Najlepsze rasy psów dla dzieci – jakiego szczeniaka wybrać?

0
(0)

Posiadanie psa jest marzeniem większości dzieci, ale spełniając je, dobrze jest dwa razy zastanowić się nad tym, jakie rasy psów dla dzieci są najbezpieczniejsze. Pochopny wybór może nas wiele kosztować, dlatego zanim zdecydujesz się kupić pociesze zwierzę – poczytaj o najważniejszych cechach danej rasy!

Jakie są odpowiednie rasy psów dla dzieci?

Według najpopularniejszych rankingów wskazujących przyjacielskie, opiekuńcze i jednocześnie niegroźne razy psów (mówimy tu o sytuacji, w której pies jest chowany od małego, szkolony i nie ma „złych” naleciałości), należą:

  1. Samojed – śnieżnobiały pies o anielskiej cierpliwości, który doskonale sprawdzi się kupowany do domów, w których są małe dzieci. To rasa szczególnie łagodna, chętna do zabaw z dzieckiem i co ważne, mało wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację puszystej sierści, co przy wielu obowiązkach związanych z wychowaniem samego dziecka, ma duże znaczenie!
  2. Berneński pies pasterski – mistrz spokoju i wrodzonej czujności, który nie tylko będzie dla dziecka dobrym towarzyszem, ale i stanie się obserwatorem czuwającym nad jego bezpieczeństwem. Zaleta numer jeden: łagodne usposobienie i wytrzymałość na zabawy z dziećmi.
  3. Buldog francuski – nazywany często psem, który myli pozorami. Jego wygląd budzi respekt, ale charakter jest wyjątkowo łagodny, ciepły, a nawet nieco flegmatyczny. Polubi zabawy z dzieckiem i nie będzie wykazywał się agresją ani do ludzi, ani do zwierząt.
  4. Bichon frise – pies o niespotykanej czułości i chęci do przyjmowania dziecięcych pieszczot, głaskania i zabaw. Z racji na niewielkie rozmiary warto pamiętać, by nie kupować go dzieciom małym, ponieważ zbyt gwałtowny ruch czy nacisk ze strony dziecka może sprawić zwierzęciu ból, a nawet je skrzywdzić.
  5. Labrador retriever – rasa, która wprost kocha kontakt z człowiekiem, a im więcej dostaje ciepła, tym lepiej. Świetny kompan dla dziecka młodszego i starszego, towarzysz zabaw, zwierzę o niespotykanej cierpliwości i bez agresywnych skłonności. Domowy wesołek, z którym dziecko nie będzie się nudzić!
  6. Golden retriever – bardzo podobny w usposobieniu do w/w labradora. Posłuszny, mądry i łagodny pies, który lubi przebywać i w domu, z rodziną i na zewnątrz – dobrze spisuje się na spacerach, nie jest agresywny. Może być towarzyszem do zabawy, ale i czujnym obrońcą.

 Bez względu na wybraną rasę psa dla dziecka, pamiętaj, że złych nawyków może nabrać każde, nawet najbardziej pokojowe zwierzę, o ile nie zadba się o jego właściwe przeszkolenie i nie da mu w domu odpowiednich warunków do rozwoju!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł