Numerologia 8 – charakterystyka i znaczenie tej liczby

0
(0)

Według opartych na ezoteryce i astrologii nauk numerologicznych, każda z liczb ma w naszym życiu szczególne znaczenie. Może wskazywać na to, jaki jest nasz charakter, dobre i słabe strony, podejście do życia oraz sfery emocjonalnej i wiele innych. Bardzo ciekawą liczbą jest w tym właśnie zakresie ósemka – osoby „spod tego znaku” są często tymi, od których w świecie wymaga się najwięcej!

Jaka jest symbolika i numerologia 8-ki?

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o ósemce jest jej wyjątkowa moc sprawcza i wytrwałość. To z jednej strony ogromna zaleta, która sprawia, że od urodzonych w ósemce osób wymaga się więcej, a z drugiej wada, bo to właśnie takie osoby często biorą na siebie niezwykle dużą odpowiedzialność, z którą mogą sobie nie poradzić. Efektem takiej sytuacji są więc nierzadkie problemy z podejmowaniem decyzji przez „ósemkę” i nadzwyczajnym przyzwyczajeniem się całego jej otoczenia do tego, że wie w swojej dziedzinie wszystko, chociaż nie zawsze tak jest!

Numerologiczna 8-ka w szczegółach:

  • Świetnie prowadzi biznes i jeśli się za coś bierze, to robi to na 100%
  • Ma silną osobowość
  • Mówi się, że wprost przyciąga pieniądze i szybko dostrzega możliwości, których inni nie widzą
  • Cieszy się wśród bliskich (rodzina i praca) bardzo dużym autorytetem oraz szacunkiem
  • Jest wyjątkowo gospodarna, bez problemu zarządza zarówno budżetem własnym, jak i firmowym. Finansowo niemal zawsze radzi sobie doskonale i wie, co przykręcić, żeby było dobrze oraz co podkręcić, żeby zyskać zawodowo jeszcze lepsze efekty. Wyróżnia ją wysoka gospodarność.
  • Nie wydaje pieniędzy na rzeczy zbędne. Jeśli coś takiego musi kupić, zawsze zastanawia się nad tym, czy będzie w stanie to później łatwo sprzedać.
  • Nie lubi marnowania w żadnej postaci, a co ciekawego jej rozsądek i praktyczne organizowanie wielu spraw może doprowadzić wręcz do skąpstwa. Rozwinięty zmysł do interesów i przedkładanie rozumu nad emocje kieruje ją często w skrajności np. właśnie nadmierne skąpstwo, lichwiarstwo, przebiegłość i co za tym idzie mało empatyczne podejście do ludzi.
  • Ósemka będzie też nierzadko miewała problemy z akceptowaniem zdania innych. Ma wysokie zdanie o własnej wiedzy i umiejętnościach (zresztą całkiem słuszne), ale przez to nie chce dopuszczać do siebie „maruderów”, którzy próbują pokazać jej świat inaczej.
  • Bywa mało tolerancyjna wobec ludzi o innych przekonaniach.

Astrologiczna wiedza o ósemkach wskazuje też, że w dawnych latach byli to ludzie o wręcz mistycznych talentach. Mogli zajmować się szamaństwem i terapeutyką, cechowała ich duża siła i zarazem wysoka inteligencja.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł