Tatuaż na stopie- modne inspiracje

0
(0)

Sztuka na ciele na dzień dzisiejszy przybiera coraz to śmielszą formę. Od popularnych miejsc takich jak klatka piersiowa, ramię czy łydka przeszliśmy także do tatuowania innych, bardziej wyszukanych miejsc takich jak chociażby szyja, żebra, dłonie czy stopy. Zarówno jako oddzielny, upiększający wzorek, jak i część większej kompozycji. Posiadacze tatuaży prześcigają się w oryginalności wzorów i wybierają coraz odważniejsze miejsca.

Czy tatuaż na stopie boli?

Stopy to bardzo wrażliwa część ciała, są mocno unerwione i ukrwione. Jest to miejsce ruchome, gdzie występuje bardziej elastyczna, wrażliwsza skóra.Warto także uwzględnić, że stopy mają bardzo mało tkanki mięśniowej i tłuszczowej, przez co uczucie dyskomfortu podczas wykonywania tatuażu może być nieco większe. W zależności od miejsca, ból ten może być odczuwany w różny sposób i z różną intensywnością. 

Tatuaż na śródstopiu.

To miejsce charakteryzuje się ostrym, przeszywającym bólem ze względu na unerwienie i bliski kontakt z kośćmi śródstopia oraz ścięgnami. Dyskomfort mogą także powodować wibracje wywołane uderzeniami igły o skórę.

Tatuaż na kostce.

Kostka to najmniej bolesne miejsce w obrębie stopy. Tatuowanie dolnej części łydki wiąże się z dużo mniejszym dyskomfortem, niż w przypadku tatuażu na śródstopiu. Wyjątek stanowi wystająca kość stawowa oraz ścięgno Achillesa.

Tatuaż na podeszwie stopy.

Idąc z duchem czasu ludzie zaczęli tatuować również podeszwy stopy. W tym wypadku zdania między posiadaczami takich tatuaży są podzielone. Są to niebywale skrajne opinie. Podczas gdy jedni odczuwają niewyobrażalny ból, innym towarzyszy uczucie podobne do łaskotek. Jest to prawdopodobnie spowodowane wrażliwością skóry u poszczególnych osób.

Tatuaż na stopie- jak się przygotować?

W przypadku każdego tatuażu dobrze jest przynajmniej 2-3 dni wcześniej nawilżyć skórę, ułatwia to pracę tatuatorowi, a w efekcie przyspiesza cały proces. Warto także ogolić planowane miejsce jeśli umiemy to zrobić, jeśli nie – zostawmy to artyście. Pamiętajmy także o tym, aby w studiu w dniu sesji stawić się wypoczętym i najedzonym, wtedy nasz organizm będzie dużo bardziej odporny na długotrwały ból. Tatuatorzy zalecają także w takich wypadkach wziąć ze sobą na sesję słodzony napój lub słodką przekąskę, aby podbić poziom cukru, który może nieznacznie opaść w trakcie tatuowania. 

Jak długo goi się tatuaż na stopie?

Przez specyficzną budowę skóry oraz unerwienie stóp tatuaż w tym miejscu będzie potrzebował minimalnie więcej czasu na zagojenie się. Przy odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu się do zaleceń tatuatora jest to okres około 30-45 dni. Zagojony tatuaż można poznać po braku strupów, złuszczającej się skórze oraz po żywym, intensywnym kolorze tuszu.

Buty a tatuaż- jak chronić stopę?

Po zakończonym tatuażu na pracę naklejany jest specjalny opatrunek w formie plastra. Wykonawca przekazuje nam szczegółowe instrukcje na temat noszenia oraz informacje, kiedy należy go zdjąć. Najczęściej w studiu dostajemy kartkę z gotową instrukcją. Świeżego tatuażu nie należy moczyć dłużej niż jest to konieczne do umycia się. Samo miejsce gojenia przemywamy jak najczęściej i smarujemy tłustym kremem, najlepiej przeznaczonym specjalnie do tego celu. Na rynku istnieje teraz wiele firm oferującyh kosmetyki dedykowane pielęgnacji tatuaży nowych jak i tych zagojonych. Miejsca tego nie należy także wystawiać na promieniowanie słoneczne. Powstających strupów i łuszczącej się skóry nie należy drapać. Musimy też zwracać uwagę na rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest nasza bielizna, która ma bezpośrednią styczność ze skórą. Należy też unikać zabrudzenia nowego tatuażu poprzez zakładanie bardziej zakrytych butów w miejsca, gdzie narażeni będziemy na nadmierny kurz czy choćby deszcz.

Ćwiczenia po tatuowaniu stopy.

Zrobienie tatuażu obliguje klienta do ograniczenia wzmożonej aktywności fizycznej do czasu pełnego wygojenia. W bucie nie będzie on miał dostępu do powietrza, dodatkowo słony pot niekorzystnie wpływa na świeżą ranę. Czas takiego przestoju od ćwiczeń to około 2-3 tygodni.

Pielęgnacja tatuażu na stopie.

Należy regularnie nawilżać skórę oraz ograniczyć zakładanie skarpetek, czy kapci, aby tatuaż miał dostęp do powietrza. Tatuatorzy zwracają też często uwagę, aby nie zdrapywać powstałych na tatuażu strupów ani nie zrywać łuszczącej się skóry, gdyż najczęściej skutkuje to ubytkami w tuszu po całkowitym wygojeniu wzoru.

Ile kosztuje tatuaż na stopie?

Cena wykonania takiej pracy to indywidualna kwestia każdego tatuatora. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że oprócz podstawowych kryteriów takich jak wielkość czy umiejscowienie wzoru, znaczenie ma także fakt, iż stopa nie jest miejscem łatwym do tatuowania. Poprzez specyfikę zadania potrzeba więcej doświadczenia i nakładu pracy, aby dobrze wytatuować to miejsce. Dlatego też artyści za podjęcie się takiego zadania mogą zażądać większego honorarium.

Tatuaż na stopie- popularne wzory.

Tatuaże na stopach przez lata stały się domeną kobiet. Mężczyźni jednak także nie próżnują i również decydują się na tatuowanie stóp, głównie jako kontynuację kompozycji na całą nogę. Panie zazwyczaj wybierają wzory florystyczne, nie brakuje także delikatnych, subtelnych napisów oraz gustownych bransoletek. Panowie natomiast stawiają głównie na czaszki lub motywy z tatuażu japońskiego.

Tatuaż na stopie- bransoletka.

Tatuowanie bransoletek wokół kostki jest zaczerpnięte z mody arabskiej i hinduskiej. Tamtejsze kobiety w dniu zaślubin miały wykonywane henną ozdobne wzory na dłoniach i stopach. Dziś głównie są to bransoletki z kryształkami i piórkami lub coraz popularniejsze ostatnio mandale.

Tatuaż na stopie- napis.

Jednym z najpopularniejszych motywów na stopie są również sentencje, złote myśli, czy piękne słowa zwykle pisane fantazyjną, bogatą czcionką. Najczęściej mają charakter sentymentalny i osobisty dla noszących je głównie kobiet.

Tatuaż na stopie- kwiaty.

Flora to zdecydowanie jeden z najczęstszych motywów jakie kobiety umieszczają na swoich stopach. W statystykach górują rozmaite elementy wszelakiej roślinności takiej jak liście czy gałązki, często okraszone intensywnymi kolorami, które nadają całości nieopisanego efektu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł