Tatuaż łapacz snów: Znaczenie tatuażu i symbolika

Dreamcatcher. Original public domain image from Wikimedia Commons
0
(0)

Co oznacza tatuaż łapacz snów?

Łapacz snów to bardzo popularny motyw od wielu lat. Jest chętnie wybieraną dekoracją w domach. Spotykamy go najczęściej jak łatwo się domyślić w sypialniach. Łapacz snów jest to bowiem symbol wywodzący się z plemion indiańskich Ameryki Północnej. Według wierzeń ma on, jak sama nazwa wskazuje, wyłapywać złe sny i dopuszczać do nas jedynie te dobre. Dodatkowo łapacz snów ma gwarantować nam zapamiętywanie tych dobrych snów, które mają być wróżbą na przyszłość. Wierzy się, że ma on zdolność wychwytywania złej energii, dzięki czemu dba o nasz spokojny sen.  Niektórzy nawet twierdzą, że gwarantuje on dodatkowo pomyślność i zdrowie. Nic więc dziwnego, że miłośnicy tego symbolu decydują się też od lat na tatuaż łapacz snów. Co oznacza więc tatuaż łapacz snów? Naturalnie ma on pełnić taką samą funkcję, jak jego materialny odpowiednik. Dzięki uwiecznieniu go na skórze jest on jednak zawsze z nami i chroni nasze sny niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Robiąc sobie tatuaż łapacz snów zyskujemy osobisty amulet, który zostanie z nami na zawsze.

Ile kosztuje tatuaż łapacz snów?

Tatuaż łapacz snów to bardzo ogólne stwierdzenie. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje tatuaż łapacz snów, to prawdopodobnie jesteś już zdecydowany, że to właśnie ten motyw zagości na twojej skórze. W takim razie powinieneś też ustalić, jak duży on będzie, na jakiej części ciała chcesz go umieścić i jak docelowo ma wyglądać skończone arcydzieło. Na tej podstawie tatuator może dopiero wykonać spersonalizowany projekt a następnie wycenić swoją pracę. Wyznacznikiem tej ceny na pewno będzie też wybór, czy zdecydujemy się na kolorowy łapacz snów czy raczej pozostaniemy w tradycyjnej czerni. Kolorowy tatuaż to często nawet dwukrotność ostatecznej sumy w zależności od wybranego studia, artysty oraz projektu. Mały łapacz snów na przedramieniu w czerni wykonamy już od 300-400 zł. Jeśli jednak nasz wzór ma być kolorowy i ozdabiać całe na przykład udo, to musimy liczyć się z kosztami ponad 1000 zł. Dobra wiadomość jest taka, że tatuaż łapacz snów to dość popularny wzór oraz gotowy symbol, który artysta ma tylko przenieść na naszą skórę i lekko spersonalizować. Projekt  nie jest więc wyjątkowo skomplikowany, co przekłada się na łatwość wykonania go i mniejszy wkład pracy tatuatora. 

Co pasuje do łapacza snów?

Planujesz więcej tatuaży i zastanawiasz się co pasuje do łapacza snów, który jest twoim pierwszym wyborem? A może projektujesz na przykład cały rękaw lub przymierzasz się do innego dużego przedsięwzięcia i symbol spokojnych snów i dobrej energii ma być jednym z jego spójnych elementów? Na szczęście tatuaż łapacz snów jest na tyle uniwersalny w swojej prostocie, że można wpleść go w dosłownie każdy motyw. Spotykane są na przykład w połączeniu z nim zwierzęta, często symbolizujące coś równie ważnego w życiu posiadacza. W towarzystwie magicznego amuletu znajdują się więc sowy czy wilki. Wszelkie roślinne wzory, kwiaty, drzewa i wszystko co związane z naturą będą idealnym tłem dla symbolu dobrej energii. Bardzo kobiecym wzorem jest łapacz snów towarzystwie róży. Jeśli oczekujemy czegoś subtelniejszego to nasz amulet mogą oplatać drobne listki. Łapacz znów będzie się wspaniale komponował z wszelkimi indiańskimi symbolami, runami. Niebanalnym dopełnieniem tego delikatnego tatuażu może być towarzysząca mu mandala. Jeśli decydujemy się na amulet na skórze, to na pewno wiążemy z nim jakąś myśl przewodnią Warto więc rozważyć dodanie do wzoru sentencji. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł