Oxybrazja – co to za zabieg? Wskazania i efekty

0
(0)

Co to jest oxybrazja?

Oxybrazja, inaczej nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj mechanicznego peelingu. Zabieg polega na złuszczaniu naskórka strumieniem rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Oxybrazja jest skuteczną metodą oczyszczania skóry, można więc ją stosować nawet u osób, które mają cerę bardzo wrażliwą, z dużą ilością naczynek. Podstawowym zadaniem oxybrazji jest złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka, przez co pobudzona zostaje synteza włókien kolagenowych i elastynowych. Co to oznacza? Po pierwsze zwiększenie elastyczności skóry, po drugie spłycenie zmarszczek. Można śmiało powiedzieć, że oxybrazja jest jedną z metod odmładzania. 

Czy Oxybrazja to oczyszczanie wodorowe?

Kobiety doskonale wiedzą o tym, że dogłębna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna dla urody. Skóra oczyszczona nie tylko lepiej się prezentuje, ale także wolniej starzeje. Współczesna kosmetologia cały czas nas zaskakuje i podsuwa coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Oksybrazja i oczyszczanie wodorowe to dwa najpopularniejsze w ostatnim czasie zabiegi oczyszczające. Oksybrazja dedykowana jest głównie osobom, które mają wrażliwą cerę. Polega na delikatnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka 0,9% solą fizjologiczną. Oczyszczanie wodorowe natomiast jest zabiegiem polegającym na wprowadzaniu cząsteczek wodoru pod skórę. Dzieje się to pod wpływem ciśnienia. Ponieważ wodór jest substancją mikroskopijną, bardzo dobrze radzi sobie z wnikaniem do głębokich warstw skóry. Dzięki temu proces oczyszczania jest naprawdę bardzo skuteczny i dokładny. Chociaż niektóre osoby mylą te dwa zabiegi, to jak widać oxybrazja to nie to samo co oczyszczanie wodorowe, chociaż sam zabieg wygląda podobnie.

Jak przebiega zabieg Oxybrazji?

Przed zabiegiem oksybrazji bardzo ważny jest wywiad i wykluczenie przeciwwskazań. Na tym pierwszym etapie warto być szczerym i odpowiadać na zadawane pytania zgodnie z prawdą. Jeśli zataimy jakiś fakt, możemy wyrządzić sobie krzywdę. Ważną kwestią jest przygotowanie do zabiegu. Na zabieg należy przyjść bez makijażu. Nie każda pacjentka o tym pamięta, więc jeśli zaistnieje taka potrzeba, na początku wykonuje się demakijaż. Czasami oxybrazja poprzedzona jest peelingiem kawitacyjnym. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentka ma położone na oczy płatki kosmetyczne, aby w razie czego ochronić wrażliwe powieki.

Oxybrazja wykonywana jest specjalnym urządzeniem z aplikatorem. Ponieważ jest to zabieg bezdotykowy aplikator musi być oddalony od skóry o 0,5-1 cm. Z aplikatora wydobywa się sól fizjologiczna, która uderzając o naskórek delikatnie go złuszcza. Podczas złuszczania naskórek zostaje pozbawiony 5 warstw: jasnej, rogowej, ziarnistej, kolczystej i podstawowej. Wszystko to dzieje się pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu skóra jest masowana, a pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Martwe komórki zostają zasysane, a tkanki pobudzane do regeneracji. W trakcie oxybrazji zastosowany zostaje chłodny tlen, którego zadaniem jest łagodzenie stanów zapalnych oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu oxybrazji uzyskujemy nie tylko efekt eksfoliacji, ale także dogłębne nawilżenie i dotlenienie skóry, co jest bardzo dobrze akceptowane przez skórę suchą, wrażliwą.

Oxybrazja opinie po zabiegu

Przed zabiegiem oxybrazji warto sprawdzić opinie w internecie. Tylko gdzie ich szukać? Najlepiej na sprawdzonych forach, np. na portalu wizaz.pl. Warto też poczytać opinie o gabinecie, w którym zamierzamy wykonać zabieg. Można popytać wśród znajomych lub sprawdzić opinie o gabinecie na stronie internetowej, na Facebooku czy na Instagramie.

Jedną z najskuteczniejszych metod na poznanie realnych opinii klientów i klientek jest zadanie pytania o zabieg i konkretny gabinet w grupie na Facebooku. Jeśli zapytamy mieszkańców naszego miasta o opinie o salonie kosmetycznym lub poprosimy o polecenie gabinetu kosmetycznego na zabieg oxybrazji, mamy niemal 100% pewność, że otrzymamy szczere odpowiedzi. Warto być ostrożnym czytając opinie na niesprawdzonych stronach. Takie opinie mogą być nieprawdziwe.

Jakie są wskazania do oxybrazji?

Oxybrazja polecana jest osobom ze skórą naczynkową, wrażliwą, z przebarwieniami. Osoby te spokojnie mogą poddać się zabiegowi, który jest mniej inwazyjny i bezbolesny w przeciwieństwie do mikrodermabrazji. Oxybrazja bardzo dobrze działa na skórę przesuszoną, szarą, wymagająca oczyszczania, na której znajdują się blizny, zmiany potrądzikowe. Po zbiegu oxybrazji, skóra odżyje, zyska jędrność i nawilżenie. Oxybrazja zalecana jest także osobom z cellulitem i rozstępami. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu oxybrazji?

Oxybrazja jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym, niestety nie można stosować jej u każdego. Nie zaleca się stosowania jej u kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Oxybrazji nie wykonuje się także u cukrzyków, osób z rozrusznikiem serca i cierpiących na nadciśnienie. Przeciwskazaniem do zabiegu jest także opryszczka, łuszczyca i stany zapalne skóry. Osoby cierpiące na choroby ogólnoustrojowe, nowotwory lub mające infekcje skórne wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, też nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Warto także wspomnieć, że oxybrazji nie można łączyć z innymi zabiegami. Jeśli na skórze wykonywana była depilacja, podczas której przerwana zostaje ciągłość naskórka, oxybrazję się odradza. Podobnie jest w przypadku zabiegów z użyciem kwasu, w tym przypadku należy odczekać około tygodnia, by móc bezpiecznie wykonać oxybrazję. Natomiast jeśli wcześniej stosowana była terapia przeciwtrądzikowa retinoidami, należy odczekać 6 miesięcy, zanim poddamy się zabiegowi oxybrazji. 

Jak często wykonuje się zabieg oxybrazji?

Częstotliwość wykonywania zabiegu oxybrazji jest zależna od skóry i jej defektów. Jeśli mamy skórę łojotokową, z licznymi zmianami trądzikowymi, zmarszczkami, przebarwieniami, zaleca się stosowanie zabiegu raz na tydzień. W przypadku skóry delikatnej, przesuszonej, wrażliwej z dużą ilością naczynek można wykonywać zabieg rzadziej np. raz na dwa tygodnie. Gdy zamierzamy skórę ujędrnić i wygładzić cellulit oraz rozstępy – najlepiej jest poddawać się oxybrazji dwa razy w tygodniu.

Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, to oxybrazja na twarzy będzie trwała krótko, bo tylko około 30 minut. W przypadku całego ciała czas trwania jednego zabiegu będzie się wydłużał nawet do 60 minut.

Chociaż najlepsze efekty osiągniemy stosując oxybrazję regularnie, to czasem warto wybrać się na jeden taki zabieg, np. przed wielkim wyjściem czy ważną okazją typu ślub, zaręczyny, okrągłe urodziny, rocznica ślubu.

Oxybrazja, jakich można się spodziewać efektów?

Wiele osób zastanawia się, czy warto poddać się oxybrazji. Jakie efekty osiągniemy i czego spodziewać się po zabiegu? Specjaliści uważają, że pierwsze efekty można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Skóra wydaje się napięta, rozjaśniona, w dotyku można wyczuć gładkość i delikatność. Niektórzy porównują skórę po oxybrazji do jedwabiu. U kobiet dojrzałych można zauważyć spłycenie zmarszczek, u osób z rozszerzonymi porami, ich zwężenie. Po dłuższym czasie, po kilku zabiegach efekty są bardziej spektakularne. Pobudzone podczas oxybrazji mikrokrążenie bardzo wpływa na procesy regeneracyjne. Osoby, które przed zabiegiem miały problem z przesuszaniem się skóry lub jej rolowaniem się pod kremami czy kolorowymi kosmetykami, powinny zauważyć, że po zabiegu skóra jest bardziej zmiękczona, dzięki czemu lepiej wchłania składniki odżywcze. To bardzo ważne, szczególnie dla kobiet, które nakładają na skórę codziennie bardzo dużo kosmetyków.

Zalecenia po Oxybrazji

Po zabiegu oxybrazji warto pamiętać o kilku zaleceniach. Przez 48 godzin należy unikać słońca. W tym celu warto zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem. Unikanie ekspozycji na słońce jest o tyle ważne, że pomoże nam to uniknąć ewentualnych przebarwień. Przez 24 godziny po zabiegu lepiej nie korzystać z basenu i sauny. Skóra po oxybrazji może być bardzo wrażliwa, więc nie jest zalecane dodatkowo ją podrażniać czynnikami zewnętrznymi. Bardzo wskazane jest – i o tym powinien poinformować pacjentkę każdy specjalista wykonujący zabieg, by zadbać o nawilżenie skóry. Odpowiednia tonizacja i nawilżenie pomogą skórze szybciej wyciszyć się po zbiegu. Niektórzy zalecają, by po oxybrazji wykonywać raz w tygodniu peeling enzymatyczny.

Ile kosztuje zabieg oxybrazji?

Oxybrazja nie należy do zabiegów tanich. Ceny za jeden zabieg zaczynają się od 200 zł, jeśli mówimy o oksybrazji na twarz. Oxybrazja na inne partie ciała kosztuje więcej. Cena za jeden zabieg zależy od gabinetu i miasta. W mniejszych miastach zabieg można wykonać taniej. Ekskluzywne salony kosmetyczne na pewno będą miały mocno wyśrubowane ceny za usługi, ale z drugiej strony będą dysponowały najlepszymi specjalistami z dużym doświadczeniem. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę. Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem, szczególnie w przypadku zabiegów na twarz.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł