Tatuaż skrzydła. Znaczenie, symbolika oraz wzory

5
(4)

Nie ulega wątpliwości, że tatuaże jako nieodłączna już część naszej kultury są dziełami sztuki. Pewnym jednak wzorom i motywom przypisuje się znaczenie oraz symbolikę i są one kojarzone z określonymi wartościami, zasadami, wydarzeniem lub osobą. Wszystko zależy od intencji oraz interpretacji posiadacza takiego tatuażu. Istnieje kanon wzorów, które mogą mieć różnorakie i wszechstronne znaczenie oraz być dowolnie interpretowane przez posiadacza, jednak skupmy się na tych z jasnym i określonym znaczeniem.

Co oznacza tatuaż skrzydła- symbolika.

Tatuaż skrzydła często interpretowany jest jako dowód wiary i uduchowienia. W pozostałych przypadkach kojarzony jest z wolnością, nieodwracalnym przemijaniem oraz metamorfozą. Bywają przypadki, że powodem zrobienia takiego tatuażu jest śmierć bliskiej osoby. Skrzydła symbolizują wiarę, że dusza zmarłego pójdzie do nieba.

Co oznacza tatuaż skrzydła anioła?

W zależności od rodzaju skrzydeł możemy interpretować, jakie mają znaczenie. Jeśli są to skrzydła anioła, może to oznaczać uduchowienie osoby noszącej. Czasem są także kojarzone z wolnością i niezależnością. Często spotykanym motywem są skrzydła mieszane, jedno anioła i jedno diabła. Interpretowane są zazwyczaj jako symbol dwoistości charakteru posiadacza. Wzór ten oznacza też zagubienie, popełnianie błędów, ale także chęć zmiany na lepsze i rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu. Istnieją również zwolennicy tatuowania skrzydeł wyłącznie ze względów wizualnych i estetycznych, traktując je jak ozdobę na ciele.

Co oznacza tatuaż serce ze skrzydłami?

Serce ze skrzydłami był to jeden z najpopularniejszych motywów w czasach kiedy kultura tatuażu przeżywała intensywny okres rozkwitu. Przedstawiane często z koroną lub aureolą symbolizowało miłość, a dokładniej okres zakochania. Serce oznaczało gorące uczucie a skrzydła stan uniesienia i ekscytacji. Później zaczęło być kojarzone z bożkiem Cherubinem, który w rzeczy samej latał dzięki małym skrzydłom a groty jego strzał były sercami. Bez wątpienia można stwierdzić, że wspólnym mianownikiem obydwu tych interpretacji jest niewinna, czysta miłość.

Gdzie zrobić tatuaż skrzydła?

Specyfika tego motywu pozwala na umieszczenie go w dowolnym miejscu na ciele. Dwa skrzydła idealnie nadają się na klatkę piersiową, plecy, kark czy krtań. Z kolei jedno skrzydło dobrze będzie się prezentować na przedramieniu bądź łydce. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż tatuowanie w różnych częściach ciała boli z mniejszym lub większym natężeniem.

Tatuaż skrzydła na plecach.

Skrzydła to wprost idealny wzór na plecy. Mają dużą powierzchnię, a dodatkowo projekt jest prawidłowo umiejscowiony anatomicznie na ciele.  Warto jednak pamiętać o tym, że tatuaż na plecach to długotrwały i bardzo bolesny proces. Projekty takie jak całe plecy artyści zazwyczaj rozkładają na kilka sesji.

Tatuaż skrzydła na rękach.

Przedramię to również świetne miejsce do wytatuowania pojedynczego skrzydła. Dobrze rozplanowany projekt i właściwie dopasowany wzór mogą uczynić z tego małe arcydzieło. Dodatkowo przedramię jest miejscem, w którym dyskomfort tatuowania jest umiarkowany a ból prawie nieodczuwalny.

Tatuaż skrzydła na karku.

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc w przypadku tatuażu skrzydeł jest kark. Coraz częściej klienci umieszczają pomiędzy nimii sentencję lub daty, natomiast same skrzydła kierują się w stronę szyi. Mocno unerwiony kark również może być wielką przeszkodą w tatuowaniu tego miejsca, ponieważ wrażliwa już sama z siebie skóra musi być ciągle napięta i cały czas ma kontakt z igłą, co tyczy się również boków szyi.

Tatuaż skrzydła na szyi.

W tym wypadku większość klientów jest zgodna, tatuują sobie skrzydła na szyi tylko ze względów estetycznych. Symetryczne skrzydła będą bardzo korzystnie prezentować się na krtani oraz bokach szyi. Dobrze jest przedtem poważnie to przemyśleć, ponieważ przód szyi oraz jabłko adama to miejsca o wyjątkowej wrażliwości, większość klientów z wielkim trudem wytrzymuje tatuowanie tego miejsca ,ale znajdują się też tacy, którzy odpuszczają w trakcie pracy, ponieważ nie wytrzymują bólu. Naciągnięta skóra, uczucie podobne do sparzenia się oraz nie komfortowa pozycja, w jakiej trzeba wykonywać ten tatuaż to czynniki, które dodatkowo utrudniają sesję zarówno osobie tatuowanej, jak i artyście, który tą prace wykonuje.

Tatuaż męski skrzydła.

Panowie szczególnie upodobali sobie motyw skrzydeł bądź jednego skrzydła. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, wybierają oni nieco większe i mniej subtelne wzory niż panie. W tym wypadku zmieniają się również miejsca w których tatuaże są zazwyczaj robione.U męskiej części tatuowanych będzie to klatka piersiowa i przedramię, nieco rzadziej kark. 

Tatuaż skrzydła na klacie. 

Skrzydła wytatuowane na całym torsie to typowa oznaka mężczyzn. Rozłożyste, pokrywające całą klatkę piersiową w towarzystwie wzorów geometrycznych, niekiedy krzyża lub korony. Równie często występują jednak w surowej formie, jak skrzydła bez dodatków.

Tatuaż skrzydła na przedramieniu.

W tym wypadku najlepiej sprawdza się koncept z jednym skrzydłem, które idealnie dopasuje się do przedramienia, zarówno do jego wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Częściej wybieraną opcją jest ta druga. Panowie zazwyczaj po wykonaniu tatuażu na zewnętrznej stronie przedramienia dopełniają rękę o finalny detal, czyli dłoń, która zazwyczaj ozdobiona jest czaszką bądź różą.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł