PLECAK KANKEN ? SKĄD TAK DUŻA POPULARNOŚĆ?

0
(0)

Noszenie plecaka ma wiele zalet. To zdecydowanie jeden z najwygodniejszych sposobów transportowania naszych rzeczy. W odróżnieniu do torebek dają nam możliwość przetransportowania sporej ilości nawet tych cięższych rzeczy. Zazwyczaj plecaki mają większe gabaryty niż torebki, co pozwala nam na przenoszenie w nich oprócz rzeczy pierwszej potrzeby choćby laptopa do pracy. To sprawia, że nie potrzebujemy oddzielnej torby na nasz sprzęt. Oferta plecaków na rynku jest już tak szeroka, że bez problemu odnajdziemy coś mniej lub bardziej eleganckiego dla siebie. Plecak nie musi więc pasować jedynie do casualowego i sportowego outfitu. Wszelkie eleganckie pozycje o odpowiednim designie wpasują się również w bardziej okazjonalny wygląd. Przede wszystkim to, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że plecak zawsze będzie zdrowszą alternatywą dla torby. Chodzi mianowicie o równomierne rozłożenie ciężaru, które ma niezwykle ważne znaczenie dla naszego kręgosłupa. Pozwala to uniknąć wad nabytych poprzez przeciążanie jednej ze stron podczas noszenia. 

Kanken- plecaki w modzie. 

Wiele firm ma w ofercie szeroką gamę plecaków, żeby spełniać oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Jedną z nich jest firma Kanken. Plecaki tej firmy są popularne nie tylko wśród młodzieży. Trafiają w gusta klienteli z różnych środowisk i w różnym wieku. Wyróżniają się bardzo klasycznym a co za tym idzie uniwersalnym wyglądem. Jakość ich wykonania zdaje się przodować na obecnym rynku. Dzięki temu, że były coraz chętniej wybierane, marka Kanken samoistnie nabierała coraz większej popularności. Szybki odzew ze strony projektantów, pójście za ciosem i odpowiadanie coraz szerszą ofertą ze strony twórców tylko przyspieszyła ten proces. W tym momencie Kanken plecaki zasługują na miano jednych z najbardziej Instagramowych pozycji, co czyni je zarazem niezwykle pożądanym obiektem. 

Kanken- plecaki i firma.

Kanken plecaki są produktem Ake Nordina, czyli założyciela firmy Kanken Fjallraven. W swojej ofercie ma ona nie tylko omawiane tu plecaki, ale także różnorodny sprzęt turystyczny. Marzeniem Ake było bowiem stworzenie wyposażenia, które ułatwi podróżnikom kontakt z naturą i eksplorowanie nowych miejsc. Sam był od najmłodszych lat zapalonym podróżnikiem i w czasach, gdy rozpoczynał na rynku zdecydowanie brakowało specjalistycznego sprzętu. Postanowił to zmienić i tak oto w 1978 roku wyprodukował swój pierwszy plecak. Pobudką do tego projektu była chęć stworzenia plecaka, który ułatwi życie szwedzkim dzieciom. Mia więc po prostu stanowić wygodny, szkolny plecak. Jak wynikało z badań, zdecydowana większość szwedzkich dzieci w tamtych czasach borykała się z problemami związanymi z przenoszeniem rzeczy szkolnych w nieodpowiedni sposób ze względu na brak dostępności odpowiedniego sprzętu na rynku. Na podobne dolegliwości uskarżali się również dorośli. Przyczyną tego stanu rzeczy była między innymi niezwykła w tamtych czasach popularność toreb na jedno ramię, które nierównomiernie obciążały kręgosłup. Plecak stworzony przez Ake Nordina był prosty, zaprojektowany tak, by ten ciężar rozłożyć na całe plecy i obciążać dwie strony ciała jednocześnie. Okazało się to niesamowitą rewolucją na rynku jak się niedługo okazało całego świata. 

Kanken plecaki- czym się wyróżniają?

Kanken plecaki wyróżniają się przede wszystkim jakością wykonania. Stworzone były z myślą o używaniu ich w terenie. Miały wytrzymywać długie podróże i zapewniać komfort noszenia ich a przede wszystkim prawidłowo rozkładać ciężar, by ulżyć naszemu kręgosłupowi. To sprawia, że w codziennym użytkowaniu nie mają sobie równych. Zarówno szkolne podręczniki czy służbowego laptopa przetransportujemy w nich bez problemu. Nasze plecy stanowczo podziękują nam za ten wybór. Dodatkowo Kanken plecaki wyróżnia prosty, casualowy wygląd. Można nazwać je nawet uniwersalnymi. To sprawia, że niezależnie od wieku kochają go kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci. Jakość wykonania w porównaniu z ceną wypada naprawdę dobrze, co sprawia, że Kanken plecaki są jednymi z najchętniej wybieranych obecnie na rynku. 

Kanken plecaki- materiał. 

Pierwszy, oryginalny Kanken wykonany został z syntetycznej tkaniny Vinylon- F. Odznacza się on dużą wytrzymałością co sprawia, że plecaki te spełniają nienagannie swoją funkcję przez wiele lat. Firma Kanken kładzie jednak w obecnych czasach bardzo duży nacisk na ochronę środowiska. Z tego powodu nowsza kolekcja plecaków nazwanych Re-Kanken wykonana jest już w całości z poliestru z recyklingu. Możemy także zdecydować się na plecaki Kanken Re- Wool, które w swoim składzie posiadają wełnę pochodzącą z recyklingu. To sprawia, że dostajemy produkt najwyższej jakości nie przykładając jednocześnie ręki do wspierania szkodliwego fast fashion.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł