Peeling z kawy ? jak zrobić domowy peeling kawowy?

0
(0)

Niewielu z nas wie, że poza czysto drogeryjnymi peelingami, na jakich zakup decydujemy się w trosce o gładki wygląd skóry i poprawę jej kolorytu oraz jędrności, możemy również postawić na peelingi całkowicie naturalne. I to bez żadnych dodatkowych kosztów! Na ten fakt szczególnie powinni zwrócić uwagę kawosze, a zwłaszcza ci, którzy kupują kawę w ziarnach i mielą ją później w ekspresie. Fusy to bowiem doskonały materiał na zdrowy i naturalny peeling!

Dlaczego warto robić peeling z kawy?

Kawowe fusy mają w sobie szereg właściwości, które w wybitny sposób wspomagają ściąganie ze skóry martwego naskórka oraz przynoszą jej odżywienie. Co ważne, są one całkowicie naturalne i nie znajdziemy w nich typowej dla kosmetyków chemii. Zero konserwantów, niepotrzebnych barwników, sztucznie wytworzonych wspomagaczy zapachowych (kawa sama w sobie pachnie pięknie – to jeden z najładniej pachnących peelingów), zero zagęszczaczy czy przedłużaczy trwałości.

Fusy z kawy to coś, co po filiżance ulubionej kawy, zamiast lądować w koszu na odpady biodegradowalne, powinno trafić wprost na naszą skórę!

Kawowy peeling – działanie i efekty

Skuteczne złuszczanie martwych komórek naskórka i co za tym idzie poprawa jego późniejszej wchłanialności dla innych składników aktywnych

Wygładzenie powierzchni skóry i jej zmiękczenie

Poprawa kolorytu skóry i jej odżywienie (zawarta w kawie kofeina jest dla skóry swojego rodzaju „dopalaczem”, który dosłownie pobudza w niej krążenie krwi i limfy)

Rozbijanie nagromadzonych pod skórą komórek tłuszczowych

Rewitalizacja skóry, nawet tej bardzo zmęczonej i zaniedbanej

Lepsze odprowadzanie wody gromadzącej się w ciele, a co za tym idzie – aktywny wpływ na zmniejszanie cellulitu!

Ujędrnienie skóry w każdym obszarze wykonywanego fusami peelingu

Doskonałe przygotowanie skóry pod kątem późniejszego nałożenia na nią innych kosmetyków pielęgnacyjnych

Minimalizacja obrzęków i cieni pod oczami

Tworzenie na skórze bariery dla działania wolnych rodników (kawa jest cennym źródłem przeciwutleniaczy)

Lepsza ochrona skóry przez wpływem szkodliwych czynników otaczającego nas środowiska zewnętrznego

Efektem peelingów wykonywanych z kawy na twarzy jest też poprawa napięcia skóry i wspomaganie walki z jej przebarwieniami oraz zaczerwienieniem.

Pozytywne działanie na wszelkiego rodzaju wypryski

Wspomaganie w wygładzaniu bruzd i zmarszczek – kofeina zawarta w kawie oraz inne jej składniki skutecznie powstrzymują starzenie się skóry

Peeling z kawy – sprawdzone przepisy!

Peeling z kawy klasyczny: same fusy, odrobina wody i nic więcej! Fusy rozcieramy na dłoniach, nogach, brzuchu czy udach, a następnie pozostawiamy na chwilę i spłukujemy.

Na cellulit:

do 5 łyżek fusów dodajemy 2 łyżki oleju kokosowego i 3 łyżki brązowego cukru.

Po kilku takich peelingach możemy przepis zmienić, na równie antycellulitowy np. 5 łyżek fusów + 2 łyżki miody + łyżka oliwy.

Alternatywnie: 4 łyżki kawowych fusów, 1 łyżeczka cynamonu, 2 łyżki oleju (arganowy, oliwa lub kokosowy), albo jak wyżej plus 2-3 krople olejku pomarańczowego.

Uwaga: peelingiem z kawy nie usuniemy cellulitu całkowicie, ale na pewno będzie to dobre wsparcie dla odpowiedniej diety i ruchu!

Peeling kawowy na twarz: 3 łyżki fusów plus 5 łyżeczek oliwy z oliwek. Uwaga, ten typ peelingu nie jest przeznaczony dla osób o cerze wrażliwej. Fusy kawowe działają dość mocno, więc osoby z cerą skłonną do pękania naczynek, suchą i bardzo wrażliwą, nie powinny ich rozcierać na twarzy. Do pozostałych typów cery nada się bardzo dobrze, ale i tak pamiętajmy o delikatnym wcieraniu mieszanki, bez intensywnych ruchów.

Lekki peeling odświeżający: drobno zmielone fusy + starta marchewka, albo świeży ogórek i glinka kosmetyczna.

Ciekawostka: osoby, które nie chcą stosować do peelingu olejków, mogą śmiało zastąpić je no. miodem, zgniecionym awokado czy nawet odrobiną śmietany.

Wykonanie peelingu kawowego

Mieszankę nanosimy palcami lub przy użyciu rękawicy do lepszego wcierania w skórę. Można zrobić peeling na suchą skórę, ale zdecydowanie bardziej zaleca się wziąć wcześniej ciepły prysznic, który otworzy pory i ułatwi wnikanie kofeiny w skórę.

Każdorazowo, po wykonaniu dowolnego kawowego peelingu zmywamy go letnią wodą (dokładnie), a następnie stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne takie, jakich używamy zwykle. Warto też pamiętać, że kawowe fusy zawierają kofeinę, więc wykonanie peelingu zdecydowanie robimy rano i w godzinach popołudniowych, ale nigdy na noc!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł