Tatuaż na stopie – wzory, ból, pielęgnacja

0
(0)

Stopy są jednym z najchętniej wybieranych miejsc do zrobienia tatuażu – z jednej strony dają duży komfort tym, którzy w pracy nie mogą pokazywać dużych, naniesionych na skórę grafik, a z drugiej świetnie prezentują odsłoniętą stopę latem np. na plaży, podczas w spaceru w japonkach, sandałach, czy biegania boso. Co jednak warto o takim tatuażu wiedzieć?

Ważne informacje na start – tatuaż na stopie

Przede wszystkim stopę tatuuję się w trzech różnych powierzchniach, najczęściej wybierając pod konkretny motyw tylko jedną z nich.

  1. Śródstopie – najbardziej efektowne i przyciągające uwagę. Sam przebieg tatuowania jest bolesny, ponieważ skóra śródstopia jest cienka, położona blisko kości i mocno unerwiona, a to powoduje spory dyskomfort przy wkłuwaniu igły i wprowadzaniu tuszu.
  2. Podeszwa stopy – najbardziej dyskretne i nierzucające się w oczy. Jednocześnie to właśnie podeszwa, z racji na jej liczne zakończenia nerwowe i delikatność skóry jest najboleśniejszym miejscem wykonywania tatuaży w tym obszarze ciała! Jeśli decydujemy się na wzór właśnie tutaj – trzeba przygotować się na duży ból.
  3. Kostka – bardzo popularne i chyba wybierane najczęściej z obu w/w. Ból jest tutaj skali bardzo podobnej jak na śródstopiu.

Popularne wzory na tatuaż na stopie

  • Motywy roślinne – subtelne i delikatne lub zdecydowane i wyraziste (te drugie będą oczywiście boleśniejsze!). W topie są listki, pnącza róż i kwiaty, zarówno czarne (klasyczne) jak i kolorowe (bardziej żywiołowe).
  • Artystyczne mandale – nawiązujące do sztuki buddyjskiej i często wykorzystywane do oplatania stopy aż do kostki lub łącznie z nią.
  • Wzory typu bransoletki i pierścionki, czyli drobne biżuteryjne, raczej jako delikatny akcent niż coś wizualnie przesadzonego.
  • Cytaty, frazy, napisy i daty – wszystko to, co ma dla nas z jakiegoś powodu duże znaczenie. Tu warto ustalić z tatuażystą styl pisma, tak, by odpowiadał naszemu charakterowi!

Sama pielęgnacja stóp po zrobieniu na nich wybranego motywu wymaga przede wszystkim przygotowania się na wygojenie, które trwa od trzech tygodni do nawet 3 miesięcy! Wiele zależy tu od indywidualnych, regeneracyjnych predyspozycji organizmu ale i wielkości robionego na skórze tatuażu. Przez kilka dni po zabiegu należy wszelkie ćwiczenia ograniczyć niemal do zera! Nie robimy niczego, co mogłoby stopę urazić lub przeciążyć. Dodatkowo należy pamiętać o ochronie świeżego wzoru przed brudem, stosowaniu właściwych maści wspomagających gojenie się skóry oraz zapobieganiu docierania do tatuowanego miejsca promieniowania UV. Szczegółów co do stosowanych maści i preparatów zawsze udzieli tatuażysta, który tworzy nam tę ozdobę ciała.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł