Pyłek na paznokciach- wszystko, co musisz wiedzieć.

0
(0)

Uwielbiasz manicure, który przyciąga spojrzenia? A może po prostu znudziła ci się klasyczna wersja twojej stylizacji z banalnymi zdobieniami w postaci wzorków i cekinów? Koniec z nudą. Pyłek na paznokciach przełamie twoje dotychczasowe wyobrażenia na temat manicure. Różne rodzaje zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie.  Efekt holo, syrenka a może jednak lustrzane odbicie? Jeśli chcesz sprawdzić, jak położyć pyłek na paznokciach i odróżnić poszczególne warianty, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Pyłek na paznokciach- rodzaje i sposób nakładania.

Istnieją różne rodzaje pyłków przeznaczonych do stylizacji paznokci. W zależności od tego, który z nich wybierzemy, uzyskamy różny efekt. Poszczególne pyłki mają również odmienne sposoby aplikacji. Jedne z nich nakładamy na warstwę dyspersyjną, inne natomiast tylko na produkty nie posiadające takowej warstwy. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych rodzajów pyłków i sposób ich aplikacji.

Syrenka

Syrenka to efekt, który pojawił się na rynku jako jeden z pierwszych. Nic dziwnego, że wiele osób darzy go takim sentymentem i wciąż chętnie do niego powraca. Jego kolory mienią się dokładnie tak, jak łuski na syrenim ogonie, stąd jego wdzięczna nazwa. Efekt syrenki nakładamy na produkt, który posiada warstwę dyspersyjną. W zależności od upodobań, niektórzy nakładają go na utwardzony kolor i pokrywają warstwą top coatu. Inni zaś nakładają pyłek na nieutwardzony top, po czym całość wkładają do lampy i pozostawiają pyłek bez zabezpieczenia. 

Lustro

Efekt lustra to zdecydowany faworyt wśród wszystkich pyłków. Jest to najczęściej wybierany wariant, jeśli chodzi o manicure z ozdobnym efektem. W zależności od koloru podkładowego stworzy idealną taflę lustra lub sprawi wrażenie wysoce wypolerowanej powierzchni w połysku. Jego nałożenie jest  tak samo proste jak w wypadku syrenki, z tą różnicą, że aplikujemy go na innym etapie stylizacji. Efekt lustra wcieramy w warstwę dyspersyjną utwardzonego uprzednio w lampie top coatu za pomocą odpowiedniego aplikatora. Następnie ponownie pokrywamy całość top coatem. 

Holo

Efekt holo to ostatni z trójki najpopularniejszych pyłków na rynku. Pyłek z efektem holograficznym mieni się milionem drobinek i połyskuje odcieniami różu, niebieskiego i srebra. Efekt holo nakładamy na sam koniec naszej stylizacji. Wcieramy go w utwardzony top coat lub inny lakier bez warstwy dyspersyjnej. Następnie całość ponownie pokrywamy top coatem. 

Istnieją oczywiście jeszcze dziesiątki innych pyłków dostępnych na rynku. My opisaliśmy naszych subiektywnych ulubieńców. Sposób aplikacji każdego z efektów bez problemu odnajdziecie zawsze na stronie producenta.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł