Delikatne, niepozorne, subtelne, dyskretnie zdobiące ciało i przykuwające uwagę – takie są właśnie małe tatuaże, które często stanowią dobry wstęp do podjęcia decyzji o tym, czy chcemy mieć większy tatuaż, czy jednak poprzestaniemy na małym. Dla jednych, świetna opcja poznania się ze sztuka zdobienia ciała tą metodą, dla innych – realizowanie marzeń, bez ryzyka, że zbyt duży, trwały rysunek na skórze im się nie spodoba.
Modne małe tatuaże – co jest w trendach?
Wśród inspiracji, jakie twórcy niewielkich, subtelnych tatuaży proponują w specjalistycznych salonach, prym wiodą:
- Motywy kwiatowe i roślinne – np. małe róże na palcach, łokciach, kostkach czy pod obojczykami, listki, splatające się ze sobą kolcami, gałązki oliwne, miniaturowe kwiaty w różnych gatunkach, rośliny o znaczeniu symbolicznym, ale i małe drzewa wyglądające jak bujane wiatrem.
- Wzory inspirowane kosmosem – tu szczególną popularnością cieszą się planety z orbitami, księżyc, gwiazdki, ale i słońce. Często umieszcza się je na nadgarstkach (zarówno od dołu, z góry, jak i bokiem) oraz na wierzchniej stronie palców.
- Motywy zwierzęce – całe spectrum fauny od tej istniejącej naprawdę (ptaki, niedźwiedzie, motyle tygrysy, lisy, lwy, orki, wieloryby, rekiny i misie koala) po zwierzęta, które wyginęły (dinozaury, pterodaktyle) oraz przedstawicieli świata fantasy (smoki, gryfy, centaury itd.)
- Uśmiechy i twarze – bardzo ciekawym i stosunkowo świeżym pomysłem są np. „minki” robione kreską, na wzór emotikonków (dwie kropki i nawias jako uśmiech itd.). Do tego odwzorowania twarzy idoli, autorytetów, ale i nierzadko ukochanych osób – projektowane w bardzo precyzyjnej miniaturze.
- Napisy – jedno ważne dla nas słowo („Wolność”, „Miłość”, „Wiara”, „Dusza” itd.), frazy będące częścią zdań/zwrotem, ale nie całością i wreszcie cytaty.
- Daty – najczęściej tworzone cyframi rzymskimi i stanowiące dla nas ważny symbol jakiegoś wydarzenia. Są to np. urodziny dziecka, data śmierci kogoś ważnego, ale i data ślubu.
- Motywy muzyczne i artystyczne – tu w czołówce wzorów wybieranych w salonach wskazuje się na klucze wiolinowe, symbole nut, ale i np. rysunki malarskich pędzli i sztalug.
Bardzo często wybieranym motywem są też dekoracje biżuteryjne – nie stricte łańcuszki czy kolie, ale ciągi symboli np. z w/w punktów, ułożone przy sobie na zasadzie spójnego, atrakcyjnego naszyjnika czy bransoletki. W miniaturze mogą się ciągnąć wokół nadgarstka, kostki, ale i np. kciuka czy palca wskazującego. Zajmują one nieco większą powierzchnię skórę, ale złożone są z drobiazgowo łączących się ze sobą, małych, delikatnych tatuaży.