Stranger Things-historia piosenki Kate Bush

0
(0)

Singiel popularnej brytyjskiej wokalistki, Kate Bush Running Up That Hill otrzymał nowe życie dzięki serialowi Stranger Things na Netflixie. Piosenka pierwszy raz podbiła listę przybojów 1985 roku, a po czterech dekadach wróciła na szczyt. Kate Bush i Stranger Things to zwycięski duet. Utwór Running Up That Hill ma ponad 153 milionów wyświetleń na You Tubie. Brtyjska wokalistka, podobno zarobiła $2.3 milionów (około 10 milionów zł) od momentu, w którym piosenka Running Up That Hill pojawiła się w serialu.

Running Up That Hill – Artystka i piosenka

Kate Bush to wokalistka, pianistka, autorka tekstów i producentka muzyczka z Wielkiej Brytanii. Na brytyjskiej scenie zadebiutowała jako 19-latka z płytą The Kick Inside, od tamtej pory jest jedną z najbardziej cenionych kobiet ze świata muzycznego. Wiele piosenek z jej debiutanckiego albumu, napisała mając zaledwie 13 lat. Utwór Running Up that Hill miał swoją premiere 5 sierpnia 1985, był to pierwszy singiel z albumu Hounds of Love. Singiel pierwotnie miał nosić tytuł Deal with God (Pakt z Bogiem), jednak z uwagi na przkonania religyjne niektórych krajów został zmieniony na Running Up That Hill (A Deal With God): Piosenka znalazła się na 3 miejscu brytyjskich list przebojów, na australijskich listach przebojów zdobyła 6 miejsce a na amerykańskich 30.  W Stanach Zjednoczonych jest to jeden pierwszych większych sukcesów artystki.

Jak przekonano Kate Bush, by pozwoliła na użycie piosenki?

Opiekunka muzyczna serialu, Nora Felder, napisała bardzo długi tekst do brytyjskiej artystki, w którym wyjaśniała, jak utwór będzie wykorzystany i dlaczego idealnie pasuje do historii Max. Kate Bush przyznała, że jest wielką fanką serialu Stranger Things. Poprzednie sezonu serialu przekonały artystkę do tego, aby użyczyła swojej piosenki, która stała się ponownym hitem po 37 latach.

Running Up That Hill w serialu?

W 4 odcinku 4 sezonu serialu Stanger Things główna bohaterka, Max Mayfield utknęła w alternatywnej rzeczywistości. Jeden sposób, żeby się z niego wydostać, to przywołać szczęśliwe i cenione wspomnienie, które jest jej bezpiecznym miejscem i pomoże jej wrócić do rzeczywistości. Jej przyjaciele puszczają jej ulubioną piosenkę Running Up That Hill, aby pomóc Max w znalezieniu drogi powrotnej. Bohaterce udaję się wrócić do rzeczywistości, tym razem by pomóc swoim przyjaciołom zabić potwora.

Kate Bush opowiada o znaczeniu piosenki „Running Up That Hill”

Running Up the Hill to eteryczny utwór, który opowiada o mocy i sile miłości, która łączy dwojga ludzi. Tak jak w każdym związku czasami bywa wybuchowa a czasami delikatna i kojąca. Tekst piosenki mówi o tym, że gdyby kobieta i mężczyzna mogliby zamienić się rolami, to by inaczej postrzegali swoje role w związku. Oboje zrozumieliby uczucia drugiej osoby oraz jej punkt widzenia. Dlatego pierwotny tytuł piosenki miał brzmieć Deal with God (Pakt z bogiem), jej ideą było proszenie Boga o zawarcie układu i zamianie miejsc.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł