Pierścień Atlantów to amulet, który daje moc?

0
(0)

O pierścieniu Atlantów nie wszyscy z nas słyszeli, ale wiele osób nosi go jako biżuterię, nie wiedząc nawet jak ciekawa jest jego legenda. Mało tego, ten pierścień stanowi wg wierzeń silny amulet, więc jeśli dotąd nie miałeś pojęcia o jego znaczeniu, czas to zmienić!

Czym jest pierścień Atlantów?

Pierwszy raz szerzej o pierścieniu Atlantów wspomniano w 1972 roku, w książce Rogera de Lafforesta „Domy, które zabijają”. To właśnie w tej lekturze pojawił się szczegółowy opis mitycznego pierścienia wraz z jego fotografią. Historia samego pierścienia sięga podobno czasów legendarnej Atlantydy (stąd też jego nazwa), ale co ciekawe amulet ten miał zostać odkryty w 1860 roku w egipskiej Dolinie Królów przez markiza d’Agrain, słynnego francuskiego egiptologa. Specjaliści, choć początkowo przypisywano pochodzenie pierścienia właśnie czasom starożytnego Egiptu, odkryli, że rzeźbiony na nim symbol nijak miał się do tego okresu. I tak właśnie narodziło się przekonanie, że mógł pochodzić z Atlantydy i to temu mitycznemu miastu zawdzięcza swoje moce.

Pierścień atlantów znaczenie i siła

Entuzjaści legendy pierścienia upatrują w jego kształcie i rzeźbieniach wielu istotnych znaczeń:

  • Amulet ma chronić przez złymi energiami
  • Charakterystyczne dla niego „fale kształtu” mają neutralizować wpływ złych mocy
  • Zapewnia swojemu właścicielowi „nietykalność” od stron ciemności
  • Chroni przed niewidzialną agresją z zewnątrz
  • Wzmaga intuicję, wrażliwość i czujność, które wzmacniają barierę ochronną człowieka i wyczulenie na zło
  • Podobno ma również moce uzdrawiania

Pierścień atlantów znaczenie to także ochrona atmosfery domowej przed różnymi zewnętrznymi czynnikami, które mogłyby ją chcieć zakłócić. Dodatkowo sygnet ma zabezpieczać przed złem również firmy i ich pracowników oraz wszelkiego rodzaju ludzkie społeczności.

Wielu badaczy mówi wprost, że amulet jakim jest pierścień Atlantów jest najpotężniejszą i mającą największe znaczenie podporą dla telepatii.

Pierścień atlantów kto nosi i dlaczego?

Większość osób zdobiących swój palec pierścieniem Atlantów często w ogóle nie zdaje sobie sprawy z jego znaczenia. Popularny i modny kształt sprawia, że kupujemy go sobie po prostu jako biżuterię, a tylko nieliczni sięgają głębiej do jego symboliki.

Odpowiadając na pytanie pierścień atlantów kto nosi, trzeba jednak zauważyć, że ostatnie lata to duży wzrost świadomości historycznej i mitycznej, która w jakiś sposób przeżywa swój renesans. Tym częściej zdarza się, że czytając o symbolach chroniących nas przed złem i mających siłę uzdrawiania, celowo szukamy ich w sklepach. Mało tego, często wcale nie robią tego osoby o dużej wiedzy czy ponadprzeciętnym stopniu mistycyzmu, a po prostu ci, którzy chcą mieć na ciele coś, co mogłoby dodać im pewności siebie i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Sygnet można nosić na każdym palcu, ale co ważne, nie wolno go odstępować innej osobie. Wg wierzeń, w magiczny sposób wiąże się on od początku ze swoim pierwszym właścicielem i to jemu daje największą moc. Noszony na różnych palcach będzie też posiadał nieco inne oddziaływanie np. na kciuku podkreśli i ukształtuje siłę naszej woli, instynkt i wrażliwość na piękno, a na palcu wskazującym – pomoże w samodoskonaleniu się i rozumieniu świata.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł