Ombre czy sombre? Podobieństwa i różnice

0
(0)

Zanim zdecydujesz się na jeden tych modnych dziś typów koloryzacji włosów, zwróć uwagę na podobieństwo nazwy: ombre czy sombre? Brzmi prawie identycznie, ale choć główna zasada farbowania w tych trendach jest podobna, to wizualnie wiele je różni!

Co wybrać? Ombre czy sombre?

Ombre: podstawą tej fryzury jest rozjaśnienie włosów na całej ich długości, co w efekcie daje bardzo wyraźną różnicę między odcieniem włosów u nasady głowy, a samymi końcówkami. Stopień różnicy w kolorach wynosi tu od 3 do nawet 4/5 tonów. Farbowanie ombre zaczyna się mniej więcej od połowy długości włosów z mocnym naciskiem na totalną metamorfozę końcówek.

Sombre: również opiera się na rozjaśnianiu, ale w tym przypadku nie mówimy o pokrywaniu całych pasm włosów, a jedynie delikatnych, nierównomiernie rozłożonych pasemek, co w efekcie wygląda tak, jakby całość fryzury została tu i ówdzie muśnięta słońcem. Wizualnie sombre jest o wiele bardziej naturalne, a stopień różnicy w barwie włosów często nie przekracza 1-1,5 tonu! Farbowanie sombre ma swój początek nie w połowie długości (patrz ombre!), a ledwie kilka centymetrów od nasady głowy i robione jest nie pasmami, a subtelnymi refleksami.

Kiedy ombre?

 • Gdy szukasz mocnej, wyrazistej metamorfozy i nie zależy Ci na delikatnej, niemal niezauważalnej zmianie wyglądu
  Jeśli lubisz oryginalne, niebanalne fryzury, które widać z daleka
 • Gdy zależy Ci na tym, żeby nie musieć co miesiąc odnawiać koloru i pracować nad poprawą wyglądu odrostów. To koloryzacja wręcz stworzona dla kobiet bywających w salonach fryzjerskich rzadziej i ceniących swój czas przy jednoczesnym zachowaniu pięknego looku twarzy.
 • Jeżeli posiadasz włosy średnie i długie – na takich ta stylizacja prezentuje się najlepiej. Dodatkowo dobrze byłoby gdyby miały one strukturę cienką, ale nie zbyt cienką! Im rzadsze, tym większe prawdopodobieństwo, że fryzura nie wyjdzie dobrze

Kiedy sombre?

 • Jeśli nigdy dotąd nie rozjaśniałaś włosów pasemkami i chciałabyś spróbować tego w formie możliwie naturalnej i delikatnej, tak by zobaczyć się w pasemkach, ale by nie stanowiły one podstawy całej fryzury
 • Gdy szukasz pomysłu na odmłodzenie twarzy i rozświetlenie cery, ale nie musi to być radykalne ani zbyt intensywne
 • Jeżeli cenisz koloryzację zrównoważoną, ciepłą i spokojną, bez efektu „wow” czy wizualnego szoku
 • Gdy jesteś posiadaczka włosów krótkich, średnich i długich – co ważne, na włosach krótkich dobrze wykonane sombre wygląda o niebo lepiej niż ombre!
 • Jeśli szukasz fryzury efektownej, eleganckiej ale zarazem i takiej, która nie „razi” w oczy.
 • Gdy Twoje włosy są bardzo cienkie i delikatne

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł