Wysokie czoło – fryzury, które warto nosić

0
(0)

Dla części kobiet wysokie czoło jest powodem do radości i podkreślania tej nietypowej cechy urody, a dla innych wręcz przeciwnie – przyczyną niezadowolenia i czymś, co trzeba maskować, żeby za bardzo nie rzucało się w oczy. Jak to zrobić? Oczywiście dobierając do czoła odpowiednią fryzurę!

Metoda na wysokie czoło czyli fryzury, które warto nosić!

Zasada numer jeden przy doborze właściwej dla wysokiego czoła fryzury, to odpowiednia grzywka! To właśnie grzywki – możliwe do wykonania na wiele różnych sposobów są podstawą fryzur, które w sprytny sposób minimalizują wrażenie, że czoło jest „za duże”. Oczywiście mówimy tu o ogólnie przyjętych proporcjach twarzy, które uważane są za idealne. Jeśli zwraca się na nie uwagę, to rzeczywiście w niektórych sytuacjach czoło może wydawać się zbyt wysokie, a tym samym odciągające uwagę od reszty, dlatego wtedy stawia się właśnie na fryzury z grzywką.

Długa grzywka na boki – aktualnie jest to zdecydowanie najmodniejsza fryzura, skutecznie zasłaniająca wysokie czoło i zarazem podkreślająca kobiece piękno. Często grzywkę określa się tu jako „curtain bangs” czyli tzw. firankę. Od reszty głowy jest ona oddzielona bardzo praktycznym przedziałkiem, a ten dodatkowo sprawia, że włosów wydaje się więcej. Dobre ścięcie sprawia, że zwykle widoczny przy wysokim czole trójkąt idący od brwi do góry, wydaje się zdecydowanie mniejszy.

Krótka fryzura z grzywką na skos – tzw. pixie cut. Świetna opcja dla pań, które lubią fryzury bardzo krótkie, czasem wręcz w stylu chłopięcym. Włosy na grzywce zaczesywane są tu zawsze do przodu!

Cienka grzywka – skutecznie ukrywa wysoko osadzoną, górną linię czoła. Uwaga – nie samo czoło, ale właśnie tę linię, co okazuje się wizualnym strzałem w dziesiątkę!

Włosy cieniowane i grzywka – tu grzywka może być cienka, luźno opadająca na czoło i na boki twarzy. Z cieniowaniem całości włosa sprawi również, że twarz będzie smuklejsza i nabierze delikatniejszego wyrazu.

Fryzurka bob – w jednym z wielu jej dostępnych wariantów. Sprawdzi się zarówno przy włosach krótkich, średnich, jak i długich a mnogość pomysłów co do wykonywanej w jej ramach grzywki, na pewno pozwoli dobrać do swojego typu urody coś wyjątkowego.

Dobrym pomysłem na wysokie czoło – fryzury, które warto nosić, są też różnego rodzaju upięcia. Może to być podpinanie grzywki z boku, nad lub za uchem, ale i zgodnie z kierunkiem jej cięcia, zwracając uwagę na przedziałek (o ile jest). Odradza się natomiast upięcia odsłaniające czoło jak np. dobierany warkocz czy jakiekolwiek inne uczesanie, który tworzy się od czubka głowy – w tył. Te rozwiązania zdecydowanie wydłużają czoło, zamiast je optycznie zmniejszać.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł