Ponadczasowe paznokcie migdałki- wszystko, co musisz wiedzieć. 

0
(0)

Paznokcie migdałki to jeden z najczęściej wybieranych kształtów paznokci. Trudno się dziwić, że uwielbiają je zarówno stylistki z największych salonów na świecie jak i Panie wykonujące paznokcie w domowym zaciszu. Przede wszystkim ten kształt daje duże pole manewru, jeśli chodzi o ich ostateczny wygląd. Mogą być to długie, ostro zakończone paznokcie lub krótkie, delikatnie zaokrąglone płytki.

Paznokcie migdałki, czyli jakie?

Skąd nazwa migdałki? Nic prostszego. Paznokcie migdałki są lekko spiłowane po bokach w delikatny szpic i zaokrąglone na środku. Kształtem przypominają więc dosłownie migdał. Są różne rodzaje migdałków. Mogą być krótsze lub dłuższe, mniej lub bardziej zaokrąglone. Aby stylizację można było określić mianem migdałka, musi ona spełniać po prostu warunek ściętych boków i zaokrąglonego czubka. 

Dlaczego warto zdecydować się na paznokcie migdałki? 

Paznokcie migdałki posiadają szereg zalet. Zacznijmy od wyglądu. Kształt migdałka idealnie pasuje do każdej dłoni, jest bowiem niezwykle uniwersalny. Są jednak sytuacje, gdzie taki manicure jest w stanie nawet zatuszować pewne niedoskonałości. Płytka spiłowana na kształt migdałka optycznie wydłuża i wysmukla palce, a co za tym idzie sprawia wrażenie drobniejszej dłoni. Idealnie maskuje paznokcie, które mają tendencję do rozszerzania się ku górze, co często jest pozostałością po nawyku obgryzania ich. Również pod względem praktycznym kształt ten przoduje. Wykonywanie codziennych czynności jest dużo prostsze przy zaokrąglonej płytce niż przy ostrych szpicach czy kanciastych kwadratach. Również utrzymanie długich paznokci jest w takim wypadku łatwiejsze. Zaokrąglony kształt migdałków jest mniej podatny na złamanie czy odpryski lakieru. 

Jak prawidłowo piłować paznokcie migdałki?

Jeśli posiadasz długie, naturalne paznokcie i chcesz nadać im odpowiedni kształt migdałka, to najlepszym pomysłem będzie udanie się do profesjonalnego stylisty/stylistki. Jeśli jednak chcesz sama zająć się opracowaniem swojej płytki, to musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, by nie popełnić podstawowych błędów.

  1. Odpowiedni pilnik. 

Zanim zabierzemy się za piłowanie naszej płytki, musimy upewnić się, że posiadamy do tego odpowiednie narzędzia. Pilnik musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Jeśli posiadasz pilnik metalowy, to najlepiej zwyczajnie się go pozbyć. Powinien być on papierowy lub szklany. 

  1. Piłuj w jedną stronę.

Nadając płytce odpowiedni kształt musimy pamiętać, aby piłować paznokieć tylko w jedną stronę. Ruchy wykonujemy najlepiej tylko z dołu do góry.

  1. Nie przepiłuj boków.

Niezależnie od kształtu, jaki chcemy uzyskać, musimy pamiętać o tym, by nie przepiłować za mocno boków paznokcia. Możemy w ten sposób uszkodzić macierz i doprowadzić do nieprawidłowego rośnięcia paznokcia w przyszłości. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł