Wybielanie zębów: stomatolog z Warszawy wyjaśnia, na czym polega zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować

0
(0)

Wiele osób unika uśmiechania się szeroko, ponieważ wstydzi się swoich zębów. Najczęstszą tego przyczyną jest problem przebarwionych zębów, który pojawia się nawet u osób stosujących zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Na szczęście istnieją skuteczne metody na przywrócenie zębom ich pierwotnego blasku. Sprawdź, na czym polega zabieg wybielania zębów! 

Wybielanie zębów tylko u profesjonalisty

Wybielanie zębów to dla wielu osób kwestia estetyki – posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu sprawia, że osoby te czują się lepiej we własnej skórze. W pogoni za pięknymi, białymi zębami należy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie. 

Półki w drogeriach i aptekach uginają się od produktów, które rzekomo mają wybielić zęby. W rzeczywistości jednak ich użycie może nieść ze sobą liczne komplikacje. Ból, nadwrażliwość, uszkodzenie szkliwa czy konieczność leczenia kanałowego to tylko niektóre z nich. 

Wybielanie zębów oddajmy więc w ręce specjalistów. Dobre gabinety stomatologiczne w Warszawie oferują metody wybielania wykonywane pod okiem doświadczonego dentysty lub higienistki stomatologicznej. Są one w pełni bezpieczne i minimalizują ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów i dziąseł. 

Stomatologia w Warszawie – dostępne metody wybielania zębów

Wyróżnia się dwie podstawowe metody wybielana zębów: domowe wybielanie za pomocą nakładek oraz gabinetowe. Co jednak ważne, nakładki domowe nie są tym samym, co produkty o działaniu wybielającym, które są ogólnodostępne w sklepie. Ponadto wszystkie metody łączy ten sam etap, czyli: konsultacja u specjalisty, który ocenia stan uzębienia, przeprowadza wywiad i oczyszcza zęby z zewnętrznych przebarwień.

Metoda nakładkowa polega na tym, że specjalista pobiera wyciski do wykonania nakładek, które pacjent otrzymuje na następnej wizycie. Są wykonane z miękkiego, przezroczystego i elastycznego tworzywa sztucznego, idealnie przylegają do uzębienia i, co najważniejsze, są komfortowe podczas użytkowania. Pacjent otrzymuje również specjalny żel do wybielania oraz dokładną instrukcję, jak postępować. Efekty wybielania są widoczne po 2-4 tygodniach. W ten sposób można wybielić zęby u profesjonalnego stomatologa z Warszawy, o którego ofercie więcej przeczytasz na: https://dentalfraternity.pl/

Natomiast wybielanie metodą gabinetową jest szybsze – wystarczy bowiem jedna wizyta, by wyjść z gabinetu z pięknym, białym uśmiechem! Cała procedura trwa około 1,5 godziny. W tym czasie zęby pacjenta są wielokrotnie pokrywane specjalnym żelem wybielającym. Po każdym nałożeniu następuje naświetlanie, trwające zwykle około 10 minut. Lampa emitująca światło niebieskie przyśpiesza proces oraz sprawia, że preparat przechodzi głębiej przez szkliwo. Efekty są widoczne natychmiast!

Wybielanie zębów – wskazania i przeciwwskazania

Jest to świetnie rozwiązanie dla osób, które:

 • zmagają się z przebarwieniami po spożywanych pokarmach i paleniu papierosów, lub powstałymi na skutek nieodpowiedniej higieny jamy ustnej,
 • mają przebarwienia po stosowanych lekach,
 • nie czują się dobrze ze swoim odcieniem zębów. 

Niestety, nie u wszystkich osób wybielanie zębów jest możliwe. Istnieje spora lista przeciwwskazań, na której znajdziemy:

 • choroby przyzębia,
 • próchnicę zębów,
 • nadwrażliwość,
 • ciążę i karmienie piersią,
 • noszenie aparatu ortodontycznego,
 • stan zapalny w jamie ustnej,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsję,
 • cukrzycę.

Decydując się na wybielenie zębów, warto skonsultować to ze specjalistą. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego należy postępować zgodnie z zaleceniami fachowców. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko pięknym, ale również zdrowym uśmiechem, bez narażania swoich zębów na niepotrzebne ryzyko.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: