Najciekawsze tatuaże dla par

3
(2)

Tatuaże dla ich posiadaczy stały się nie tylko sposobem na upiększanie ciała i ozdabianie go. Duża część klientów robi je z pobudek osobistych i sentymentalnych. Upamiętnienie ważnego wydarzenia czy symbolizowanie pewnych wartości to tylko niektóre z powodów do zrobienia takich sentymentalnych wzorów. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się tatuaże dedykowane dla dwojga. Nie tylko dla pary, ale także dla przyjaciół i członków rodziny. Klienci prześcigają się w pomysłowości i oryginalności wzorów, Niektórzy powielają utarte schematy, inni decydują się na bardziej nietuzinkowe motywy. Zarówno w jednym jak i drugim wypadku obydwie te osoby łączy wyjątkowa, zażyła więź, która jest głównym motywem koncepcji wykonania takiej pracy.

Czy warto zrobić tatuaż dla par?

Tatuaże dla par są często odzwierciedleniem przywiązania i bliskości. W kulturze coraz częściej można zaobserwować zjawisko tzw. matching tattoo czyli “tatuaży pasujących”. Popyt na tego typu sztukę występuje w każdej grupie społecznej i wieku. Robią go zarówno pary z 20 letnim stażem, jak i ludzie w świeżo upieczonych związkach. W ten sposób starają się podkreślić wyjątkowość i unikalność swojej relacji, a także dystans do życia i spontaniczność. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tatuaż pozostaje z nami na całe życie. Młodzi ludzie pod wpływem chwili i ulotnych emocji często podejmują decyzję o wykonaniu wspólnego wzoru nie biorąc pod uwagę tego, że istnieje możliwość rozstania się w bliższym lub dalszym czasie. Tatuatorzy podkreślają, iż warto poważnie przemyśleć czy relacja jest na tyle trwała i silna, że pozwala to na wykonanie sobie wspólnego wzoru ze swoją drugą połówką, tak aby miła pamiątka i ukoronowanie związku nie zmieniło się w przykre wspomnienie.

Tatuaże dla par- znaczenie

Spektrum wzorów i pomysłów w przypadku “matching tattoo” jest spore i z upływem czasu rozrasta się coraz bardziej. Istnieją wzory kanoniczne takie jak dwie połówki serca, kluczyk i kłódka czy dwa puzzle, które symbolizują bycie dwoma częściami jednej całości, a także przynależność i mocne zżycie z drugą osobą. Przywodzą na myśl jedność i symbiozę, która jest tak ważna w związku. Ostatnimi czasy swoją popularnością cieszą się także tatuaże wzorowane na parach z kreskówek, książek, czy filmów. Jednym z najpopularniejszych w świecie tatuaży duetów są Joker i Harley Quinn. Fani wybierają tę dwójkę, ponieważ wiedzą, że wbrew pozorom nie są tylko postaciami z komiksu. Ta para to symbol trudnej, skomplikowanej, często szalonej, ale również prawdziwej i bezwarunkowej miłości. Relacji pełnej zwątpień, strachu, sprzeczek i niedomówień jak to często także bywa w innych związkach. Harley wraz ze swoim wybrańcem stają się motywami tatuaży dla par, ponieważ ten model związku wydaje się noszącym bardziej ludzki, niż wyidealizowany związek pozbawiony wad.

Gdzie zrobić tatuaż dla pary?

Pary, które coraz liczniej odwiedzają studia tatuażu wpadają na niezliczone ilości pomysłów. Głównym założeniem takich wzorów jest, aby były one takiej samej wielkości i w tym samym miejscu. Jedną z najczęściej ozdobionych takimi tatuażami częścią ciała jest nadgarstek. Tu zazwyczaj trafiają małe, symboliczne wzory i nieskomplikowane symbole. Bardzo podobnie jest w przypadku palcy, kostki lub szyi. Równie często wybieranym miejscem jest wewnętrzna część przedramienia, na której zwykle znajdują miejsce postacie i pary ze świata popkultury ze względu na większą powierzchnie i możliwość wykonania wzoru z większą ilością detali i szczegółów. Dużo rzadziej natomiast tatuowane są łydki, biodra bądź żebra. Ze wszystkich klientów posiadających “matching tattoo”, cii którzy wykonują je na żebrach stanowią niszę.

tatuaże dla par na rękę

W wypadku ręki najczęstszym tatuowanym motywem są wcześniej wspomniane charakterystyczne pary. Nie tylko nadgarstek i wewnętrzna część przedramienia wiodą prym w tym wypadku. Klienci chętnie tatuują się także na dłoni, w miejscu poniżej zgięcia łokcia, a także z drugiej jego strony z tyłu przedramienia. Są to przeważnie imiona bądź cytaty ciągnące się przez całe przedramię, od nadgarstka po sam łokieć.

tatuaże dla par na palcu

Pary decydują się również coraz częściej na tatuaże na palcach, zazwyczaj jest to mały, nieskomplikowany symbol. Równie popularnym miejscem na zrobienie tatuażu dla dwojga jest przestrzeń nad kciukiem, która oferuje nieco większą powierzchnię, niż wierzchnia część palców. Dawniej w modzie było również tatuowanie palców na bokach, ale widując jak tatuaż goi się w tym miejscu, oraz ile poprawek po takowym wygojeniu wymaga artyści odstąpili od tej koncepcji.

Ile kosztują tatuaże dla par?

W wypadku wykonywania takiego samego wzoru dwóm osobom, niektóre studia tatuażu stosują różnego rodzaje zabiegi marketingowe w postaci promocji, jednak nie wszystkie. Najczęściej zdarza się to podczas walentynek, kiedy popyt na tatuaże dla zakochanych jest największy. Wówczas artyści proponują wykonanie dwóch tatuaży w cenie jednego lub drugi tatuaż za pół ceny. Miejmy na uwadze również to, że sam koszt materiałów oraz procent jaki artysta musi zwrócić do studia za swoją pracę narzuca w tym wypadku nieco wygórowaną cenę. W zależności od studia będzie to 200- 300 złotych od jednego wzoru, nawet najmniejszego.

Tatuaże dla par – inspiracje

Jak wyżej nadmieniono, niektóre, a przynajmniej połowa motywów na tatuaże dla par, niosą za sobą dobitne i jasne przesłanie oraz głęboką symbolikę. Najpopularniejszym, niemal legendarnym motywem stały się dwie połówki serca, które przywołują na myśl jedność i przywiązanie, tak jak zyskujące ostatnio na popularności dwie połówki awokado czy popularniejsze dawniej pasujące do siebie puzzle. Równie często pary wybierają motyw koron, co może oznaczać twarde stąpanie po ziemi, jasno określone cele w życiu, oraz wspieranie się w dążeniu do nich jako “król i królowa” życia. Klucz i kłódka natomiast symbolizują symbiozę, zależność od drugiej osoby i niemożność życia bez siebie nawzajem. Wyróżniającym się spośród wszystkich innych motywem jest słońce i księżyc, które wyjątkowo znaczą tyle co uzupełnianie się i bycie swoimi przeciwieństwami, co dawniej miało swoje odzwierciedlenie w tatuażu yin yang. W kanonie wzorów swoje honorowe miejsce znajdują małe skrzydełka oznaczające niewinność i czystość uczucia, a także napisy i sentencję głównie o tematyce romantycznej. Ostatnim z popularnych motywów dla par jest tatuaż lwa i lwicy, które przeznaczone dawniej były dla par o trudnych charakterach, z burzliwą przeszłością, którzy musieli walczyć o miłość.

Małe tatuaże dla par

Jeszcze piętnaście lat temu zakochani mogli pozwolić sobie na bardzo mały i uproszczony wachlarz wzorów i motywów, czego przyczyną była niedostatecznie rozwinięta na tamten czas technika. Dziś na szczęście nie stanowi to problemu, specjalistyczny sprzęt tatuatorski oraz wprawne ręce artysty są w stanie tworzyć małe arcydzieła z mnóstwem detali o formacie monety 5 złotowej. Wynika z tego, że możliwości oraz wybór motywów jest niemal nieograniczony. Dzisiejsza technika pozwala tatuatorom wykonać każdy wzór w dowolnym formacie. Istnieje część klientów, którzy bardzo chętnie korzystają z takowych możliwości, jednak większość z nich przyzwyczajona do klasycznych wzorów nie eksperymentuje już z nowymi możliwościami i stylami. Bardziej skłonne do wykonywania sobie małych tatuaży są panie, ze względów estetycznych. W przypadku płci pięknej mały, delikatny wzorek podkreśla walory urody, uwydatniając kobiecość i nie rzucając się w oczy. Z tego powodu małe tatuaże robione są zazwyczaj w mniej widocznych miejscach takich jak nadgarstek, palec, kostka czy miejsce za uchem, a wzory są raczej minimalistyczne i nieskomplikowane.

Tatuaże dla pary przyjaciół

“Matching tattoo” wykonują sobie również najlepsi przyjaciele, bądź najlepsze przyjaciółki. Tutaj z kolei tatuaże mają charakter bardziej humorystyczny i oparty na jakimś wspólnym mianowniku takiej relacji. Są to przeważnie rzeczy, które oboje ich bawią, lub jak w we wcześniejszym wypadku duet zaczerpnięty z popkultury, z którym klienci się identyfikują. Nierzadko bywają to także komiczne i wulgarne cytaty, śmieszne koty czy lampki wina. Nie ulega wątpliwości więc, że tatuaż dla przyjaciół jest rzeczą dużo bardziej spontaniczną niż wzór, który wykonują sobie pary, zarówno młode jak i te starsze.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł