam być chłopcem, Tadkiem i ten Tadek mocno we mnie siedzi. Jako małolata chodziłam z ojcem na ryby, latałam z chłopakami po drzewach, a potem, też z tatą, zaczęłam grać w golfa, tak że byliśmy mocno zżyci. – mówiła w wywiadzie dla Onet.pl.

W dzieciństwie uczyła się śpiewu, natomiast od ósmego roku życia uczyła się stepowania. W efekcie treningów została potrójną mistrzynią Polski, a występy pozwoliły jej się oswoić ze sceną i publicznością. Aktorstwem zainteresowała się w wieku 15 lat. W 2010 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowała również w Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles.

Artystka trenowała także jazz, balet, snowboard, pływanie, szermierkę, golf oraz tenis.

Czym zajmuje się Zofia Zborowska?

Zofia Zborowska jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Od kilku miesięcy współprowadzi program dotyczący edukacji seksualnej i seksu na oficjalnym Youtube marki Durex Rozmowy Dopasowane. Występuje także w telewizji. Jesienią 2015 roku wzięła udział w czwartej edycji Twoja twarz brzmi znajomo. Czek na 10 tysięcy złotych, który otrzymała za wygraną czwartego odcinka, przeznaczyła na rzecz fundacji Krok Po Kroku z Oławy. W programie ostatecznie zajęła drugie miejsce. Rok później współprowadziła program Twoja twarz brzmi EXTRA znajomo, w którym przedstawiane były kulisy show.

Aktorka popiera akcję adopcji zwierzaków, promując schroniska i ideę Nie kupuj, adoptuj! Sama zaadoptowała suczkę Wiesię, która często towarzyszy jej w występach publicznych. Założyła jej nawet profil na Instagramie, który aktualnie obserwuje 123 tysiące użytkowników tego serwisu.

Zofia Zborowska chętnie udziela wywiadów, występuje w programach telewizyjnych, a także pojawia się na imprezach branżowych i ściankach.

W jakich filmach grała Zofia Zborowska?

Na szklanym ekranie Zofia Zborowska zadebiutowała w 1994 roku. Zagrała wtedy w serialu Mordziaki, do którego scenariusz napisał Andrzej Grabowski. Pierwszym filmem aktorki było Złoto dezerterów z 1998 r, gdzie wcieliła się w Sarę, córkę Habera. Po produkcji Zborowska zrobiła sobie krótką przerwę od aktorstwa.

Na ekrany wróciła w 2004 roku. Wystąpiła wtedy w serialu Lokatorzy. Później pojawiała się w wielu polskich serialach, m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Na noże, Druga szansa, Barwy szczęścia czy Tajemnica zawodowa. Wystąpiła także w komediach Miłość na wybiegu i Słaba płeć? oraz w dramacie Patryka Vegi Miłość, seks & pandemia.

Zofia Zborowska występuje także w Teatrze Capitol. Ma również doświadczenie w dubbingu. Udzieliła swojego głosu postaciom w Venomie, Sekretnym życiu zwierzaków domowych czy Ralphie demolce.

Zofia Zborowska — Instagram

Zofia Zborowska chętnie udziela się na Instagramie, gdzie obserwuje ją 490 tysięcy użytkowników tego serwisu. Aktorka publikuje na swoim koncie kadry z życia codziennego, a także dzieli się przemyśleniami na temat macierzyństwa, związków, rodziny czy pracy. Obecnie nazywana jest jedną z najbardziej lubianych i popularnych influencerek w Polsce.

Życie prywatne Zofii Zborowskiej – partnerzy

We wrześniu 2018 roku w mediach pojawiło się zdjęcie aktorki z siatkarzem, byłym reprezentantem Polski, Andrzejem Wroną. Oni sami swój związek potwierdzili jednak dopiero pod koniec roku. Para poznała się na imprezie, a przedstawiła ich sobie Maja Bohosiewicz.

Następnie oboje zaobserwowali swoje profile. Którego dnia Zofia napisała do Andrzeja w związku z charytatywnym projektem wyjścia na Kilimandżaro. W sprawie tego projektu spotkali się i przegadali półtorej godziny, a po tygodniu została zaproszona na randkę. Ich uczucie rodziło się ze spotkania na spotkanie.

W wywiadzie dla programu W roli głównej mówiła o podobieństwie jej ojca do jej męża:

Hajtnełam się z ojcem, to jest niesamowite. Oni nawet siedzą tak samo, jedzą tak samo. Bardzo są podobni. (..) Ale mój tata jest super człowiekiem, jest bardzo inteligentnym, dowcipnym, ciepłym facetem, więc w sumie cieszę się, że się hajtnełam z moim tatą.

Siatkarz oświadczył się ukochanej w dniu jej 32 urodzin, 17 maja 2019 roku, na Mazurach – dokładnie tam, gdzie wybrali się na pierwszy – wspólny wyjazd. Trzy miesiace później byli już po ślubie. Aktorka poinformowała o tym swoich fanów na Instagramie 13 sierpnia, kiedy opublikowała zdjęcie w białej sukni, którą zaprojektował Łukasz Jemioł. Wcześniej przez kilka lat Zofia Zborowska spotykała z Mariuszem Łukomskim, właścicielem firmy odzieżowej Palto, a także z Radzimirem Dębskim.

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim, u którego była gościnią w programie, aktorka wyznała, co działo się przed pierwszym spotkaniem jej ojca z Andrzejem Wroną. Okazało się, że Wiktor Zborowski miał problem ze wzrostem przyszłego zięcia. Aktor mierzy niecałe 2 metry. Kuba Wojewódzki zauważył, że w takim razie jest niższy od siatkarza.

No niższy. I to był w ogóle też kosmos, bo tata przed pierwszym spotkaniem z Andrzejem […] tak usiadł przed tym spotkaniem zapoznania się […] powiedział tak do mojej mamy: „Marysia, ale on jest o 10 cm ode mnie wyższy”. W zasadzie ja nie wiem, czy on w życiu poznał kogoś wyższego. Może pary razy, dwa, ktoś był wyższy – powiedziała aktorka.

Zofia Zborowska — dzieci

W 2021 roku Zofia Zborowska zaszła w ciąże i przywitała na świecie córeczkę. Jak ma na imię córka Zosi Zborowskiej? Aktorka wraz z mężem Andrzejem Wroną nadała jej imię Nadzieja.

Po narodzinach córki, artystka postanowiła zrobić sobie przerwę od aktorstwa i przejść na zasłużony urlop macierzyński. Wyznała też wtedy, że droga do upragnionego rodzicielstwa nie była dla niej łatwa. Więcej opowiedziała o tym w rozmowie z cyklu Domówka u Dowborów.

Już rok wcześniej musiałam przejść serię badań, gdy się okazało, że mam zespół antyfosfolipidowy. Chciałam doprowadzić swój organizm do porządku, znaleźć dobrego lekarza prowadzącego. Mam też mięśniaki macicy, to nie jest akurat nic strasznego, ale pojechałam do Indii, zaczęłam praktykować ajurwedę, ćwiczyć jogę. Zanim pani doktor powiedziała, że możemy próbować, minął rok.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł