Seks w wannie? Pozycje, zalety i wady!

4
(1)

Romantyczny seks w wannie to jedna z najczęstszych fantazji, które snują zarówno pary, jak i single. Co ciekawe, z racji na ograniczoną przestrzeń w wannie oraz towarzyszącą kąpieli wodę, uzyskanie w ten sposób efektu przyjemności bez niepotrzebnych kontuzji i poobijania się, wcale nie jest takie proste! O czym warto wiedzieć i jak się do tego zabrać?

Seks w wannie – kompletnie czy jako gra wstępna?

Przy odpowiednim podejściu i „organizacji” takiego zbliżenia, może stanowić ono zarówno całość, jak i jedynie grę wstępną przed przeniesieniem się do sypialni. Nie trzeba oczywiście planować tego z góry, bo bliskość cielesna rządzi się własnymi prawami, ale zdecydowanie warto o tym pamiętać. Jeśli początkowe plany okażą się w ciasnej wannie zbyt niekomfortowe – nie krępujmy się urozmaicić ich o zmianę pomieszczenia. Ma być przede wszystkim przyjemnie, a nie nerwowo!

Seks bez kontuzji i niespodzianek:

  • Zadbaj o otoczenie – jeśli razem z partnerem lubisz intensywne doznania, upewnij się czy na wannie i w jej bliskiej okolicy nie leżą żadne przedmioty mogące doprowadzić do przypadkowych urazów. Kosmetyczka z pilniczkami – do schowania, opakowania szamponów z ostrym końcówkami – to samo, podobnie elektryczne maszynki do golenia, jednorazówki, telefony komórkowe (!) itd.
  • Uwaga na poślizgi – mogą się źle skończyć. Zamiast gołych kafli pod wanną – dywanik lub mata. Można też rozważyć wsunięcie bezpośrednio na dno wanny specjalnej, antypoślizgowej maty (choć i w tym przypadku lepiej unikać pozycji stojących!)
  • Odpowiednia temperatura wody – nie za zimne (wszelkie przyjemności wezmą w łeb!) i nie za gorąca (ciała i tak będą rozgrzane, a lepiej nie ryzykować omdlenia, nagłych skoków ciśnienia czy całkiem częstego w tej sytuacji przegrzania jąder). Sugerowana temperatura wody 25-27 stopni Celsjusza, 30 to już absolutny max.
  • Nawilżenie stref intymnych – tak, tak! Fakt, że siedzimy w wodzie, wcale nie znaczy, że pochwa będzie dobrze nawilżona. Mało tego, woda może ją wysuszyć, co w efekcie skończy się seksem z obtarciami i pieczeniem, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Warto wcześniej przygotować lubrykanty wyprodukowane na bazie silikonu, koniecznie wodoodporne. Skutecznie utrzymają one wilgotność pochwy, podkręcą atmosferę i sprawią, że finalny stosunek będzie przyjemny dla obu stron.
  • Antykoncepcja! – Nie daj zwieść się bajkom o tym, że seks w wodzie „wypłuka” nasienie i dzieci z tego nie będzie. To mrzonka!

Idealne pozycje: na jeźdźca, na pieska, bogini, lotos, yab-yum oraz układ „dwoje na huśtawce”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł