Mocne, dobrze przylegające do głowy, niehamujące ruchów i pozwalające swobodnie czuć się zarówno na bokserskiej macie, jak i w czasie innych sportów wymagających dużej aktywności fizycznej – takie są właśnie warkocze określane mianem bokserskich. Co warto o nich wiedzieć?
Czym są warkocze bokserskie i jak je zrobić?
Modne warkocze bokserskie są specyficzną odmianą warkocza robionego wg stylu holenderskiego, z jedną znaczącą różnicą: czesze się je tak, żeby ich wygląd był o wiele luźniejszy, nie powodował ucisku głowy i jednocześnie świetnie się je trzymał w czasie intensywnego ruchu, a do tego optycznie powiększał objętość włosów. Co ciekawe, fryzurę tą można robić zarówno na cienkich włosach (w tym przypadku poleca się pojedynczy warkocz), jak i na grubych (dwa warkocze!).
Zalety warkoczy bokserskich: wykonane z naturalnych włosów, pozwolą bez obaw o rozjechanie się fryzury „szaleć” w niej zarówno na imprezie, jak i na ćwiczebnej macie. Wady? Sposób ich robienia sprawia, że bez wykorzystania do nich włosów syntetycznych, są w stanie utrzymać się na głowie bez zmiany w wyglądzie i sile splotu przez maksymalnie jeden dzień. Do dwóch – trzech dni wytrzymają jeśli wykona je specjalista, który wykorzysta do tego właśnie dodatkowy włos syntetyczny.
Ile to kosztuje?
U fryzjera, którego domeną jest robienie porządnych warkoczy typu bokserskiego, będzie to koszy od 100 zł w górę. Wyższa cena zależy od tego jak długie są włosy, na jakich się je tworzy oraz czy użyje się tylko naturalnych włosów, czy również wspomnianych wcześniej syntetyków. Za górną granicę przyjmuje się kwotę od 450-500 zł.
Oczywiście ten typ uczesania można również wykonać samodzielnie, ale jeśli się na to decydujemy, pamiętajmy, żeby poćwiczyć je dużo wcześniej i nigdy nie wykonywać ich po raz pierwszy na dziesięć minut przed wyjściem z domu. Teoretycznie zaplecenie ich jest łatwe, ale praktyka może przerosnąć kogoś, kto nigdy tego nie próbował. Jeśli planujesz bokserski warkocz (pojedynczy lub podwójny), wypróbuj jego zrobienie kilka dni przed „godziną zero”. To sprawi, że przygotujesz palce, wyrobisz sobie umiejętności i nie będziesz musiała stresować się tym, że trzeba już wyjść z domu, a robiony pierwszy raz w życiu warkocz właśnie rozpada Ci się na głowie.
Ważne: hitem są bokserskie warkocze naturalne z dodatkiem kolorowych, bardzo mocno nasyconych barwą włosów sztucznych. Zawodniczki boksu i sportów MMA często sięgają tu po kolory „mocy”, jak czerwień i różne jej wariacje, czerń (do blondu), pomarańczowy – znany jako kolor ostrzegawczy czy neonowe odcienie zieleni, żółci i różu (ich zaletą jest chociażby to, że mogą rozpraszać osobę, z którą staje się w sportowe szranki) itd.