Plastyka pochwy-co to za zabieg?

0
(0)

Dawniej zabieg plastyki pochwy był wykonywany w sytuacjach najbardziej drastycznych. Takie sytuacje miały miejsce, kiedy kobiety były źle zszyte po porodzie, co powodowało ciągnięcie i dyskomfort. Dziś coraz częściej kobiet decyduje się na zabieg z powodów estetycznych, ale również dlatego, aby poprawić doznania seksualne. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg, aby zwiększyć poczucie własnej atrakcyjności oraz wyeliminować kompleksy dotyczące wyglądu miejsc intymnych. Zabieg plastyki pochwy daje szanse kobietom na poprawę jakości ich codziennego życia.

Przebieg zabiegu waginoplastyki

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego lekarza i zapisanie się na konsultację. Pamiętaj, że zabieg plastyki pochwy może tylko wykonać lekarz lub ginekolog. Podczas konsultacji, lekarz przeprowadzi wywiad lekarski oraz omówi przebieg zabiegu. Aby operacja była możliwa, ważna jest pozytywna ocena stanu zdrowia pacjentki na podstawie badań, które zleci lekarz. Jeżeli pacjentka zakwalifikuję się do zabiegu, ustalony będzie jego termin. Zabieg waginoplastyki odbywa się w znieczuleniu ogólnym, lekarz nacina tylną ścianę pochwy i usuwa nadmiar tkanek. Następnie przy pomocy rozpuszczalnych nici zszywa mięśnie oraz śluzówkę pochwy. Po wykonaniu zabiegu plastyki pochwy wykonywana jest plastyka krocza. Po zabiegu pochwa zostaje zwężona i zmniejsza się ryzyko powstania infekcji. Pacjentka powinna zostać w klinice 24 godziny po zabiegu, aby personel mógł nadzorować jej stan zdrowia.

Jak długo goi się rana po plastyce pochwy?

Po zabiegu pacjentki odczuwają znaczny dyskomfort, który może być łagodzony lekami przeciwbólowymi. Ból i dyskomfort utrzymuje się do kilku dni po zabiegu. Pacjentki po zabiegu nie mogą uprawiać seksu ani używać tamponów przez minimum 4-6 tygodni. Dopiero po upływie 12 tygodni pacjentka powraca do zdrowia. Rekonwalescencja po zabiegu staje się dłuższa, gdy łączy się on z innymi zabiegami, takimi jak plastyka krocza. Ważne jest, aby odbywać pozabiegowe kontrole w celu upewnienia się, że proces gojenia postępuje tak, jak powinien. Lekarze zalecają, aby kobiety po operacji wykonywały ćwiczenia mięśni kegla w celu wzmocnienia mięśni okolic pochwy i krocza oraz żeby zapobiec powikłaniom.

Czego nie wolno po plastyce pochwy?

Aby proces gojenia przebiegł sprawnie i pomyślnie ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza. Przez około tygodnia pacjentka musi unikać pozycji siedzącej oraz napinania mięśni krocza. Należy odstawić wysiłek fizyczny, dźwiganie ciężarów i przede wszystkim nie współżyć przez okres 4- 6 tygodni.

Jak zadbać o higienę po plastyce pochwy?

Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu plastyki pochwy zmniejszy ryzyko powstania powikłań i infekcji. Po zabiegu zaleca się często przemywać miejsca intymne letnią wodą oraz pielęgnować specjalnym preparatem odkażającym, aby wspomóc gojenie. Jeżeli w swojej szafie posiadasz obcisłą bieliznę, będziesz musiała ją porzucić na rzecz bawełnianej, która zapewni dostęp powietrza i komfort. Jeżeli pacjentka zastosuje się do powyższych zaleceń, proces gojenia się pochwy powinien przebiec sprawnie i pomyślnie.

Waginoplastyka – przeciwskazania

Kobiety zmagające się zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz chorób utrudniających gojenie się tkanek nie zakwalifikują się do zabiegu. Przed zabiegiem również nie można być w ciąży ani jej planować. Dlatego istotne są badania zlecone przez lekarza przed zabiegiem, aby stwierdzić czy stan zdrowia pacjentki umożliwia przeprowadzenie zabiegu.

Jakich efektów można się spodziewać ?

Po zabiegu waginoplastyki u wielu kobiet zwiększa się poczucie własnej atrakcyjności. Waginoplastyka uelastycznia pochwę oraz udoskonala jej walory estetyczne, a co za tym idzie, znika wstyd i dyskomfort. Wiele kobiet potwierdza poprawę doznań seksualnych przy współżyciu.

Ile kosztuje operacja pochwy?

Zabieg korekty pochwy, który przywraca jej walory funkcjonalne i estetyczne, trwa przeciętnie około 60 min. Jednakże pacjentkom zalecane jest pozostanie w klinice minimum 24 godziny po zabiegu. Koszt tego zabiegu waha się w zależności od prestiżu kliniki. Cenny rozpoczynają się od 3 i kończą na 9 tysiącach złotych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł