Natalia Janoszek – POLKA, KTÓRA PODBIŁA BOLLYWOOD

4,8
(4)

Natalia Janoszek to utalentowana polska aktorka, która od lat cieszy się popularnością wśród widzów i uznaniem ze strony krytyków. Jej kariera toczy się głównie w Bollywood, jednak gwiazda postanowiła zawojować także polski rynek. Czy to się jej uda?

Ile lat ma Natalia Janoszek?

Aktorka urodziła się w 15 czerwca 1990 roku w Bielsku-Białej, a więc w tym roku skończy 33 lata.

Skąd pochodzi Natalia Janoszek?

Natalia Janoszek pochodzi z miejscowości Świętochłowice, leżącej w województwie śląskim. Mimo iż gwiazda Bollywood największe sukcesy odnosi w Indiach, to na co dzień mieszka w Polsce.

Natalia Janoszek — kariera

Natalia zaczynała swoją karierę artystyczną jako dziecko, w wieku zaledwie trzech lat związana była z Zespołem Pieśni i Tańca „Bielsko”, z którym to przez lata reprezentowała Polskę podczas międzynarodowych festiwali.

Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała do Warszawy, aby rozpocząć studia na prestiżowej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Janoszek jest również absolwentką Lee Strasberg Theatre and Film Institute oraz Magister International Business Program na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Zanim Natalia Janoszek na dobre zagościła w świecie filmu, wielokrotnie reprezentowała Polskę w konkursach piękności, takich jak Miss Peace International 2009, Miss Ocean International 2011, Supermodel International 2012 czy Miss World Peace 2015. To właśnie na jednym z tych konkursów została zauważona przez bollywoodzkich producentów filmowych i wkrótce zadebiutowała w indyjskim kinie — w filmie „Dreamz” zagrała główną rolę.

W 2016 roku Janoszek wydała książkę „Za kulisami Bollywood”, która przedstawia początki jej kariery w Indiach oraz jak funkcjonuje tamtejszy rynek.

Aktorka jest znana z ról w wielu filmach i serialach telewizyjnych, także za granicą, a jej umiejętności aktorskie były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Szerokim echem odbił się również jej udział w amerykańskim dokumencie „The Green Fairy” oraz głośnej ekranizacji powieści Blanki Lipińskiej „365 dni”. Kogo gra Natalia Janoszek w „365 dni”? Aktorka zagrała przyjaciółkę Laury – Karolinę. Janoszek wierzy, że ta rola będzie wstępem do jej kariery na polskim rynku.

Może to będzie zaskakujące, ale w końcu będzie można mnie zobaczyć w polskim filmie. Uwielbiam swoją pracę i mam nadzieję, że uda mi się trochę więcej pojawiać na polskim rynku, bo nie ukrywam, że zmęczyłam się podróżami.

Inne produkcje, w jakich można zobaczyć aktorkę to m.in.: „Chicken Curry Law”, „Death Rang” i „The Swing of Things”.

Janoszek jest pierwszą aktorką z Polski wyróżnioną dwukrotnie indyjską nagrodą filmową JIFFA w kategorii „aktorka międzynarodowa” (2018 i 2019). Jest uważana za jedną z największych gwiazd polskiej sceny filmowej i teatralnej.

Ogólnoświatową rozpoznawalność zyskała w 2019 roku, podczas ceremonii otwarcia 72. Festiwalu Filmowego w Cannes. W tym samym roku znalazła się także na okładce kwietniowego wydania magazynu „Cosmopolitan”, a premierę kinową miał film „Chicken Curry Law”, w którym zagrała główną rolę. W 2021 roku Janoszek jako pierwsza Polka znalazła się na okładce francuskiego magazynu modowego „L’Officiel Arabia”.

Natalia Janoszek jest dumna ze swoich korzeni i chętnie wraca do swojego rodzinnego miasta, gdzie angażuje się w różne działania społeczne i charytatywne. Jest przykładem dla wszystkich, że z pasją i determinacją można osiągnąć sukces niezależnie od swojego pochodzenia.

Natalia Janoszek – „Taniec z gwiazdami”

Natalia Janoszek wzięła udział w 13. edycji „Tańca z gwiazdami”, gdzie zaraz obok Jacka Jelonka, była „czarnym koniem” typowanym przez jurorów do wygrania programu. Aktorka tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem. W ostatnim odcinku pokazała się w walcu angielskim i salsie, za któy para zdobyła maksymalną ilość punktów. Decyzją widzów jednak musiała pożegnać się z programem.

Janoszek nie kryła żalu i uważa, że show przegrała, bowiem zabrakło jej sympatii widzów i rozpoznawalności. 

Zabrakło fanów w Polsce. Ciężko się ze mną utożsamić tak jak z Wiesiem, który jest bliższy Polakom niż dziewczyna z Bollywood. Nie mam bazy fanów jak Ilonka [Krawczyńska], startuję od zera. (…) Oczywiście, że chciałabym zatańczyć jeszcze, bo to jest wspaniałe, ale jest jak jest. Tyle, ile było mi dane, to i tak bardzo dużo – powiedziała gwiazda po programie.

Natalia Janoszek — partner

W jednym z wywiadów aktorka zdobyła się na szczere wyznanie, że nigdy nie była w związku.

Nadal się zastanawiam, wchodząc do pokoju pełnego kobiet, co ze mną nie tak. One mają mężczyzn, są w związkach, a ja ciągle singielka… Ale też uważam, że lepiej być solo niż z byle kim.

Dodała także, że niewielu mężczyzn chciało ją tak naprawdę poznać, a jej doświadczenia sercowe są raczej smutne.

Zazwyczaj, kiedy otwierałam się przed jakimś mężczyzną i mówiłam sobie, że okej, dam temu szansę, to on znikał bez słowa. To mi się zdarzyło trzy razy z rzędu i stwierdziłam: „Dobra, zajmę się karierą”.

Natalia Janoszek — kolacja z milionerem

W 2021 roku media szeroko rozpisywały się na temat kolacji Janoszek z greckim milionerem Victorem Restisem. Mężczyzna wylicytował tę przyjemność na aukcji charytatywnej płacąc za nią milion dolarów.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie licytacji, której przedmiotem była kolacja z udziałem aktorki?

Zostałam ambasadorką jednej z firm zajmujących się kryptowalutami – NFT. Padła tam propozycja aukcji. Oczywiście nie spodziewałam się w swoich najśmielszych przypuszczeniach, że będzie to 1 milion dolarów. Cała kwota zasili kilka akcji charytatywnych. Mam nadzieję, że środki te będą wsparciem także dla UNICEF, WWF oraz kilku innych mniejszych akcji i zrobią wiele dobrego. Mnie kosztuje to bardzo niewiele, bo tylko spotkanie w Grecji – zdradziła Natalia Janoszek w jednym z wywiadów.

Akcja, mimo że miała przynieść wiele dobrego, sprawiła, że Janoszek przez wiele miesięcy musiała mierzyć się ze złośliwymi komentarzami, głównie o podłożu seksistowskim. Aktorka w odpowiedzi przytoczyła sytuację, kiedy to Robert Lewandowski również udał się na kolację z licytacji. Jego jednak nikt nie obrażał.

Chcę podkreślić, że jest to zwykłe spotkanie przy kolacji. Kiedy Robert Lewandowski wystawił swoją kolację na aukcję, to nikt nie pytał, czy będzie od razu ze śniadaniem. Niestety, żyjemy w czasach, w których kobiety nadal są uprzedmiotawiane – powiedziała Janoszek na łamach autoelectromoto.pl.

Natalia Janoszek — Instagram

Gwiazda prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @nataliajanoszek. Aktualnie profil aktorki obserwuje 1,8 mln użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,8 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł