Najpiękniejsze cytaty z Kubusia Puchatka.

5
(1)

Kubuś Puchatek to prawdziwa skarbnica życiowych mądrości przedstawionych w iście dziecinny sposób. Cytaty z Kubusia Puchatka śmiało można nazwać ponadczasowymi, ponieważ trafiają do nas zarówno wtedy, gdy jako dzieci pierwszy raz sięgamy po tę lekturę jeszcze z pomocą naszych rodziców, jak i gdy sami czytamy ją po latach własnym dzieciom. W prostych słowach autor książki przekazuje nam prawdę o wartościach takich jak miłość i przyjaźń. Nic więc dziwnego, że to, co w czasach dzieciństwa wydawało nam się prostymi, oczywistymi stwierdzeniami, po latach nabiera dla nas jeszcze większego znaczenia. Dopiero gdy zbierzemy bagaż życiowych doświadczeń potrafimy spojrzeć głębiej na to, co zapisane na kartkach wydawało nam się przed poznaniem świata niezwykle proste. Dzięki prostocie a zarazem wielkości przekazu w jednym zdaniu, cytaty z Kubusia Puchatka mają wielką wartość edukacyjną i będą nieocenioną pomocą w uczeniu małych ludzi wartości i przekazywania prawd o życiu w dziecinnie prosty sposób. Poniżej zebraliśmy dla was najpiękniejsze cytaty z Kubusia Puchatka wraz z interpretacją i wskazaniem, jaki wątek edukacyjny się w nich kryje. Ten zbiór z pewnością ułatwi wam zadanie. 

Cytaty z Kubusia Puchatka o życiu.

  Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też  wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.

Ten cytat to zdecydowany faworyt na naszej liście. W prosty sposób uczy dzieci pamiętania o wartości słowa przepraszam. Pokazuje, że kiedy wyrządzimy komuś krzywdę, należy przyznać się do błędu i przeprosić a nie zbyć drugą osobę bez należnych jej słów. 

  – Jaki dziś dzień?- zapytał Puchatek.

  – Dziś- odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek: 

  – To mój ulubiony dzień.

Cytaty z Kubusia Puchatka często bywają z pozoru proste i śmieszne. Jeśli jednak przyjrzeć im się głębiej to zawierają głębszy sens. Tak jest w wypadku właśnie tej zabawnej odpowiedzi Puchatka. Jeśli tylko lepiej zrozumiemy, co miał na myśli autor, sami zauważymy, że dzień dzisiejszy powinniśmy zawsze szczególnie doceniać. Nie czekać a jutro, które nie jest pewne a cieszyć się trwającą chwilą. 

Cytaty z Kubusia Puchatka o przyjaźni. 

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat  minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

Kubuś Puchatek jak nikt inny znał się na przyjaźni. Jest wspaniałym przykładem na to, jak docenić bliską osobę słowami i nie tylko. 

– Puchatku?

– Tak Prosiaczku?

– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Puchatek i Prosiaczek najlepiej czują się w swoim wzajemnym towarzystwie. Każde z nich potrzebuje swojego kompana, by miło spędzać czas. Nie raz dają sobie znać o tym, jak ważna jest dla nich ich obecność. 

Cytaty z Kubusia Puchatka o miłości. 

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

Miłość to na pozór banalnie proste uczucie do wyjaśnienia małym ludziom uczącym się świata. Jeśli jednak przyjrzeć się temu bliżej to wcale nie tak łatwo ubrać to w słowa, jeśli zaczynamy mówić o relacjach poza rodziną. Dzieci kochają rodziców, rodzeństwo, dziadków… Jak jednak wyjaśnić, jak mama z tatą stwierdzili, że chcą być razem do końca życia, skoro wcześniej byli dla siebie obcymi ludźmi? Choćby tak, że lubili się za bardzo a to oznaczało to samo, co miłość. Na potrzeby dziecięcej wyobraźni o świecie to tłumaczenie jest w sam raz. Jeszcze nie raz korzystając z niego będziemy w duchu dziękować autorowi książki o Puchatku. 

 -A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Nic dodać nic ująć. Ten cytat mógłby być w zasadzie metaforą pojęcia miłości. To wspaniały przykład na to, jak wielkim uczuciem jest kochanie kogoś i jaką ma moc sprawczą.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł